EV HANIMLIĞI

• Konbuyu başlatan beyzanuri
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde beyzanuri tarafından oluşturulan EV HANIMLIĞI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,756 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı EV HANIMLIĞI
Konbuyu başlatan beyzanuri
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
B

beyzanuri

Kullanıcı
5 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Afyon
      ÇOĞU ERKEK KABUL ETMESEDE EV HANIMLIĞIDA BİR MESLEK HEM DE EN ZOR MESLEKLERDEN.BİR SÜRÜ PATRONUNUZ VAR.HERKESE HESAP VERMEK ZORUNDASINIZ.HERKESİ MEMNUN ETMEK ZORUNDASINIZ.HİÇ HATA YAPMAMALISINIZ.ÇALIŞMA SAATLERİNİZ 24 SAAT FULL.KARŞILIĞINDA BEŞ KURUŞ PARA BİLE ALAMAZSINIZ.VE  EN KÖTÜSÜ ADAM YERİNE BİLE KONMAZSINIZ.KİM BÖYLE BİR İŞTE ÇALIŞMAK İSTERKİİİ.AMA BİZ ÇALIŞIYORUZ HEMDE SEVE SEVE.HAYATTA HER ŞEY PARA DEĞİLDİR.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Anlamadığım bir şey var. O kadar şikayet ettiniz en sonda seve seve çalışıyorum diyorsunuz!!

B

beyzanuri

Kullanıcı
5 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Afyon
İŞİNİZİ SEVMEZSENİZ ASLA BAŞARILI OLMAZSINIZ.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
E tamam kendiniz söylüyorsunuz. Bu kadar şikayetin üzerine nasıl başarılı olabiliyorsunuz anlamadım?

B

beyzanuri

Kullanıcı
5 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Afyon
BEN EVHANIMI OLMAKTAN ŞİKAYETÇİYİM DEMEDİM.SADECE EVKADINLARININ DURUMUNU ANLATMAK İSTEDİM

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Diğerlerini geçtim de en çok buraya takıldım..
VE  EN KÖTÜSÜ ADAM YERİNE BİLE KONMAZSINIZ.
beyzanuri' Alıntı:
İŞİNİZİ SEVMEZSENİZ ASLA BAŞARILI OLMAZSINIZ.
Valla konu başında anlattıklarınız ile bu yazdığınız arasında bir çelişki gördüm.

Öyle diyorsanız peki..

B

beyzanuri

Kullanıcı
5 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Afyon
TAKILDIĞINIZ YERLERİ ANLATAYIM.SİZ HİÇ DOĞUDA BULUNDUNUZMU.ORDA O KADAR EV HANIMI VAR BEN HİÇ BİRİNİN ADAM YERİNE KONDUĞUNU GÖRMEDİM.OLAYLARI SADECE YAŞADIĞINIZ YERE GÖRE DEĞERLENDİRMEYİN.HAYAT SADECE SİZİN ETRAFINIZDA DÖNMÜYOR. 

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Öncelikle küçük harfle yazar mısını rica etsem!

beyzanuri' Alıntı:
TAKILDIĞINIZ YERLERİ ANLATAYIM.SİZ HİÇ DOĞUDA BULUNDUNUZMU.ORDA O KADAR EV HANIMI VAR BEN HİÇ BİRİNİN ADAM YERİNE KONDUĞUNU GÖRMEDİM.OLAYLARI SADECE YAŞADIĞINIZ YERE GÖRE DEĞERLENDİRMEYİN.HAYAT SADECE SİZİN ETRAFINIZDA DÖNMÜYOR.  
Dikkatli okursanız ne demek istediğimiz daha iyi anlayacaksınız; ben ev kadınları bunları yaşamıyor demedim. Sizin cümlelerinizi kıyaslıyorum sadece ve çok çelişkili. Bir adam yerine konmuyoruz, 24 saat çalışıyoruz şeklinde şikayetlerinizi belirtiyorsunuz, bir seve seve yapıyorum diyorsunuz. Ben burayı anlamadım. Bunun dışında hiç bir yorumumda ev kadınları bunları yaşamıyor demedim, yorumlarıma kendi yorumlarınızı eklemeyin lütfen.

S

spiritualsigns

Kimse hayat bizim etrafımızda dönüyor demiyor zaten... bende hem iş hemde ev hanımlığı yapan bir kadınım... ev hanımlığını meslek olarak görmüyorum... ev hanımlığı gönülle tutkuyla yapılır... çalışarak eve katkıda bulunamayan bir kadının asli görevidir eviyle ilgilenmek... Eşinde katkıları elbette ki olmalı ancak ne şartta olursa olsun kadının gelmiş geçmiş misyonlarından biridir bu.. ... sorumlusu olduğum insanları patronum olarak görmem sevdiğim insanlar olarak değerlendiririm bunu...  ev hanımı olmak demek sosyal hayatınızı sıfıra indirin demek değil ki... planlı programlı bir ev hayatı her kadının kendisiyle ilgilenmesine olanak sağlar... Şikayetlenenleri hiç anlamam.. bakın siz internettesiniz bu saatte.. demek ki kendinize zaman ayırmak adına birşeyler yapabiliyorsunuz...

Doğu kadınları bizim kanayan yaramız.. eğitimsizliğin götürüleri ama çerçeveyi değiştirmek adına biz çağdaş kadınlar ezilen bastırılan hor görülen hemcinlerimiz adına birşeyler yapmaya çalışıyoruz her ne kadar balta vurulsada...

Bir sürü kampanya yapıldı.. Baba bizi okula Gönder den tutunda kardelenlere kadar... biraz sesimizi yükseltmeliyiz birazda çaba... Annemin görevi dolayısıyla doğuda bulunduğum zamanlarda bu anlamda hiç boş durmadık... Ev hanımı olmak hapse mahkum olmak değildir... meslek hiç değildir... patronu olmayan kendinizin patronu olabileceğiniz en güzel eylemdir... Anneliktir... eş olmaktır... fedakarlıktır ve kendiniz adına birşeyler yapmak için hareket alanı sağlama sahasıdır ev hanımlığı...

Teşekkürler..

B

beyzanuri

Kullanıcı
5 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Afyon
arkadaşlar siz ne derseniz deyin ben böyle düşünüyorum.ev hanımlığı bir meslektir.eğer ev hanımlığı bir meslek olarak kabul edilmezse bu kadar ev hanımı sadece misyonu yada görevi diyemi boşu boşuna çalışıp evin düzenini sağlıyor.ayrıca ben doğudayken açevle beraber hemcinslerimiz için okuma yazma kursları açtım.şu an doğuda 100 kadına okuma yazma öğrettim.benim kimseyi yargılamak gibi bir sorunum yok.sadece ev hanımlığının zorluklarını dile getirip erkeklerin dikkatini bu konuya çekmek istemiştim.sağolsunlar ilk tepkiyi hemcinslerim verdi.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Burada tartışmak için varız zaten. Ben Nil'in düşüncesine katılıyorum. Başka bir arkadaşım da sizin düşüncenize katılabilir, bunda sinirlenecek bir durum yok. Ev kadınlığını meslek olarak görürseniz çok zorlanırsınız, dediğim gibi Nil ile hem fikirim.

Neden bu kadar karşı çıktığınızı da anlayabilmiş değilim. Daha güzel bir şekilde tartışabilirdik ki konu benim bahsettiğim yerden çok uzaklaştı zaten.

Yine de teşekkürler.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Bir erkek olarak annemde gördüklerimi yazayım.
Kendisi sabahtan akşama ev işleriyle uğraşıyor temizlikti sonrasında yemek, evdekilerin çamaşırı bulaşığı. Yoruluyor ama şikayet ettiğini görmedim. Arta kalan vakitlerinde de komşu gezmesi, spor falan uğraşıyor işte. Çünkü herkesin evde bir sorumluluğu var. He biz akşama kadar evde otursak hizmet beklesek ayıp olur tabiki.
Hadi diyelim ki ev hanımlığı bir meslek. Ee sonuç ?
Evin işlerine herkes yardımcı olmalı ama düzeni sağlayan birisi olmalıdır bence. Bu da genelde evin annesidir. Yapmak istemeyen der ki ben dışarıda çalışıp para kazanacağım ev işlerini de hizmetçi tutup ona yaptıracağım. Kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum.

Ev işlerinin kolay olduğunu kimse iddaa edemez ama dışarıda çalışmakta hiç kolay değil. Hele bir de hem çalışıp hem evi düzenleyenler var ki onların işi en zoru. :)

Bu sorunu siz kendi evinizde tartışıp bir karara bağladınız mı ?

B

beyzanuri

Kullanıcı
5 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Afyon
bizim evimizde hiç sorun olmadı.çünkü eşim bana her zaman destektir.ayrıca ben bizim evimizde böyle oluyor diye yazmadım.sadece hemcinslerimin yaşadığı zorlukları anlatmak istemiştim.didemciğim sinirlenmedim.kelimelerimi keskin seçtim galiba ondan öyle anlaşıldı.ayrıca herkesin fikrine saygı duyuyorum.

S

spiritualsigns

Farketmeniz güzel olmuş... aslında aynı olayı savunup farklı üsluplarla konuşmak tartışma değildir... Umarım günün birinde güzel bir tartışma ortamı yaratabiliriz... Ben hala beklemedeyim :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ev hanımlığı bir meslekmiki ?
Velevki meslek diyelim, sonlara doğru bir saptamanı olmuş "adam yerine dahi konmazsınız" diye. adam yerine konmadığınız bir mesleği sürdürmeyin bence.. Yada patronlarınızdan kurtularak mesleğinize (ev hanımlığı) devam edin.
Kendi işinizin patronu olun..
Nedim yani bu konuya başka bişey diyemem heralde.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ev kadınlığı meslekten sayılabilir mi?
Evet yeri geldiğinde sayılabilir,maddi durumu müsait olupta
hergün
yemek ve ev işleri için ayrı ,çocuğu  içinde ayrı bakıcı tutan insanları ve bu işler karşılığında para kazanan bayanları gördüm
Parayla bu işi yaptıranların;
Yapamadıklarından mı,desinler diye mi yoksa zor geldiğin için mi bu şekilde davranıyor bilemiyorum
Ayrıca her kadınında iyi bir evhanımı olacağına inanmıyorum
Bu konudada kendi fikrim ve gözlemim ,Anadolu kadınını tek geçerim

Ş

şale

Kullanıcı
19 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
0
Adana
uzun yıllar çalışıyordum şu an ara verdim kızım ergenlikte evde olmam gerekiyor

Ş

şale

Kullanıcı
19 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
0
Adana
ayrıca kayın validem dediki çalışan hanımların çocukları ileride saygısız ve asi oluyor verdikçede hiç birşeyin değerini bilmiyorlar buna katılan varmı acaba?

C

calderon

Kullanıcı
7 Şub 2011
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
şale' Alıntı:
ayrıca kayın validem dediki çalışan hanımların çocukları ileride saygısız ve asi oluyor verdikçede hiç birşeyin değerini bilmiyorlar buna katılan varmı acaba?
bu dahil tüm genellemelerin yanlış olduğu gerçeğiyle katılmıyorum.benim annem özel sektörde çalışıyor.onlarla berbaber yaşadığım dönemde görmüyordum ikisini de.ama ne saygısız ne de asi olduğumu düşünüyorum.bu kişinin karakteriyle ilgili bir durum sadece.

N

nacak

Kullanıcı
18 Ağu 2011
En iyi cevaplar
0
0
ankara
İş yerime kabiliyetli,gelişmeye açık,analitik düşüne bilen 2 adet ev hanımı alınacaktır. :D