etohum, girişimci-yatırımcı buluşması?

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İş Dünyası Yazıları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan etohum, girişimci-yatırımcı buluşması? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,174 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İş Dünyası Yazıları
Konu Başlığı etohum, girişimci-yatırımcı buluşması?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Çok yakında etohum adında güzel bir proje hayata geçecek. Projenin amacı çok basit; Girişimi ve Yatırımcı buluşmasına aracı olmak. Başvurulardan seçilecek 30 kişi ya da ekip, internet girişimciliği eğitimi alacak. Özellikle genç yaştaki girişimci arkadaşların kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum.

etohum nedir?
Yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen genç girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan platformdur.


Nasıl olacak?
Planlanmış takvim aşağıdaki gibi işleyecek:


• Haziran 2008 etohum sitesinin açılması
• Temmuz 2008 etohum projesinin duyurulması
• 15 Ağustos 2008 internet girişimcisi başvurularının alınmaya başlanması
• 15 Eylül – Ocak 2009 üniversiteler, eğitim kurumlarında ve diğer mekanlarda etohum toplantılarının başlanması. Üniversite kulüpleriyle ortaklaşa internet girişimciliği panelleri, toplantıları organize edilecek. 2 haftada bir sabah kahve toplantıları düzenlenecek.
• Eylül - Ocak 2009 arasında girişimcilerle birebir görüşmeler, konferans toplantılar, telefon / video görüşmeleri, e-posta ve diğer iletişim yöntemleri ile uygun adayların seçim süreci devam edecek.
• 19 Aralık Lütfi Kırdar’da Trendshow içinde internet girişimciliği konferansı
• 31 Ocak 2009 başvuruların sonlanması, girişimcilerin / takımların seçimi
• 9 Şubat – 28 Şubat 2009 “İnternet girişimciliği okulu” Eğitim 1 hafta sürecek, daha sonra belirlenecek hafta sonlarında da eğitimler verilebilecek.
• Şubat 2009 – Nisan 2009 İş planları, internet siteleri hazırlanması ve koçluk
• Mayıs 2009 Girişimcilerin sunumları, yatırımcılarla girişimcilerin biraraya gelmeleri
• Mayıs – Haziran 2009 etohumlama ve ortaklık süreçleri
Sadece takvimdeki tarihlere bakarsanız, ne kadar ciddi olduklarını anlayabilirsiniz  Tam tamına 1 yıllık bir süreç bu ...

Kimler katılabilir
etohum projesine internet konusunda bilgisi / fikri olan kendi internet şirketini kurmayı planlayan tüm girişimciler katılabilir.
Girişmciler üniversitede okuyor, bitirmiş, yüksek lisans veya doktora yapıyor olabilir. Okulu bitirmiş çalışmaya başlamış ancak kendi işini kurmayı isteyen kişi / takımlarda başvurabilir.
Kendi internet şirketini kurmuş, sitelerini çalıştırmaya başlatmış internet girişimcileri de başvuru yapabilirler.
Girişimciler bireysel olarak başvuracakları gibi takım halinde de katılabilirler.
etohum yönetim ve danışmanlar
Bu liste süpriz olsun  etohum projesi yayına girdiğinde, buradaki adresten bakabilirsiniz. Ancak şu kadar ipucu vereyim: Hepsi konusunda uzman kişiler 

Sonuç olarak
etohum asla sizin fikrinizi istemiyor. Hatta fikrinizi söylemenizi bile. Tamamen bizde saklı olacak. Amaçları girişimcilere yol göstermek ve onları doğru yatırıcımlar ile çalışarak, fikirlerini hayata geçirmelerini sağlamak.

http://www.etohum.com/
 
Üst