Dünyanın en zehirli Kurbağası,Yılanı,Akrebi,Örümceği ve Dahası

• Konbuyu başlatan Feveran Estomp
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde Feveran Estomp tarafından oluşturulan Dünyanın en zehirli Kurbağası,Yılanı,Akrebi,Örümceği ve Dahası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 19,548 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Dünyanın en zehirli Kurbağası,Yılanı,Akrebi,Örümceği ve Dahası
Konbuyu başlatan Feveran Estomp
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan efsane_18
F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Dort Poison Frog
Latince ismi phyllobates terribilis olan kurbaga turu. Kolombiya'nın yagmur ormanlarında yaşar. 150 insanı ya da 30.000 fareyi öldürebilecek miktarda zehiri derisinin üzerinde taşır. Zehirin işini bitirme süresi yaklaşık 2 dakikadır.​

Blue Ringed Octopus
Dünya üzerindeki en zehirli ikinci canlıdır. Gökkuşağı taklidi yapar. Zehiri bir insanı 2 dakikada öldürebilir. Japonya'da yaşayıp siyanürden 10.000 kat daha güçlü bir zehiri vardır .

Box Jelly Fish
Dünyadaki en ölümcül hayvanlarından biridir. Kuzey ve kuzeydoğu Avustralya'da yaşar. Dokunaçları vasıtasıyla salgıladığı zehir kurbanının bayılmasına sebep olur​

İnland Taipan
Avustralya da yaşayan zehirli bir yılan türüdür. Zehirini 5 metre püskürtebilme özelliği vardır. Bir ısırığı 100 insanı da öldürebilir.​

Death Stalker
Zehirinin bir damlasi bir fareyi oldurebilecek kadar guclu olan dunyanin en zehirli akreplerinden biri...​

Sydney Funnel
Dünyanin en zehirli örümcegidir. Sydney ve cevresinde yaşar. Düsmani uzerine 2 metre oteden ziplayabilir. Soktugu andan itibaren serum verilmesse 30 dakika icinde ölümcül sonuçlar verir.​

Heloderma Suspektum
Dünya üzerindeki en zehirli kertenkele türüdür. Isırığı ölümcüldür.​

A

ayben

Ayy çok teşekkürler :eek:

Bir gün Türkiye dışına çıkma kararı alırsam ki vatanımı çok severim terk etmeye niyetim yok neyse işime yarayabilir ;)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Ben teşekkür ederim.. Bildiğiniz varmı?  ;D

A

ayben

Şu adını tam olarak teleffuz edemediğim kurbağayı bir yerde görmüştüm  :-\
Çıkaramadım ;D

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Dünyanın en zehirli kurbağalarının örneklerini sundukları bir konferans düzenlenmişti geçen sene. TV'de de yayımlandı. Belkide ordan hatırlıyor olabilirsin.

A

ayben

Feveran Estomp' Alıntı:
Dünyanın en zehirli kurbağalarının örneklerini sundukları bir konferans düzenlenmişti geçen sene. TV'de de yayımlandı. Belkide ordan hatırlıyor olabilirsin.
Olabilir böyle konuları hep ilgi çekici bulmuşumdur ;)

O

okay

Kullanıcı
11 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
KARS
çok teşekkürler paylaşımın için ;)

curciin

curciin

Kullanıcı
4 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
kesinlikle ülkemden çıkmayı düşünmüorum

A

amuura

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
bi isrik ta 100 insanmi masalahi varmis be  ;D
alah korusun  :)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Ülkemiz bu bakımdan gayet emniyetli gibi.  :) Ama yanlış hatırlamıyorsam Death Stalker ülkemizde de yaşıyabilmektedir.  :eek:

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Yani tabiki insanların olduğu yerlerde olamaz. Ama ormanlarımızda görünmekteymiş.

A

ayben

:)

Tabi yerleşim alanlarında yoktur elbet.
O zaman sorun yok, sıkışmış olduğumuz bu şehir hayatında şu beton yığınları arasında bize bizden başkası zarar veremez ( ne acı ki öyle ) :(

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Bir çok yılan türünden korkuyoruz lakin birçok antikor bu yılanların zehrinden üretiliyor.. Düşünsenize ; ya can alıyorlar (müdehale edilmezse) , ya da kurtarıyorlar..

F

folk_man

Kullanıcı
18 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
aydın
bu bilgiler için teşekkürler...umarım kimsebu hayvanlarla hazırlıksız karşılaşmaz...ne yalan söyleyeyim ben tırstım :-\

S

senarist081

Bülbülü Altın kafese koymuşlar o yine de vatanım da vatanım demiş onun için taş yerinde ağırdır..Bizim gezip görmek istediğimiz ülkelerin fertleri senenin her mevsimi ülkemizi ziyaret ediyorlar.Hal böyleyken bana ne Paristeki Eifel Kulesinden.. :) :)