Evde içilen Sigara Astım Nedeni.Çocuklarınızın sağlığı için.Lütfennn...

• Konbuyu başlatan beyazdilekce
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde beyazdilekce tarafından oluşturulan Evde içilen Sigara Astım Nedeni.Çocuklarınızın sağlığı için.Lütfennn... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,137 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Evde içilen Sigara Astım Nedeni.Çocuklarınızın sağlığı için.Lütfennn...
Konbuyu başlatan beyazdilekce
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan blt.cemile
B

beyazdilekce

Kullanıcı
1 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
İngiltere'de yapılan bir araştırma, her yıl 15 binden fazla çocuğun, sigara dumanından etkilenerek, astım hastalığına yakalandığını ortaya koydu

"Royal College of Physicians" adlı tıp kurumu tarafından hazırlanan raporda, evde içilen sigara dumanından etkilenen on binlerce çocukta astım hastalığının yanı sıra göğüs enfeksiyonu ve kulakla ilgili sağlık sorunlarının görüldüğü belirtildi.

Rapora göre, evde soludukları sigara dumanı nedeniyle her yıl 3-16 yaş grubundaki 15 bin 400 çocuk astım hastalığı, 2 yaş ve altındaki 20 bin 500 çocuk göğüs enfeksiyonu ve 16 yaş altındaki 121 bin 400 çocuk orta kulak enfeksiyonu gibi sağlık sorunlarıyla karşılaşıyor.

MENENJİT VE ANİ BEBEK ÖLÜMLERİ
Sigara dumanı solumayla bağlantılı olarak her yıl 16 yaşın altındaki 600 çocukta menenjit hastalığı görülüyor. 7 bin 200 bebekte hırıltılı soluma başlangıcı belirlenirken, her yıl 40 çocuk ani bebek ölümü sendromundan hayatını kaybediyor.

Her yıl bu hastalıklara yakalanan toplam 165 bin çocuktan 9 bin 500’ünün hastanede tedavi altına alındığına ve evde ebeveynlerden bir veya ikisinin sigara içmesi nedeniyle her yıl 16 yaşın altındaki 25 bin çocuğun sigaraya başladığına dikkat çekilen raporda, aile hekimlerinin sigara dumanı solumayla bağlantılı olarak İngiltere’de her yıl 303 bin 900 çocuk hastalığı tespit ettiği kaydedildi.

Erişkinlerin yakınlarında veya yaşadıkları yerlerde sigara içmeleri yüzünden gençlerde ciddi sağlık problemleri ortaya çıktığına işaret edilen raporda, çocukların bir araya geldiği dışarıdaki alanlarda sigara içilmesinin kanunen yasaklanması istendi.

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sigara için anne babalara okutmak lazım :mad:
Ne buluyorlar bu sigaradan anlamıyorum.

B

beyazdilekce

Kullanıcı
1 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Ne buluyorlar bu sigaradan anlamıyorum.
Bende anlamış değilim.Maddi manevi zarar.Maddi zararlarını geçtim de manevi olarak çok büyük zararları var.En büyük manevi zararlardan biride evladının sağlığına zarar vermen.Biliyoruz ki pasif içiciler sigara içenlerden daha fazla zarar görüyorlar.

Evde sigara içilmesinide bişekilde yasaklasar ne iyi olur :)

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sigarayı tamamen yasaklasalar daha iyi olur bence.
Hiç bi yerde içilmesin :mad:

Teşekkürler paylaşım için ;)