Eski telefonlarınızı atmayın

• Konbuyu başlatan agokalper
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde agokalper tarafından oluşturulan Eski telefonlarınızı atmayın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,072 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Eski telefonlarınızı atmayın
Konbuyu başlatan agokalper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Ulaştırma Bakanlığı, 3G sonrası boşa çıkacak cep telefonları için yeni bir çözüm buldu.

'Cepten' görüntülü konuşmaya 2 gün kala, Ulaştırma Bakanlığı'nın mevcut telefonları çöpe gitmekten kurtaracak proje üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İlk etapta görüntülü konuşturamayan 8 milyondan fazla cep telefonu, firmaların toplama merkezlerinde bakımdan geçirilip garanti belgesi düzenlenecek. Ardından düşük vergiyle Uganda, Mısır ve Irak'a ihraç edilecek. Böylece görüntülü konuşturamayan telefonlar çöp yerine ekonomiye 250 milyon dolar olarak dönecek.

Turkcell, Vodafone ve Avea aboneleri 30 Temmuz 2009'dan itibaren cepten maç izleme, hızlı internet ve uzaktan sağlık hizmeti gibi pek çok yenilikle tanışacak. Ancak bu uygulamaları kullanmak için, dünyada 3. Generation olarak (3G) adlandırılan üçüncü nesil uyumlu telefon şart. Türkiye'de bir süredir, yeni teknolojiye uygun telefonlar satılıyor. Ancak pahalı olduğu için satış rakamı 4 milyona ulaşabildi. Türk halkının, cep telefonunu ortalama 1,5 yılda bir değiştirdiğini belirten uzmanlar vatandaşın görüntülü konuşma başladığı andan itibaren kısa süre içinde 3N uyumlu telefonlar alacağı görüşünde. Bu yıl sonuna kadar 10 milyondan fazla telefonun atıl duruma düşeceği kaydediliyor.

kaynak:internethaber

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
atmayalım da besleyelimmi  ;D

Benim telefonu kimse almaz ya sanmıyorum valla. Aslında iyi olur ama benimkisi eskiden de öte. Hem satsam 10-20 tl anca eder. o yüzden satmayıp saklayacağım. neler konuştum ben onla, hatırası büyük :)

S

spiritualsigns

Kullanıcı
20 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Ben hiç atmadım. İhtiyacı olan yedeğe ihtiyacı olana veriyorum. Hiç biri eskimedi elden çıkardığım telefonların. Ben temiz kullandığım için çizik bile olmaz  ::)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kendilerine mi gelir yapacaklar bunu da!
Neyse.. Ben vermiyom telefonumu, verecek bir sürü insan bulurum.

S

spiritualsigns

Kullanıcı
20 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Gereksiz işlerle meşgul olmakta üstlerine yok... O kadar çok sorun var ki tek derdimiz 3g li telefon değil bunu anlasalar zaten herşey kökten değişecek.

Bitliste ki Nemrut dağının eteklerinde okul yüzü görmemiş, portakalın, elmanın meyve olduğundan bihaber yavrucaklarla ilgilensinler. Sonra neden terör'ün sonu gelmiyor deyip o saksıdan değersiz kafalarını kaşımasınlar!

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
spiritualsigns' Alıntı:
Gereksiz işlerle meşgul olmakta üstlerine yok... O kadar çok sorun var ki tek derdimiz 3g li telefon değil bunu anlasalar zaten herşey kökten değişecek.

Bitliste ki Nemrut dağının eteklerinde okul yüzü görmemiş, portakalın, elmanın meyve olduğundan bihaber yavrucaklarla ilgilensinler. Sonra neden terör'ün sonu gelmiyor deyip o saksıdan değersiz kafalarını kaşımasınlar!
O0 O0

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Milyonlarca dolar döndü ekonomiye ama. Halen bir yerden bir yere ulaşmakta en fazla parayı biz harcıyoruz.
Ulaştırma bakanlığına sormak lazım. Ekonomiye dönen milyonlar daha ucuz benzin, daha ucuz toplu taşıma felan olarakmı dönecek. Yoksa birilerine belli zamanlarda kömür makarna yağ olarak  olarakmı ulaştırılacak.
Neyse..

Bir halka ulaşamadınız vesselam. Halen de aranızdaki mesafe kat ve kat çoğalıyor.

Benim telefonlarım genelde eskimez, ya üzerine bira dökülür, ya yanlışlıkla arka cebime koyar üzerine otururum, ya biryerlerde unuturum  bir garibana yarar :d Yada bazen çekmediği zamanlar çekmesi için duvara vururum.
Yani uganda mısır yada ırak'a ulaşacak kadar uzun ömürlü olmaz vesselam.

Dipnot: Hani diyorum.Bu ve bunun gibi benzeri şeyleri  kendi ülkemiz içerisinde ihtiyacı olanlara ulaştırsa dahamı kötü olurdu diyede sormadan edemiyorum "Ulaştırma" bakanlığına.

Teşekkürler konu için.