FLV film dosyasından ses ve görüntüyü ayırmak

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Codex tarafından oluşturulan FLV film dosyasından ses ve görüntüyü ayırmak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,707 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı FLV film dosyasından ses ve görüntüyü ayırmak
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan uğur akkaya
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
FLV film dosyasından ses ve görüntüyü ayırmak

Fiat’ın web sitesinde, 500 modeline ait bir video var ve orada çalan müzik hoşuma gitti. Önce videoyu indirdim. Video FLV formatındaydı. Sonra video içerisinden sesi ayırmak için ufak bir araştırma yaptım ve FLV Extract yazılımına ulaştım.

FLV Extract çok küçük boyutlu bir yazılım. Bunun nedeni ise içerisinde çözücü sürücüleri bulundurmaması. Bu nedenle codec olarak adlandırdığımız bu sürücüler bilgisayarınızda yüklü olmalı. Size önerim K-Lite Codec Pack yüklemeniz. Böylelikle video ve ses dosyalarında sıkıntı yaşamazsınız. Çünkü birçok ses ve video dosyasının çözücüleri bu paket ile birlikte bilgisayarınıza yükleniyor.

FLV Extract yazılımının çalışması için ayrıca .NET Framework v2.0 gerekiyor. Birçok güncel Windows üzerinde de bu paket yer alıyor zaten.
Ses dosyalarını çıkaralım

Yazının sonundaki bağlantıdan yazılımı indirin ve sıkıştırılmış klasör içerisinden çıkarın. FLVExtract.exe dosyasına tıklayın ve açın. Alttaki gibi bir ekran sizi karşılayacaktır.


FLV formatlı dosyanızı fare ile sürükleyerek bu pencere üzerine bırakmalısınız. Hemen ardından dosyanın yer aldığı dizine video ve ses dosyası ayrı formatlarda kaydedilecektir. Ses dosyaları mp3, video dosyaları ise avi formatında kayıt ediliyor.Hakan DEMIRAY / dmry.net
 
U

uğur akkaya

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
manisa
çok güzel bi paylaşım teşekkürler :)
 
Üst