Facebook kuşağı sevgiyi tanımıyor

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Facebook kuşağı sevgiyi tanımıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,212 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Facebook kuşağı sevgiyi tanımıyor
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan meneleus
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

İngiltere'deki gençlik araştırmasından, facebook gibi sitelerin sosyal ilişkileri bozduğu, gençlerin sevgi konusunda eğitim alması gerektiği sonucu çıktı

İngiltere'de Anglikan Kilisesi'nin katkısıyla hazırlanan, 35 bin kişinin katıldığı ve bağımsız uzmanların üç yıl çalışarak bitirdikleri Sağlıklı Çocukluk Araştırması, İngiliz toplumunda yaşanan sosyal kırılmaları ve çocukların karşılaştığı riskleri gözler önüne serdi. Sunumu eski İngiltere Başbakanı Tony Blair'e de danışmanlık yapan Prof. Lord Layard ve ünlü psikiyatr Prof. Judy Dunn tarafından yapılan araştırmada, Facebook gibi sosyal ağ siteleri de "sosyal ilişkileri bozduğu" gerekçesiyle ağır şekilde eleştirildi. Rapor açgözlülük, bencillik ve bireysellik kültürünün, çocukların yaşamını olumsuz etkilediğini, ebeveyn ve çocukların sevgi ve ahlaki sorumluluklar konusunda temel eğitimden geçirilmesi gerektiğini belirtti. Araştırmada ebeveynlerin kişisel başarı hırslarının çocukları olumsuz etkilediği vurgulandı. Çocukların İngiltere'deki yaşam şartlarının zorlaştığı belirtilirken, bu durumun gençleri endişe ve psikolojik düzensizliğe ittiği ileri sürüldü.

SORUN BİREYSELLİK
Ailelerin dağılması, ilkesiz reklamlar, eğitimde aşırı rekabet ve gelir adaletsizliğinin sorunu büyüten faktörler olduğu belirtildi. Araştırmaya göre sorunun temelinde "aşırı bireysellik" yatıyor. Uzmanlar bireyselliğin yerini değerler sisteminin alması gerektiğini, çıkar peşinde koşmak yerine yardım ederek tatmin olmayı öne çıkaran bir sistem geliştirilmesi gerektiğini belirtiyor. Araştırmada çocuklar arasında şiddet, cinsel bozukluk ve akıl hastalıklarında yaşanan artışa dikkat çekildi. Ayrıca kız çocuklarını erken yaşta cinsel ilişkiye iten sebepler arasında, ünlüler kültürü, reklam ve akran baskısı gösterildi.

DIŞ HABER

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ben de face imi kapattım zaten dün.çok da iyi oldu  :)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Bende kapattım ama dayanamadım sonra tekrar aktifleştirdim...  :D :D Bence kulanmasını bılmezsen hersey zararlı abartmamak lazım ben ilk okul ögretmenlerımı buldum cok güzel bi duygu...

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Batı yozlaştı,esintileri bize de vurdu ::)
Aile kavramı,ahlak olmazsa,teknoloji gereği gibi kullanılmazsa,anne çalışmak zorunda olup geçim derdine düşerse ve çocuğa gereken ilgi gösterilmezse bikaç nesil sonra bunların ortaya çıkması çok doğal,şaşırtıcı değil

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Şu eski mesajıma baktım da, ondan bir iki gün sonra aktifleştirdiğimi nasıl da hatırlıyorum  ::) ;D ama şu an için de yok. Büyük bir kararlılıkla tamamen kapattım ve bugün 3. günümdeyim çok rahatım çok mutluyum  :) bir de o sitenin son durumuna bakılırsa, bu kuşak gerçekten de sevgiyi tanımıyor; ki onların arasında sevginin o sitelerde olduğunu düşünenler de var, belki sevgiyi orada arayanlar da... Ama bilmiyorlar ki yanıldıklarını...

M

meneleus

Kullanıcı
12 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
Sanallığın son hızla gittiği günümüzde karşılıklı iletişim gerçekten çok azaldı. Ancak bu tür paylaşımların kullanımında seçici olunursa faydalı oduğu kanısındayım. Örneğin liseden mezun olduktan sonra sosyal ağlar sayesinde arkadaşlar birbirimizi bulduk ve 32 sene sonra Ankara'da büyük bir katılım ile buluşma gerçekleştirdik.