Dünyanın İLK muTLuLuk haRiTası

• Konbuyu başlatan lostcontrol
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde lostcontrol tarafından oluşturulan Dünyanın İLK muTLuLuk haRiTası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,040 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Dünyanın İLK muTLuLuk haRiTası
Konbuyu başlatan lostcontrol
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mustang
L

lostcontrol

Kullanıcı
24 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Dünyanın en mutlu ülkesi Danimarka

Mutlu değilseniz belki de yanlış ülkede bulunuyorsunuz . Dünyanın ilk mutluluk haritasını hazırlayan Adrian White’a gore dünyanın en mutlu ülkesi Danimarka.İngiltere'nin Leicester Üniversitesi’nde sosyal psikoloji araştırmaları yapan White araştırmada istatistik bilgilerin yanısıra 178 ülkenden 80 bin kişinin cevaplarını topladı. Hiç şaşırmayın. En mutlu ülkeler, sağlılıklı, zengin ve akıllı toplumlardır.White, en önemli etkenler, sağlık, fakirlik düzeyi ve temel eğitim imkanlarıdir.Ayrıca nüfusun büyüklüğü da rol onuyor. Küçük ülkeler daha büyük toplumsal kohezyona sahip ve milli kimliği güçlü dolaysıyla daha iyi sonuç elde ettiler dedi.Bu sıralama mutluluk için sadece zenginliğin yeterli olmadığını gösteriyor. İşte ülkelerin sıralaması:
1 - Danimarka, 2 - İsviçre, 3 - Avusturya,4 - İzlanda,5 - Bahama,6 - Finlandiya,7 - İsveç,8 - Butan,9 - Brunei,10 - Kanada,11 - İrlanda,12 - Lüksemburg,13 - Kosta Rika,14 - Malta,15 - Hollanda,16 - Antigua and Barbuda,17 - Malezya,18 - Yeni Zelanda,19 - Norveç,20 - Seyşel Adaları,23 - ABD,35 - Almanya,41 - Büyük Britanya,62 - Fransa,82 - Çin,90 - Japonya,125 - Hindistan ,133- Türkiye ,146 -Makedonya,167 - Rusya,176 - Kongo,177 - Zimbabve,178 - Burundi.

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
hımmm tabi ki mutlu olacaklar onlara kimse gelin bakalım size demokrasi diye ülkeleri talan edilmiyo kimse açlıktan ölmüyo kimse seçimlerden sonra kenyadaki gibi sokaklarda komşularını kesmiyo kimse onlara israilin filistine uyguladığı gibi ambargo koyup yiyecek bile almak için mısıra geçemezsiniz demiyo uyurken acaba sabah olunca başıma ne gelecek diye düşünmüyorlar sarısı var bide mavisi olsun ayakkabımın böyle dertleri var onların e bir zahmet mutlu olsunlar şükür nedir biliyorlarsa şükretsinler neyse avustralya neden yok galiba aradaki boşluklarda bi yerde ama nerde ??? neyse ben gelince zaten yeterince mutlu olurlar  ;D

A

ayben

Teşekkürler ben ne olursa olsun milletimle, vatanımla çok mutluyum.
Bu topraklardan başka bir yerde huzur bulmaz bedenim...

B

Bülent

Ayben' Alıntı:
Teşekkürler ben ne olursa olsun milletimle, vatanımla çok mutluyum.
Bu topraklardan başka bir yerde huzur bulmaz bedenim...
Helal olsun.
İşte bu ülke bu yüzden hala ayakta.

S

sterious

Kullanıcı
28 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
.gözde.' Alıntı:
hımmm tabi ki mutlu olacaklar onlara kimse gelin bakalım size demokrasi diye ülkeleri talan edilmiyo kimse açlıktan ölmüyo kimse seçimlerden sonra kenyadaki gibi sokaklarda komşularını kesmiyo kimse onlara israilin filistine uyguladığı gibi ambargo koyup yiyecek bile almak için mısıra geçemezsiniz demiyo uyurken acaba sabah olunca başıma ne gelecek diye düşünmüyorlar sarısı var bide mavisi olsun ayakkabımın böyle dertleri var onların e bir zahmet mutlu olsunlar şükür nedir biliyorlarsa şükretsinler neyse avustralya neden yok galiba aradaki boşluklarda bi yerde ama nerde ??? neyse ben gelince zaten yeterince mutlu olurlar  ;D
çok doğru onlar rahat uyurken yarınlarını dert etmiyorlar
bence türkiye daha alt sıralarda bu ülkenin memuru işçisi yani büyük çoğunluğu yarınından umutsuz beklentileri kısıtlı tek dertleri akşam olunca evlerine bir lokmada olsa bişey götürebilmek
inanmıyorum 133.sırada olduğumuza...

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
.gözde.' Alıntı:
katılıyrum..

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ben bu mutluluk haritasına hiç katılmıyorum
en mutlu ülke danimarkaymış
o zaman neden gençlerin %40 uyuşturucu kullanıyor
avrupa çok açık bir tehlikenin altında
türkiyede onlara yaklaşıyor
gençler arasında uyuşturucu çağalıyor
avrupadan ölümlerin çoğu depresyon yüzünden
intihar edenlerin sayısı çok arttı
o yüzden bu araştırmaya katılmıyor
hatta kafa karıştırdığı için
kınıyorum :) ;D

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Kendi Cumhuriyetimde 1.'yim :)

Teşekkürler paylaşımın için..

A

ayben

alparslan' Alıntı:
ben bu mutluluk haritasına hiç katılmıyorum
en mutlu ülke danimarkaymış
o zaman neden gençlerin %40 uyuşturucu kullanıyor
avrupa çok açık bir tehlikenin altında
türkiyede onlara yaklaşıyor
gençler arasında uyuşturucu çağalıyor
avrupadan ölümlerin çoğu depresyon yüzünden
intihar edenlerin sayısı çok arttı
o yüzden bu araştırmaya katılmıyor
hatta kafa karıştırdığı için
kınıyorum :) ;D
Katılıyorum peki mutlulularsa neden bu olaylar hala yaşanıyor değil mi?

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
mutlular...Çünkü beyinleri uyuşmuş..Mutluluğun ne demek
olduğunu unutmuşlar.yitirmişler bir çok değeri...Muhafazakarlığın
esaret getirdiğini sanıyorlar.Çılgınlar gibi salmışlar kendilerini  :mad:

A

ayben

UğurOnur' Alıntı:

Kızmamak mümkün değil ama kendilerini kandırmak öteye gitmez bu tip insanlar, ülkeleri genellemekte doğru değildir.

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
Ayben' Alıntı:
UğurOnur' Alıntı:

Kızmamak mümkün değil ama kendilerini kandırmak öteye gitmez bu tip insanlar, ülkeleri genellemekte doğru değildir.
bense kızmıyorum üzülüyorum (inançlarım gereği bu üzüntüm) hallerine bilseler maneviyatın verdiği inanılmaz huzur ve mutluluğu keşke...  :(

K

Kristal

Merhamet duygusu ve saygısı daha gelişmiş bir toplumuz.
Bir başkası için üzüntü duyup mutsuz olabilecek kadar. :(
Sıralama da refah seviyesinin etkisi de gözardı edilemez...

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
insan içindedir mutluluk düşüncede biter bi insan mutsuzsa dünyanın en mutlu ülkesine götürseniz bile herkes cok mutlu die mutsuz olur...

ben genel olarak mutlu bi insanım Allahıma sükür :D :D :D

G

gurbetci_kiz

Kullanıcı
20 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Belcika'nin mutsuz bi ulke oldugu biliyordum simdi kanitlanmis oldu...

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
133.müş bu son rakamlarda ağlayan ülkeleri gösteriyo sanırım!!! :mad: