En güzel anne bizim anne!

  • Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Harun tarafından oluşturulan En güzel anne bizim anne! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,996 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı En güzel anne bizim anne!
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Aralıksız her yıl olduğu gibi yine kutsal annelik müessesesini kutlama zamanı geldi (de geçmek üzere). Her ne kadar annemize karşı duyduğumuz sevgiyi, saygıyı, gönül borcunu ödemek için bu bir tek gün yetmese de, yine de bütün dünyanın o gün ayaklandığını bilmek hepimizi daha çok yüreklendiriyor. Üstelik hem güneşli bahar günleri, hem yaklaşan tatil, hem hızla artan etkinlikler, hem de cıvıl cıvıl vitrinler, bizi, bu manalı günü kıyasıya kutlamaya davet ediyor. Peki, kutlayalım ama birtakım şartlarımız var.

Biliyoruz, bizi eleştirdiğinde, hayatımıza müdahale ettiğinde, bazen nedense hiç susmadığında veya illegal duygu sömürüsü yaptığında ardında kötü niyet aramayacağımız dünya üzerindeki belki de tek insan annemiz. Ama yine de gece uykudan uyanıp "Annee! Suuu!" dediğimiz günlerin epeyce geride kaldığını, artık yeterince büyüdüğümüzü ve kendi kararlarımızı almak istediğimizi bilmesi gerekmiyor mu? Tamam, bazen biliyormuş gibi davranıyor, ama sadece "bazen". Biricik annemizi tabii ki çok seviyoruz, hatta her şeyden çok. Ama bizi hâlâ küçük bebeği gibi görmesi ve her şeyimizi bilmek istemesi bazen feci can sıkıcı olabiliyor.


Her ne kadar "süper bir anne" olsa da yine de:

1. Özel hayatınızın her detayını bilmek ister, bunu da sanki merak etmiyormuş gibi davranarak ama oldukça dolambaçlı ve komik sorular sorarak yapar,
2. Britney ile Avril arasındaki farkı bilmez, Thom Yorke'u veya Eminem'i, hatta Duman'ı TV'de gördüğünde ise "Hii, ne fecii, aaa, yazıııık, vah vah" gibi sesler çıkarır,
3. Odanı, giysilerini ve saçlarını pis ve dağınık bulur,
4. Paranı sürekli yanlış yerlere ve fazla harcadığını düşünür,
5. Yemeğin hep birlikte ve aynı saatte yenmesi gerektiğine inanır,
6. İnternette bir çocukla chat'leştiğini söylediğinde içinde evlilik kelimesi geçen bir cümle kurar,
7. Aşk acısı yaşadığında bunun için üzülmenin çok anlamsız olduğunu söyler (Teselli mi yani şimdi bu?),
8. "Şöyle tam da kendine göre" bir arkadaş bulmayı bir türlü beceremediğine inanır,
9. Ne konuşursan konuş, istersen ciddi ciddi ekonomiyi kurtarma planlarından veya uzaya uydu gönderme projenden bahset, yine de telefonda harcadığın her kelimenin gereksiz olduğunu düşünür,
10. Yapmak istemediğin şeyler için nedense "Yeterince büyüdün!", yapmak istediğin şeyler içinse "Yeterince büyümedin!" gibi anlaması güç bir bahane bulma yeteneğine sahiptir.


Bazen de gayet makul bir isteğinizi ilettiğinizde veya kendisinin bir isteği olduğunda inanılmaz komik gerekçeler bulur:

Şöyle ki:

1. "Yeni okul ayakkabısına ihtiyacın yok, geçen yılkiler yepyeni duruyor."
(Evet, geçen yıl - KİLER)

2. "Yaptığım yemekleri beğenmiyorsan yarın yemekleri sen yap."
(Gerçekten mutfağa girmemi istiyor musun?)

3. "Saatlerce telefonda konuşacak ne buluyorsunuz anlamıyorum. Zaten bütün gün okulda beraber değil miydiniz?"
(Evet de derste pek konuşulmuyor, teneffüsler de en fazla iki cümle kuracak uzunlukta)

4. "Telefonu daha az kullandığında da arkadaşlarınla rahatça haberleşebilirsin."
(Haa evet, bir de Kızılderililerin ateş yakma yöntemi vardı değil mi?)

5. "Havuç yersen gözlerin karanlıkta daha iyi görür."
(Işıkları yaksam olmaz mı?)

6. "Sivilcelerini sıkarsan mikrop kaparsın."
(Evet, ama böyle bir görüntüye hangi yürek dayanır?)

7. "Ağzında lokma varken konuşmamalısın."
(Zaten konuşmuyorum ama yerken bana soru soran sizsiniz galiba.)

8. "Yanına kalın bir şey al, üşüyeceksin."
(Bu sıcakta mı??)

9. "Hayır, köpek alamayız. Hayvan bakmak sorumluluk ister, sen iki haftada bıkarsın."
(Bıkmayacağımı ispatlayabilmem için önce bir köpek almamız gerekmiyor mu?)

10. "Fazla makyaj insanı çok çirkin gösteriyor."
(Yani Avril veya Kylie çok mu çirkin görünüyor?)

11. "Ebru'yla tanışmadan önce bu kadar çok dışarı çıkmıyor, bu kadar fazla makyaj yapmıyordun."
(Çünkü o iki sene önceydi!)

12. "Kardeşini de sinemaya götürsene, sana ne zararı var ki şu çocuğun?"
(Şöyle ki, hem kesemi hem karizmamı zedeliyor.)

13. "Şu müzikleri nasıl dinliyorsun anlamıyorum."
(Aynen!)

14. "Bu yaşta sevgili mi olurmuş?"
(Pardon ama yasalara göre kaç yaşına basanlar âşık olabiliyor?)

15. "Hadi uyan artık, bugün hafta sonu, ailecek gezmeye/ pikniğe/ yürümeye/ koşmaya/ uçmaya gidiyoruz. (Aaa, ama bu kadarı da fazla artık!!)

Bütün bunlar tabii ki işin komik ve abartılı yanları. Bizi hiç karşılıksız ve menfaatsiz seven, bizim için canını bile vermeye hazır olan, sonsuza dek mutlu olmamızı, hatta en mutlu - ondan bile mutlu - olmamızı isteyen bu "dünyalar şirini varlığı" aslında ne kadar sevgiye boğsak ve ne kadar kucaklasak yine de az gelir (Sabah uyandığınızda bir daha onu hiç göremeyeceğinizi düşünsenize bir!) Öyleyse neden Anneler Günü'nü fırsat bilip bu hafta sonumuzu onu mutlu etmeye adamayalım? Neler mi yapabiliriz? Hmm, bir düşünelim…

1. Annenizle alışveriş yapmak için mağazaya veya markete girdiğinizde, yanınızdan geçen hoş bir erkeğin veya yakışıklı tezgâhtar çocuğun annen için "Aa ne kadar güzel bir bayan!" dediğini söyle.
2. Annenizin ve sizin giymediğiniz kıyafetlerinizi toparlayıp bir hayır kurumuna götürün. Bu durumda anneniz kesinlikle kızamayacak, hatta ne kadar düşünceli bir evlat yetiştirdiği için kendisiyle gurur duyacak. (Dikkatli seçiniz olur mu? Durduk yerde trajedi yaşanmasın.)
3. Bütün odanızı toplayın, kirlilerinizi seçin ve hepsini çamaşır makinesine atın, kuruduktan sonra da güzelce ütüleyin (Evet, sadece bir hafta sonu). Anneniz buna bayılacak, hatta bütün eşe dosta günlerce sizi ve bu küçük mucizeyi anlatacak.
4. Bununla da kalmayın, bu hafta sonu ona basit ev işlerinde de yardımcı olun. Onu koltuğuna oturtun, kahvesini yapın ve eline de hep okumak isteyip bir türlü vakit bulamadığı kitabı verin. Sonra ortalığı toparlayın, sehpaların tozunu alın, küçük kardeşinizle ilgilenin, buzdolabını düzeltin, babanızın kirli çoraplarını toplayın vs vs.. 3. ve 4. maddelerin biraz utanç verici olduğunu kabul ediyoruz ama anneniz için buna değmez mi? Hem bütün bunları tamamen unutturmak için önünüzde tamı tamına 364 gün olacak.
5. Paranız olmadığı için hediye alamıyorsanız ama ille de almak istiyorsanız, (komşunuzun çiçeklerini yolun demeyeceğiz) en iyisi annenize biraz ucuzundan bir krem alın ve "Benim annemin cildi zaten o kadar güzel ki, kırışık kremlerinin hiçbirine ihtiyacı yok, herkes ablam sanıyor" de. (Ne yani, yalan mı?)
6. Kendi hazırladığınız koca bir kâse çilekli krem şantiyi alın ve annenizin yanına oturun. VCD varsa güzel bir aşk filmi veya eski klasiklerden bir film seçin, yoksa televizyonda keyifli bir melodram bulup birlikte izlemeyi teklif edin. İnanın çok duygu yüklü bir gece olacak.
7. Sizin bayıldığınız ama annenizin pek de hoşlanmadığı o şarkıcıyı bu hafta sonu hiç dinlemeyin (Biraz sabır lütfen). Bu hafta sonu müzik setinde sadece annenizin gençlik yıllarında hayran olduğu grupların şarkıları çalsın. Böyle bir albüm doldurmak artık çok ucuz ve kolay.
8. Marketten hazır kek alın ve bunu sadece anneniz için kendi ellerinizle yaptığınızı söyleyin. Muhtemelen inanmayacaktır ama yine de bu hevesiniz çok hoşuna gidecek ve hatta nasıl daha iyi kek yapılır tarif edecek.
9. Onu güzel bir yere yemeğe davet edin. Nasıl olsa faturayı o ödeyecek ve siz anne-evlat çok hoş bir sohbet ortamı bulacaksınız, hatta en gizli sırlarınızı bile o gece onunla paylaşabilirsiniz. (Dikkat et, fazla açılma)
10. En önemlisi de hiç değilse bu kez kendinizi onun yerine koyun. Böylece onu çok daha iyi anlayacaksınız ve ilişkiniz çok daha arkadaşça bir boyut kazanacak. Hatta bunu ona anlatın ve aynısını onun da yapmasını isteyin, mümkünse birkaç saatliğine rolleri değiştirin. Birbirinizi iyi anlamaktan daha güzel bir hediye olabilir mi?

alıntı : işte genç
 
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
2. Britney ile Avril arasındaki farkı bilmez, Thom Yorke'u veya Eminem'i, hatta Duman'ı TV'de gördüğünde ise "Hii, ne fecii, aaa, yazıııık, vah vah" gibi sesler çıkarır,
hahaha Benim annem Eminem le Duman'ı benden çok dinliyor be  ;D ;D
 
Üst