E-kitaplar,İllegalmidir-Legalmidir?

• Konbuyu başlatan Basaracagim
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Basaracagim tarafından oluşturulan E-kitaplar,İllegalmidir-Legalmidir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,433 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı E-kitaplar,İllegalmidir-Legalmidir?
Konbuyu başlatan Basaracagim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bloodelf
B

Basaracagim

Kullanıcı
20 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Evet, merak ettim.Cevap verirseniz sevinirim. :) :) :)

B

Basaracagim

Kullanıcı
20 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Teşekkürler Zeynep Hanımefendi. :)Bu arada indirmek istediğim bir kitabın telif hakkının alınmış olduğunu gördüm çok mutluyum :)Ama kitabı büyük ihtimal alabilirim :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Okumak koşullar ne olursa olsun herkesin hakkı elbette. Ama eğer "hak"tan sözediyorsak, okurun hakkı kadar yazanın hakkını vermek gerekmez mi?

B

Basaracagim

Kullanıcı
20 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Yani siz kitabı almamdan bahsediyorsunuz ::)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
İllegal oldukları kadar
soğukturlar da  :)

L

lysteel

ee bunu baştan sölesenize bende daa yeni arkadaştan yüzlerce e-kitap aldım bilgisayarıma...sileyim iisi mi? ne de olsa okumayacam da bari kitapların yazarlarına saygılı olmuş olurum.  8)

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
Zynep' Alıntı:
Okumak koşullar ne olursa olsun herkesin hakkı elbette. Ama eğer "hak"tan sözediyorsak, okurun hakkı kadar yazanın hakkını vermek gerekmez mi?

evet çok doğru okumayı seven bir okur olarak her ikisininde hakkını vermekten yanayım....

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
öğrenci insan emeği düşünemeyebiliyor...
(bnz:ben)

mesela bnm tercihim ucuz kitaptan yanadır yani tabiri caiz ise korsan kitap.neden diyecek olursanız..benim okuduğum ingilizce veya diğer bölüm kitaplarım orjinalinde en aşağı 40-50 milyon..ama korsan kitapta 7-8 milyona alabiliyorum..eğer tüm kitapları orjinal almaya kalkarsam ben okuyamam.para yetişmez.uygun fiyata satılsın orjinal alalım...zaten insanları  korsan almaya sürükleyen sebeplerden biri orjinallerinin pahalı olması.yani emin olun hiçkimse gıcıklığına gidip illegal yollardan yazarın yayınlarına erişmek istemez..sadece maddi durumdan ötürü bu yola başvuruyo insan..bir alternatifin olması güzel bir şey.sonuçta ben de istemem kütüphanemde orjinal olmayan bir kitap olsun.ama kendi paramı kazanınca o zaman alırım orjinal baskı.
e-kitaplar ın zaten telif hakkı alınıyor.gönlünüz rahat olsun okurken .eğer illegal olduğunu düşünen arkadaşlar varsa sonuçta kitap hırsızlığı haktır..gönlünüz rahat olsun.her şey okumak adına yapılıyorsa neden olmasın
teşekkürler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bulut, öğrenci olarak haklı isyan etmişsin, katılmamak elde değil.
Keşke herkes senin gibi kitap sever olsa, ve ileride para kazanınca orijinalini elbette almak isterim ama şimdilik böyle... diye açıkyürekle bunu itiraf etse, ben eminim duyarlı yazarlar böyle bir isyanı okusalar, kitaplarını imzalar yollarlar.
Ancak biz ne yazık o kadar okuma engelli bir ülkeyiz ki, ve yine ne yazık cebimizde para olmasa bile hep lüks tüketime meraklı! Araba almak için banka kredisi alırız, cep telefonunun en iyisi elimde olmalı diye olmadık taksitlere girer, ödeme güçlüklerine düşeriz, bir dolu örnek sayabilirim, elbet sizin de aklınıza gelenler vardır.
Bir karton sigara alırken parayı düşünmeyenler, kültürel etkinliklerde birden bire "ne gerek var" cı oluveriyorlar. Beni, hakları teslim etmek isteyen bir vatandaş olarak üzen bu sadece.
Kitap lükstür aslında:) Yazımından basımına dağıtıma kadar çok emek harcanan çalışma. Ve belki de bu emeğe çok değil aslında fiatları, farklı şeylerle kıyaslarsak.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Ya ne sartta olur ise olsun illegaldir.
Buna hiç şüphe yok zaten.
Benim yanıtım bulut'un "korsan kitap" konusuna idi, yanlış anlaşılmasın lütfen! Ve malum koşullarına.
Nette kitap indirecek kadar zengin olanlara tek sözüm "İllegalsin! Git adam gibi al kitabı. Hak yeme." derim zaten.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya ben size cevaben yazmadım yanlış anlaşılmasın konuya yaklaşımım bu birde şu illegal olan herseye KORSAN ismini veriolar o beni üzüyor  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Ya ben size cevaben yazmadım yanlış anlaşılmasın konuya yaklaşımım bu birde şu illegal olan herseye KORSAN ismini veriolar o beni üzüyor  :)
:):)
Ekşi Sözlük'te Korsan sözcüğüne bakmanı hiç önermem Korsan:)
Hele şu başlığa;

bi korsan kitap okuyacaktim hayatim degisti
kitap sevdalisi fakir gencin korsan kitap alirken ani zabita/polis baskini sonrasinda, bicare halde sarfettigi yakinma bildiren cumle...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Kitabı okurken dokunmak, kağıt kokusunu hissetmek ... okurken en kayif aldığım şeydir.
Gazete de bile mecbursam internetten okurum ama eğer müsait isem alıp, okumaktan yanayım.
Ve telif haları ödenmişse, yazarın bilgisi dahilinde "e-kitap" ise bence de legaldir.