Eşiniz tokat atarsa ne yaparsınız ?

• Konbuyu başlatan arzu kına
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde arzu kına tarafından oluşturulan Eşiniz tokat atarsa ne yaparsınız ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16,412 kez görüntülenmiş, 70 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Eşiniz tokat atarsa ne yaparsınız ?
Konbuyu başlatan arzu kına
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
A

arzu kına

Kullanıcı
9 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
türkiye
Haklı tokat ya da haksız tokat yoktur!
Anında soğurum,ağzıyla kuş tutsa yaranamaz bu saatten sonra.
Bugün imkanım yoksa,kendimi topladığım gün sadece bu sebepten bile boşanırım..
Büyük konuşmak hoş değil ama soğuduğum,sevgi,saygı görmediğim insanla evli kalmanın ne anlamı var ki?
Alıntı

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hiçbir şeyi düzeltmeye çalışmam artık.. Bırakıp gitmek kolay değil biliyorum ama o saatten sonra onun düşünmesi gerekir benim değişen tavırlarımı..

A

alpagu

Kullanıcı
6 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aydın
www.besyohaber.com
bence bir erkegin bayana şiddet uygulaması o erkegin aciz oldugunu gösterir çünkü bir tartışma esnasında öyle söz kullanırsın ki o saatte herşey bitmiş olur şiddetde gerek yok yani..zaten erkek ve bayan bu konuda eşit haklara sahip deiller ...sinirlendim ondan oldu demekte geçerli bahane deil insanda biraz oto-kontrol olmalı bilinçli kültürlü olan kısacası biraz insan olan bayada sadece bayana da deil her acıdan şiddete baş vurmaz ...

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bende ona atarım  ;D

valla bu tokatı annemden yada babamdan yersem sorun olmaz 1/2 gün küs kalırım sonra geçer ama  hayat arkadaşımdan böyle bir tepki alırsam bu asla hazmedemeyeceğim birşey olur ve ondan uzak kalma sürecim daha uzun olur..Sonraları düzelmiş olsa bile aramız bu asla silinmeyecek kötü bir anı olarak benimle her yere gider..aksi taktirde böyle tepkilere başvuru yapacak biri ile asla evliliği de düşünmem..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
El bir kez kalkmışsa, tokat yemeye hep hazır olun!

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Reklamlar nobilmemkaç... :)
Bunu Sitede paylaştığım bir öykü içinde şöyle dile getirmiştim;

"....Ömer az önce yer vermek istediği kadına baktı, yüzünün duru güzelliğini farketmemişti. Gözlerindeki hüzünle karışık korku, pişmanlık ifadesi canını acıttı birden. "Yüzlercesinden biri daha...", diye düşündü, kaba saba görüntüsüyle, "Dünya benden sorulur" edasıyla karısının başında bekleyen Asım'a bakarak. Neydi bu kadınları bu kadar edilgin kılan? Bir "eğitim" sözüydü hep beynimize, dilimize yerleşen. Herşeyin başı "eğitim"di.
Ömer düşündü Sabiha ve Asım'ı ve yüzlerce Asım'ları, Sabiha'ları...
Sabihalar erkenden kalkar, eşlerine güleryüzle davranırlar herşeye karşın, şikayet etmeden evlerinin tüm işlerini yaparlar, severek çocuklarına bakarlar, büyütürler ve eşleri tarafından ikinci sınıf vatandaş muamelesi görürlerdi. Bu hangisinineğitimsizliğiydi? Asım'ların mı, Sabiha'ların mı? Peki ya insanlık? İnsancıllık?
Ya "eğitim"li Sabiha ve Asım'lar? Onların içinde de yokmuydu kadınını ezen, horlayan, kendi zayıflıklarının intikamını sözle, şiddetle, Sabiha'sından almaya çalışan? Kaçkez tanık olmamış mıydı Ömer; aklına üniversitede asistan arkadaşı Nuran geldi. Bir gün okula geldiğinde, yüzündeki morluğu soranlara; "Kapıya çarptım, sormayın...", diye geçiştirmemiş miydi soruları, gözlerini kaçırarak, buğulanan mutsuz gözlerini... Neden korumuştu kocasını? Kimden utanmıştı? Aldıkları bunca eğitime karşın şiddet gördüğü için kendisinden mi, yoksa aynı üniversitede Doçent olan kocasının"sözde" eğitiminden mi? Aslolan insanın kendini eğitmesiydi aslında."

Lise çağlarımdan bir hikayeydi...

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Bence bütün kızlar hemen boşarım soğurum diycek ama çoğu bunu yapamıycak. çunki çocuk vs vs aile durumları için katlanabilirler. tabi dayak sürekli devam ederse bi noktadan sonra çekilmez ama ani bir sinirle gelen tek tokat da çoğu evli kadının çekip gidebileceğini sanmıyorum.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ani tokatı kadında atabilir zaten.
Ve bu sadece eşler arasında değil kardeşler arasında bile olan bir durum Harun. Bu sevgisizliğin, değer bilmezliğin ifadesi elbette değil.
Ancak kadınlarda bunu ayırabilirler sanırım.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ve çok çok ilginç!
Yazı başlığına bakın?
"Eşiniz tokat atarsa..."
Ve hepimiz olaya "erkek tokat atarsa" olarak yanıt veriyoruz!
Eş sadece erkek mi?

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
tokat yeme sebebime baglı tepkim... zaten benı alan ya köprüden atlar ya benı atar  ;D ;D ;D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bikaç sene önce sokakta karı koca kavgasına şahit olmuştum.Ramazan ayı,gece balkondan bakarken iki kişi birbirine vuruyordu.Adam bi tane vuruyor,kadın durmuyor o da vuruyor.Birbirlerine tekme tokat girişmişler,kadının yanında iki küçük çocuk,zavallılar ağlaşıyolar.Sonra bi baktım kadın başörtüsünü düzeltti beddua okuya okuya çocuklarını alarak yoluna devam etti.adamda küfür ederek aksi istikamete gitti.Çok şaşırmıştım,çok komik bi okadarda çirkin bi görüntüydü

T

turkuaz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
ne yapabileceğim o an ki ruh halime,konu ve olaya bağlıdır...

H

hanedeyim

efsane_18' Alıntı:
tokat yeme sebebime baglı tepkim... zaten benı alan ya köprüden atlar ya benı atar  ;D ;D ;D
güzel bi düşüncee ;D
bazı arkadaşlar bazı arkadaşlar bi tokat yedimmi herşey biter boşarım falan demiş ama evlilik bukadar kolay bitirilemez bence tabiki şiddetin hiçbir türlüsünü onaylayamayız ama yani düşünün 50 yıllık bir evlilikte kim bilir neler yaşanmıştır ne kavgalar ne tartışmalar ama aralarındaki saygı bitmediği sürece eşler hoşgörülü olduğu sürece evlilik devam eder zaten zamanında şiddeti birebir ailemdede yaşadığım için konuya benm gibi bakmanızı düşünemem tabiki
tüm bunlar bi yana kadınla erkeğin arasında doğuştan gelen bir güç adaletsizliği vardır güclünün gücsüze sırf güclü olduğu için yani yapabildiği için uyguladığı şiddet aslında onun acizliğini ortaya koyar

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Tokat yersem hım o anki duruma bağlı :D

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Efe,açıklamanda geçen şu cümleyi anlamlandıramadm :-\
Şiddetin olduğu yerde hala saygı nasıl devam eder?yada saygı nasıl bitmez?
Ama şunu diyebilirm,genelde şiddeti erkekler uyguluyor,çoğunluğunu, bu yüzdende nedense saygı hala kadından bekleniyor...
Burada verilen bir çok cevabın yani bırakırım,boşanırım gibi yanıtlarının nekadarı doğru bilemiyorum :) :) :)
Çünkü başımıza geldiğinde vereceğimiz  tepkiler,o zaman ki yaşam standartlarımız,ailemiz,ekonomik özgürlüğümüzle ilintili.

H

hanedeyim

Gülşah' Alıntı:
Efe,açıklamanda geçen şu cümleyi anlamlandıramadm :-\
Şiddetin olduğu yerde hala saygı nasıl devam eder?yada saygı nasıl bitmez?
Ama şunu diyebilirm,genelde şiddeti erkekler uyguluyor,çoğunluğunu, bu yüzdende nedense saygı hala kadından bekleniyor...
Burada verilen bir çok cevabın yani bırakırım,boşanırım gibi yanıtlarının nekadarı doğru bilemiyorum :) :) :)
Çünkü başımıza geldiğinde vereceğimiz  tepkiler,o zaman ki yaşam standartlarımız,ailemiz,ekonomik özgürlüğümüzle ilintili.
şiddetin olduğu yerde saygı sevgi olmaz zaten istersen tekrar bidaha oku
belkide ben anlatamamışımdır ben orda bir evlilikte uzun sürede tartışmada olur küçük münakaşalarda olur önemli olan aradaki saygııyı sevgiyi kaybetmeden hoşgörülü bir şekilde bunların üzerinden gelebilmektir demek istedim
buda şiddet diğildir zaten her evlilikte olan eskilerin deyimiyle evliliğin tuzu büberi  dedikleri olaylardır
şiddettle karıştırmamak gerekir
yanlışmı düşünüyorum

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Tekrar okudum Efe  :) ve yazında diyorsun ki ; her ailede olur böyle sürtüşmeler,kavgalar ve daha sonra kendi ailenden bahsediyorsun.Ve o arada diyorsun ki saygı olduğu sürece...
İstersen sende bir kez daha oku  :)

Bende soruyorum devamlı tartışma olan,kavga olan ve hatta soruda bahsedilen tokat/dayak olan bir ailede ne kadar saygıdan bahsedebiliriz ki!!!

Ama bu sorumda senin aileni Efe tenzih ederim...

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Çünkü başımıza geldiğinde vereceğimiz  tepkiler,o zaman ki yaşam standartlarımız,ailemiz,ekonomik özgürlüğümüzle ilintili
su cümleye bittim helal yaa sımdı herkes bosanırım dioda öle insanlar varkı hem esine yapmadı eziyet kalmı hemde bırakmı cekeceksın benı dio :-\

Allah bizi korusun böle insanlardan yaa