Fazla Uyku Boy Uzatıyor

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Fazla Uyku Boy Uzatıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,931 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Fazla Uyku Boy Uzatıyor
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Annelerin "Uyusun da büyüsün ninni" söyleminde gerçeklik payı olduğu bilimsel araştırmayla kanıtlandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Georgia Eyaleti’ndeki Emory Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre gün içinde, normalin üzerindeki her uyku, boy uzama potansiyelini yüzde 43 oranında artırıyor.

“Sleep” adlı Uyku Sağlığı Dergisi’nde yayınlanan araştırmada, daha fazla uyumak isteyen bebeklerin bu isteklerinin boy uzamasının bir işareti olduğu belirtildi.

Araştırma sonunda uzamanın bu uyku seanslarını takip eden 48 saat içinde gerçekleştiği saptandı.

Uzmanlar, uyumak isteyen çocuğun engellenmemesi gerektiğini söylüyor.

C

calderon

Kullanıcı
7 Şub 2011
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
küçükkende çok uyurdum hala çok uyuyorum boyum 190  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Benim kadar uyuyanı yoktur, ama boy arama. Enine uzayanlardanım ben... Evrimde farklı bi halka işte...

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Biraz etkisi vardır ama fazla bir fark yaratacağını sanmıyorum,genetik faktörlerin etkisi daha çoktur diye düşünüyorum ::)