Erkek sürücüler neden daha saldırgan!!!

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Erkek sürücüler neden daha saldırgan!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,613 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Erkek sürücüler neden daha saldırgan!!!
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Erkek beyni trafikte mağara adamı gibi..

Erkek sürücülerin kadınlardan daha saldırgan bir tarzda otomobil kullanmalarının arka planında erkeklerin mağara adamı döneminden kalma izler taşıması olduğu iddia ediliyor

İngiltere’deki Manchester Üniversitesi’nden psikoloji profesörü Geoffrey Beattie, erkek sürücülerin kadınlardan daha saldırgan bir tarzda otomobil kullanmalarının arka planında erkeklerin davranış modellerinin binlerce yıl öncesinden, mağara adamı döneminden kalma izler taşıması olduğunu ileri sürdü.
Prof. Beattie, erkek ve kadın sürücüler arasındak farkın kendilerine miras kalan genetik materyalle yakından ilgili olduğunu vurguladı.

Lordlar Kamarası Ulaştırma Komitesi için konuyla ilgili bir rapor hazırlayan İngiliz profesör, cinsiyetler arasındaki davranış farklılığının çok derin kökleri olduğunu belirtti. 21. yüzyılda dahi insan kafatasının içindeki beynin ‘Taş Devri’ insanının beyni ile aynı olduğunu kaydeden Prof. Beattie, bunun da farklı cinslerin otomobil kullanırken risk alma eğilimlerinde önemli bir etken olduğunu ifade etti.
Beattie, “Taş Devri insanı otomobil kullanmıyordu. Ancak avcıydı ve bunu yaparken saldırgan, risk alan tavırlar sergiliyordu. Böylelikle hayatta kalabiliyordu. Bu özellikleri genetik olarak nesilden nesle geçti. Şimdi aynı şeyi otomobil kullanırken yapıyor” dedi.

Kadınlar viraj alamıyor!
Prof. Beattie’ye göre erkeklerin söz konusu özellikleri taş devrinde kendisine avantaj sağladı ama şimdi motorlu araçlar dönemine uygun değil. Bu nedenle de erkek sürücüler trafik kurallarını kadınlara göre daha çok ihlal ediyor. Erkekler saldırgan bir tarzda araç kullanırken, kadın sürücüler de mekansal algılama eksikliği ve yanlış karar verme yüzünden daha çok virajlarda kaza yapıyor.

DIŞ HABERLER SERVİSİ 

Y

yusufi

Kullanıcı
24 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
ilginç bir araştırma sonucu taş devrine kadar inmişler...  :D

S

senarist081

kadın sürücüler de mekansal algılama eksikliği ve yanlış karar verme yüzünden daha çok virajlarda kaza yapıyor.
Bilimsel olarak kanıtlanıp,tescillenmiştir.. ;D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
senarist081' Alıntı:
kadın sürücüler de mekansal algılama eksikliği ve yanlış karar verme yüzünden daha çok virajlarda kaza yapıyor.
Bilimsel olarak kanıtlanıp,tescillenmiştir.. ;D
Siz kendinize bakın taş devrinden kalmalar hıhh

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Valla kendimi övmüş gibi olmayım,ne köşe ne buçakda sorun yaşarım.. ::)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bülent' Alıntı:
su perisi' Alıntı:
Valla kendimi övmüş gibi olmayım,ne köşe ne buçakda sorun yaşarım.. ::)
:ıyyhh
Köşede buluşalım mı bülent.... Yani sadece deneme amaçlı. bakalım dönemeçlerde ne kadar başarılıyız..(virajı alamasam bu sefer fena olmayacak gibi)  o bakımdan diyorum.. :baliktayim

B

Bülent

su perisi' Alıntı:
Köşede buluşalım mı bülent.... Yani sadece deneme amaçlı. bakalım dönemeçlerde ne kadar başarılıyız..(virajı alamasam bu sefer fena olmayacak gibi)  o bakımdan diyorum.. :baliktayim
Olur. Önce helalleşiriz...  :)
Araştırma sonuçlarının virajlar hakkındaki bölümüne güveniyorum.  :D

Y

yusufi

Kullanıcı
24 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bülent' Alıntı:
su perisi' Alıntı:
Araştırma sonuçlarının virajlar hakkındaki bölümüne güveniyorum.   :D
bencede en tutarlı bölüm orası....  :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bülent' Alıntı:
su perisi' Alıntı:
Araştırma sonuçlarının virajlar hakkındaki bölümüne güveniyorum.   :D
helal olsun Bülent. diger tarafta bulışmayız umarım.. :)
Bende araştırmaların, Erkek sürücülerin kadınlardan daha saldırgan bir tarzda otomobil kullanmalarının arka planında erkeklerin mağara adamı döneminden kalma izler taşımalarına,  genetik olarak miraslarını devam ettirdiklerini hatta daha iyi oldukları bölümüne katılıyorum... :D