EFLATUN'un Sözleri

• Konbuyu başlatan alptraum
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde alptraum tarafından oluşturulan EFLATUN'un Sözleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 98,961 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı EFLATUN'un Sözleri
Konbuyu başlatan alptraum
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan shrewd_ua
A

alptraum

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
    * Doğru düşünce bilgidir.
    * Bilginin elde edilmesi, bizi iyiye ulaştıracaktır.
    * Mutluluk bilgi ile kazanılır.
    * Boş bir kafa, şeytanın çalışma odasıdır.
    * Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar.
    * Cesaret, tehlike karşısında akıl ve zekanın kullanılmasıdır.
    * Düşünmek, ruhun kendi kendine konuşmasıdır.
    * Bir insan tanrıların varlığına hiç inanmasa da, eğer aynı zamanda dürüst bir mizacı varsa, böyle kişiler insanlardaki kötülükten nefret eder; yanlışlıklara karşı olan nefretleri, onları yanlış işler yapmaktan uzaklaştırır; haksızlıktan kaçınırlar ve namuslu yaşarlar.
    * Karanlıktan korkan bir çocuğu kolaylıkla affedebiliriz. Hayattaki gerçek trajedi yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
    * Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar kötüdür.
    * İnsanın kendini fethetmesi zaferlerin en büyüğüdür.
    * Kendini bilmek ruhunu bilmektir.
    * Gözlemle,dinle,sus,az yargıla,çok sor!

EmSaL

EmSaL

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gerçekten birbirinden anlamlı sözler...Anlayana(!)...

Teşekkürler....

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
  * Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar

bu cümleyi çok tuttum

aferin eflatun ama şımarma
biraz daha çalış
daha iyilerini söyleyebilirsin
:) ;D

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
evet gerçekten güzel sözler..
Boş bir kafa, şeytanın çalışma odasıdır.
Gözlemle,dinle,sus,az yargıla,çok sor!
İnsanın kendini fethetmesi zaferlerin en büyüğüdür.
Teşekkürler.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
''''''''''''' * Cesaret, tehlike karşısında akıl ve zekanın kullanılmasıdır.'''''''''

'''''''''  * Karanlıktan korkan bir çocuğu kolaylıkla affedebiliriz. Hayattaki gerçek trajedi yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.'''''''

::) güzell sözler söylemiş Eflatun...paylaşım için teşekkürler..

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
re-Member' Alıntı:
''''''''''''' * Cesaret, tehlike karşısında akıl ve zekanın kullanılmasıdır.'''''''''

'''''''''  * Karanlıktan korkan bir çocuğu kolaylıkla affedebiliriz. Hayattaki gerçek trajedi yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.'''''''

::) güzell sözler söylemiş Eflatun...paylaşım için teşekkürler..

R

roze

Hepsi de çok güzel sözlerdi. Paylaşımın için tşkler alptraum :)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
* Gözlemle,dinle,sus,az yargıla,çok sor!
tuttum bu sözü saol

A

awsar_bey

Kullanıcı
7 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
KAYSERİ
alparslan' Alıntı:
   * Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar

bu cümleyi çok tuttum

biraz daha çalış
  ARKADAŞIM SÖZÜNÜ SEVMİŞ OLABİLİRSİN FAKAT BU DALGA GEÇECEĞİN ANLAMINA GELMEZ BİRAZ DAHA SAYGI LÜTFEN!! BENCE BÖYLESİLER BİR DAHA GELMEZ..ZATENDE YOK BEN GÖREMİYORUM Bİ LAF VARDIR YAA OO ESKİDENDİ CİDDEN DE ESKİDENMİŞ ŞİMDİ ÖĞRENİM DİYEN YOKKİ DAHA DOĞRUSU ÖĞRENMEK İSTEYEN YOK!! EFLATUN AGELİNCE GERÇEKTEN AMA GERÇEKTEN ((FELSEFECİ BİR FİLOZOF)).. : ;)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
awsar_bey' Alıntı:
alparslan' Alıntı:

bu cümleyi çok tuttum

biraz daha çalış
  ARKADAŞIM SÖZÜNÜ SEVMİŞ OLABİLİRSİN FAKAT BU DALGA GEÇECEĞİN ANLAMINA GELMEZ BİRAZ DAHA SAYGI LÜTFEN!! BENCE BÖYLESİLER BİR DAHA GELMEZ..ZATENDE YOK BEN GÖREMİYORUM Bİ LAF VARDIR YAA OO ESKİDENDİ CİDDEN DE ESKİDENMİŞ ŞİMDİ ÖĞRENİM DİYEN YOKKİ DAHA DOĞRUSU ÖĞRENMEK İSTEYEN YOK!! EFLATUN AGELİNCE GERÇEKTEN AMA GERÇEKTEN ((FELSEFECİ BİR FİLOZOF)).. : ;)

Ne kadar tuhaf;yazdıklarınızı okuduğum da aklıma şu geldi,diğer arkadaşı saygılı olmaya çağırıyorsunuz  ama yorum yapan kişiye bile yorum yaparken büyük yazı butonu ve uyarı mahayetinde cevap yazıyoruz.
Saygı bekliyoruz ama biz ne kadar saygı duyuyoruz.....uzar neyse...

B

beyazdilekce

Kullanıcı
1 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Boş bir kafa, şeytanın çalışma odasıdır.
Çok güzel ve çok doğru bir söz. Boş kafa üzerine boş davranışlar,boş arkadaşlar,boş vakitler vs.. odanın içersini döşemek olsa gerek.(Ders çalışma masası masa lambası... :()

H

hırslı.28

Kullanıcı
16 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
hepside çok doğru sözler en güzelide
İnsanın kendini fethetmesi zaferlerin en büyüğüdür.sözüdür bence