Esprileri İle İçimizden Biri Atatürk

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde cirma tarafından oluşturulan Esprileri İle İçimizden Biri Atatürk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,272 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Esprileri İle İçimizden Biri Atatürk
Konbuyu başlatan cirma
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Neşe Demirhan
C

cirma

Kullanıcı
11 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Bence bugünler; Atatürk’ün ölümünü değil, ölümsüzlüğünün nedenlerini tartıştığımız günler olmalıdır.

Bence bugünler; Türkiye’nin kurtuluşunu başka ülkelerin başka lider ve sistemlerinde arama gafletinde olanlara hatırlatma günleri olmalıdır.

Bence bugünler; Atatürk’ün sarı saçlı, mavi gözlü bir devdi şeklinde ezberletilen şekilciliği bırakıp, O’nun ilkelerini, devrimlerini açıklayarak, anlayarak, benimseyerek sevdireceğimiz ve uygulatacağımız bir hale nasıl getirebileceğimizi düşünme günleri olmalıdır.

Ve bugünler; Atatürk’e kaç çiçek ektiğimizin veya kaç ağaç kestiğimizin, kaç kitap okuduğumuzun veya kaç yolsuzluk yaptığımızın, kaç fabrika açtığımızın veya kaç fabrika kapattığımızın hesabını verdiğimiz günler olmalıdır.

Ööle sanıorumki fazla söze gerek yok...

Ö

ölüdeniz

İÇİMİZDEN BİRİ “ATATÜRK”
Atatürkçü Düşünce Derneği Marmaris Şubesi, Uğur Mumcu'nun öldürülmesinin 15.nci yılını anma gününe rastlayan 24 Ocak 2008 Perşembe günü konuşmacı olarak davet ettiği İLKNUR GÜNTÜRKÜN KALIPÇI “İçimizden biri ATATÜRK” adlı konferansını 15.30'da Öğrencilere 17.30'da da herkese açık olarak Sabancı Lisesi salonunda yaptı. 50 dakika süren anlatımında şunları söyledi.
Ben 26 senedir Atatürk'le ilgili Türkiye'de ve dünya'da bulabildiğim bütün kitapları okudum, satın aldım ve kitaplar yazdım. Genelkurmay birliklerine Üniversite öğrencilerine, bazı kurum ve kuruluşlara davet üzerine mahallerine giderek İçimizden biri Atatürk adlı konferansı verdim
.Bence bugünler, Atatürk'ün ölümünü değil, ölümsüzlüğünün nedenlerini tartıştığımız günler olmalıdır. Bence bugünler, Atatürkçülüğün, Türkiye'nin bugünkü ve yarın ki tüm sorunlarına ışık tutacak güncel, geçerli ve çözümsel önerileri içinde barındırdığını, Türkiye'nin kurtuluşunu başka ülkelerin başka lider ve sistemlerinde arama gafletinde olanlara hatırlatma günleri olmalıdır.
Bence bugünler, Atatürk'ü sarı saçlı, mavi gözlü bir devdi şeklinde ezberletilen şekilciliği bırakıp, O'nun ilkelerini, devrimlerini, uygarlık savaşı yolundaki önerilerini, önemini, nedenlerini tartışarak, açıklayarak, benimseyerek, anlayarak, uygulayarak öğreteceğimiz, sevdireceğimiz, uygulatacağımız bir hale nasıl getirebileceğimizi düşünme günleri olmalıdır.
Ve bugünler, Atatürk'e kaç çiçek ektiğimizin veya kaç ağaç kestiğimizin; kaç kitap okuduğumuzun veya kaç yolsuzluk yaptığımızın, kaç fabrika açtığımızın veya kaç fabrika kapattığımızın hesabını verdiğimiz günler olmalıdır.
Carlyl der ki: “ Tarih, büyük adamların hayat hikayesidir”
Atatürk ise tarihi, “Tarih bir ulusun nelere yetenekli olduğunun ve neleri başarabileceğinin en doğru kılavuzudur, “ diye tanımlar.
İşt bu nedenle Rus Generali Cirnayef: “Türk'ü yok etmek için tarihini kaldırmak lazımdır.” Dememiş mi?
Mussolini, daha da ileri giderek daha Atatürk hayatta iken şöyle demiştir.” Atatürk ölmeden Türkiye'ye bir şey yapamayız, ancak öldükten sonra biz emellerimize kavuşabiliriz”
Mussolini'nin bu sözü duyulduğunda Atatürk yanındakilere şöyle söyler:” Bakın iki Atatürk vardır: Biri benim naçiz vücudumdur ve elbette toprak olup gideceğiz. Ancak diğeri Türk milletinde yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar payidar kalacaktır.
Mussolini , Hitler, Laval, Stalin hepsi bitti gitti. Hem de kendi halkları tarafından yok edilmenin acısıyla gittiler.
Döneminin liderleri içinde bir tek ama bir tek ATATÜRK aynı canlılığı ile 21.yüzyıla geçebildi. Hem de ülkemizde ve dünyada hala aynı sevgi ve saygıyla anılmasının onur ve gururunu taşıyarak.
Atatürk'ü hala capcanlı kılan, O'nun günümüze pek aktarılmamış, genellikle üç perde arkasında kalmış insancıl yönünün, “içimizden biri, bizden biri, dost Atatürk'ün asker ve devlet adamı Atatürk'le bütünleşmesi, kaynaşmasıdır. dedi.
KONUŞMACI İLKNUR GÜNTÜRKÜN KALIPÇI kimdir
Yazdığı eserlerin gelirini sağlık ve eğitim alanlarına bağışlayan Kalıpçı 1953 yılında İstanbul'da ssss doğmuş, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Felsefe Tarihi bölümü'nü bitirerek, aynı bölümde asistan olarak göreve başladı.
1985 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği “Atatürkçülük” eğitimini başarıyla tamamlayan Kalıpçı, o günden bu yana yaptığı çalışmaları, uyguladığı değişik bir metotla konferanslar halinde sunmaktadır.
Kalıpçı evli, iki çocuk ve bir torun sahibidir.

http://www.marmarisyenisayfa.net/haber_tr.php?no=5145

K

Kristal

Batının bile hayranlık duyduğu lider.Önce tanımak, sonra anlamak gerekir diye düşünüyorum.
Bu aşamada Tek Adam serisi mutlaka okunmalı.
Bilgilendirmeler için teşekkürler...

N

Neşe Demirhan

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
KAYSERİ
Atatürk'ü bence sadece bilmek okumak değil her yönüyle yaşamak ve uygulamak gerekir.Ancak o zaman her yönüyle değerini bulmuş olur.Sadece sözlerle çıkıpta şunu dedi bunu yaptı diye anlatmak bence boşa kürek çekmedir.Çünkü anlattıkları dünyanın her yerinde takdir edilip örnek alınırken biz tam tersini uygulayarak bir yere varamayız.