dünyanın en komik fıkrası

• Konbuyu başlatan busra309
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde busra309 tarafından oluşturulan dünyanın en komik fıkrası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,376 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı dünyanın en komik fıkrası
Konbuyu başlatan busra309
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan morkiz
B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
Araştırmada, 70 ülkeden 40 bin fıkra arasında aşağıdaki birinci seçildi:

Ormanda dolaşan 2 avcıdan biri birden bire yere düşer. Arkadaşı, düşen adamın nefes almadığını ve gözlerinin ferinin söndüğünü görür.
      Bunun üzerine telefonla acil yardımı arar. “Arkadaşım öldü, ne yapabilirim” diye sorar.
      Telefondaki ses yanıtlar: “Sakin olun. Size yardım edebilirim. Ama önce arkadaşınızın ölüp ölmediğinden emin olalım.”
      Telefonda bir süre sessizlik olur ve bir silah sesi işitilir.
      Avcı telefonu tekrar eline alır ve şöyle der: “Evet, tamam. Şimdi ne yapacağım?”

Araştırmada ayrıca, insanların gülünç buldukları fıkraların ülkeler arasında önemli farklılıklar gösterdiği de saptandı.

bana dünyanın en komik fıkrası gibi gelmedi ama sizinle paylaşmak istedim

alıntı

T

TrigonometRi

Kullanıcı
15 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
busra309' Alıntı:
Araştırmada, 70 ülkeden 40 bin fıkra arasında aşağıdaki birinci seçildi:

Ormanda dolaşan 2 avcıdan biri birden bire yere düşer. Arkadaşı, düşen adamın nefes almadığını ve gözlerinin ferinin söndüğünü görür.
       Bunun üzerine telefonla acil yardımı arar. “Arkadaşım öldü, ne yapabilirim” diye sorar.
       Telefondaki ses yanıtlar: “Sakin olun. Size yardım edebilirim. Ama önce arkadaşınızın ölüp ölmediğinden emin olalım.”
       Telefonda bir süre sessizlik olur ve bir silah sesi işitilir.
       Avcı telefonu tekrar eline alır ve şöyle der: “Evet, tamam. Şimdi ne yapacağım?”

Araştırmada ayrıca, insanların gülünç buldukları fıkraların ülkeler arasında önemli farklılıklar gösterdiği de saptandı.

bana dünyanın en komik fıkrası gibi gelmedi ama sizinle paylaşmak istedim

alıntı
bana da komik gelmedi. hatta bütün yazıyı okudum fıkra nerede onu ikinci okuyuşumda anladım.  :) ama espiri anlayışı farklı oluyor tabiiki de. mesela amerikadaki karikatürler ya da cnbceden izlediğimiz dizilerdeki ince espriler çoğu zaman komik gelmyor ama onlar gülüyor.

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
bana da dediğin gibi komik gelmedi paylasım için sağol

T

_TUBA_

Kullanıcı
5 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
banada pek komik gelmedi ülkeler arasındak farklılıktan olsa gerek  :) teşekkürler

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
okuyanların çoğuna komik gelmemiş ama dünyanın en komik fıkrası seçilmiş :-\

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
galiba bize komik gelmemesini nedeni bizim kültürümüzün,toplumsal değerlerimizin,anlayışlarımızın farklı olmasındandır.ben kendi değerlerimizi daha çok beğeniyorum.

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
busra309' Alıntı:
galiba bize komik gelmemesini nedeni bizim kültürümüzün,toplumsal değerlerimizin,anlayışlarımızın farklı olmasındandır.ben kendi değerlerimizi daha çok beğeniyorum.
bencede :) ben de kendi değerlerimizi daha ço beğerniyorum

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
bundan çok daha komik fıkralar var ülkeden ülkeye farklılıklar gösterdiğine göre kalabalık bir ülke bu fıkrayı secmiş olabilir.

D

donnie darko

Kullanıcı
13 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gülme beklentisi içerisinde okudum istediğim verimi alamadım bende :)

dünyanın en komik fıkrası başlığı altında olmasaydı belki daha farklı tepki verecektik bilmiyorum ama bu fıkranın hangi kriterlere göre en komik fıkra seçilmiş düşünmek lazım...demek istediğim 40 bin fıkrayı kaç kişi okudu da böyle bi sonuca vardı bilir kişiler:)

bence bu araştırma düşüncesi bende fıkradan daha çok gülme isteği uyandırdı sanki:)

A

angela

Kullanıcı
10 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
bencede dunyanın en komık fıkrası olamaz

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler paylaşım için...
Yalnız bu fıkrayı birinci seçenler;Temel ve Dursun'u tanımıyordur ;)Yazık kayıptalar...

N

nvzt43

Kullanıcı
5 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kütahya
abartılacak fıkra değilmiş yani
dünya bizim fıkralarımızı duymamış anlaşılan

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
ebruliyn' Alıntı:
Yalnız bu fıkrayı birinci seçenler;Temel ve Dursun'u tanımıyordur ;)Yazık kayıptalar...
ebruliyn' Alıntı:
:D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Jüriyi merak ettim ben aslında. Acaba ilk kez mi fıkra okuyanlar grubuydu? :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
maxMESA' Alıntı:
Ben dünyanın en komik fıkrasını biliyorum amaaaaa , sakıncalı bir fıkra olduğu için anlatamayacağım  ;D
He valla ne fıkralar var:)
Yo yok bu jüri ya gerçekten ilk kez fıkra okumuş, ya da hepsi 7 yaşında filan... :)