Erkekler, annelerinden ayrılmakta zorlanıyor

  • Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Harun tarafından oluşturulan Erkekler, annelerinden ayrılmakta zorlanıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,975 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Erkekler, annelerinden ayrılmakta zorlanıyor
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Harun
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Britanya'da yapılan bir araştırmada, erkeklerin, kendilerini "daha bağımsız, cesur ve güçlü" olarak tanımlamaktan hoşlansalar da, annelerinden ayrılmakta kadınlara göre daha çok zorlandığı ortaya çıktı.

Bir gıda şirketi adına yapılan araştırma, 20-40 yaş arası her üç erkekten birinin hala ailesiyle yaşadığını ortaya koydu. Aynı yaşlardaki kadınlarınsa beşte biri ailesiyle kalıyor.

Bunun yanı sıra "yuvadan uçan" her dört erkekten biri, ailesinin evindeki tam tekmil odasını muhafaza etmeye devam ediyor. Buna karşın her beş kadından sadece biri ayrıldıktan sonra ailesinin evindeki gençlik odasını koruyor.

Daily Mail'in haberine göre, 3000 kadın ve erkek üzerinde yapılan araştırmada, ailesiyle kalan erkeklerin yüzde 59'u bunun maddi sebeplerden kaynaklandığını söyledi. Kadınların yüzde 57'si, erkeklerinse yüzde 16'sı kendilerine annelerinin bakmasının hoşlarına gittiğini söylerken, erkeklerin yüzde 11'i uzun süre ayrı kalırlarsa ebeveynini çok özlediklerini belirtti.

Hala aileleriyle yaşayan yetişkinlerin yüzde 56'sı yemeklerini annnelerinin pişirdiğini, yüzde 55'i de çamaşırlarını bile annelerinin yıkadığını söyledi. Araştırmaya katılanların yüzde 18'i ise işe giderken annelerinin kendilerine öğleyin yemeleri için bir şeyler hazırladığını ifade etti.

Araştırmada ayrıca, aileleriyle yaşayanların yüzde 21'inin ekonomik kriz yüzünden ana-baba evine dönmek zorunda kaldığını belirtti.

ntvmsnbc
---------

Bize ne britanya'dan dimi. Ama napalım bu araştırmaları hep orda yapıyolar  ;D

Annelerimiz böyle güzel yemekler yapmaya devam ettiği sürece zor ayrılırız bana kalırsa hahhaa...
 
S

spiritualsigns

Kullanıcı
20 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Allah o kayınvalideleri napsın bilmem..  :D Sonradan mutsuzluk kaynağı oluyorlar işte... sevmiyorum anneye bağımlı erkekleri... benden uzak olsunlar lütfen  :p
 
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
spiritualsigns' Alıntı:
Allah o kayınvalideleri napsın bilmem..  :D Sonradan mutsuzluk kaynağı oluyorlar işte... sevmiyorum anneye bağımlı erkekleri... benden uzak olsunlar lütfen  :p
;D ;D

Görürsem söylerim bir ara. Bence türk erkekleri anneye daha bağımlıdır. :p :p
 
Üst