En iyi 1 nisan şakaları

• Konbuyu başlatan dideM
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde dideM tarafından oluşturulan En iyi 1 nisan şakaları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,453 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı En iyi 1 nisan şakaları
Konbuyu başlatan dideM
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GÜLBANU38
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

Heidelberg/Pasadena - Dünya'dan 2 milyon ışıkyılı uzaklıkta bize en yakın gökada olan Andromeda'da bilim adamlarını çok heyecanlandıran keşifte bulunuldu. Hubble, Chandra teleskoplarıyla Hawaii'de 4200 metrelik rakımda kurulu Mauna Kea Keck İkiz Teleskopunun yardımıyla yapılan keşifte, Andromeda'daki gezegende Dünya'nın jeolojik zaman dilimlerinden Devon'a çok benzeyen bilgisayar bulguları sağlandı.

ABD'nin California Teknoloji Kurumu (Caltech) ile aynı eyalette kuruma bağlı Pasadena'da kurulu 70 yıllık köklü ordu tesisi olan, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesine (NASA) bağlı Jet Motorları Araştıma Merkezi (Jet Propulsion Laboratory: JPL), ilk olarak Almanya'da Max Planck fen bilimleri kurumunun tespit ettiği büyük buluşu doğruladı. Dünya'nın 395-280 milyon yıl önceki haline çok benzer bulgular elde eden strofizikçilerle jeologlar, "Bu gezegende yaşam mutlaka var. Çünkü gezegenin çapı ve beslendiği güneşın (yıldızın) uzaklığı, Güneşimiz ve Yer'e yakın, yani tahminen 14 bin km ve 168 milyon km uzaklıkta" dediler. Dünya'nın çapı yaklaşık 12 bin km.

haber.mynet.com

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ya bence yeni keşfedilmedi o, zaten biliniyordu. Neyse..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ay oraya varana kadar mutasyon geçiririz yav.
İnsanın orada bu hali ile var olabileceğini düşünmek, hayal.
Zaten 2 milyon ışık yılı yav, o yolculuk bitene kadar dünya atta olur :d

Bir belgeselde izlemiştim uzun uzay yolcukluklarına biyolojik olarak el vermiyormuşuz.
Ben belgeselcilerin yalancısıyım valla.

Konu ilginç.Teşekkürler.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
dideM' Alıntı:
Zaten 2 milyon ışık yılı yav, o yolculuk bitene kadar dünya atta olur :d
Yav onun da bir yöntemini kesin bulurlar abi.
Bulsunlar abi.
Ama bah sana nedim, tek seferde insanları oraya taşımak lazım :d 2 milyon ışık yılı git gel 4 milyon olur :d
Dunyada ne kadar zaman geçer sence  :d Bun un bir hesabı vardı 1 ışık yılı yolculukta dünyada gecen zamanı söliodu ama aklımda deel.

Hem böyle yolculuklara dayanabilecek bir yapımız yok gibi.
Yapımızın değişmesi de gerekicek.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hehe zamanı gelince, zamanı durdurur öyle götürürler, rahat ol sen:)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Şahsen ben gitmem:d Ben burada kalıcam.
Uzun yolculuklar bana göre değil. Adanaya giderken bile sıkılıom, değilki taaaaa oralara :d
Yaparlar  valla.

S

spiritualsigns

Korsan' Alıntı:
Bir belgeselde izlemiştim uzun uzay yolcukluklarına biyolojik olarak el vermiyormuşuz.
Ben belgeselcilerin yalancısıyım valla.
yok belgeselci doğru söylemiş... Astronotlar uzay seyahatlerinin akabinde şiddetli kemik erimesi sorunuyla karşılaşıyorlar ve uzunca bir tedavi sürecine giriyorlarmış... Yani ortalama 4-6 ay kalan bir astronot ciddi derecede kemik erimesine maruz kalıyor.... ama bunada çözüm bulunur elbet...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ay aklıma herşeyin çözümü vardır, felsefesi geldi :d
Herşeyide bulurlar diyorsunuz, bu ne pozitivizm böle, her yanım sevgi pıtırcığı.

Herşeye çözüm buluyorlarsa bizi ora götüreceklerine gezegeni yamacımıza getirsinler :d
Bunada bir çözüm bulurlar herhal, sıkar biraz ama olumlu bakalım değilmi :d

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Bence bu bilgi çok önemli. Zira etrafta başka yaşanacak gezegen olmadığını gösteriyor. En azından bizim bildiğimiz kadarıyla. 2 milyon ışık yılı öteye de gitmemiz pek mümkün gözükmüyor. ışık hızında gitsek 2 milyon yıl sürüyor hehee.

O zaman mevcut olan gezegene iyi bakalım. Kimse bi yere gitmesin  :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Ay aklıma herşeyin çözümü vardır, felsefesi geldi :d
Herşeyide bulurlar diyorsunuz, bu ne pozitivizm böle, her yanım sevgi pıtırcığı.

Herşeye çözüm buluyorlarsa bizi ora götüreceklerine gezegeni yamacımıza getirsinler :d
Bunada bir çözüm bulurlar herhal, sıkar biraz ama olumlu bakalım değilmi :d
;D ;D ;D
Ne alakası var yav sevgiyle falan. Bulacaklardır eminim buna ama buldukları zaman bize yakın bir zaman olmayacak. O kadar bihaber yaşıyoruzki her şeyden. Biz ufak tefek dosyalarla uğraşırken adamlar neler keşfediyor. Hiç birinden haberimiz yok ki zaten açıklama da yaptırmıyorlardır çoğunda.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yav nerden çıktı ?
O lazım diyom bulurlar dionuz, bu gerekir diom onuda bulurlar dionuz :d
Ya şu oda, yabu oda.

Öle oldummu bunca olumluluk bana o derin felsefeyi hatırlatıo işte:d

Neyse..Bulsunlar bakalım, dediğin doğru herşeyden bihaberiz.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Habermi :d
Bu gün ayın 2 si yav :d herşeyde geç kalmalıyız ha bir kerede zamanında bişe yapmıolar :d

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
AA'nın 'yeni dünya' haberi şaka çıktı! 
Anadolu Ajansı, bugün birçok gazetede çıkan haberi için bugün yeni bir duyuru yayınlayarak '1 Nisan şakası' dedi.

Anadolu Ajansı, abonelerine geçtiği bir haberin 'şaka' olduğunu bugün açıkladı..

-DUYURU
Sayın abonelerimiz,
1 Nisan 2009 tarihinde "İlk kez Dünya'ya çok benzeyen gezegen keşfedildi"
başlığıyla verdiğimiz haber, AA muhabirinin kurguladığı "1 Nisan" şakasıydı.

Şakaya bak ya. Bir an umutlanmışdım  ;D ;D ;D