DÜNYA NASIL DÜZELİR..

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde M tarafından oluşturulan DÜNYA NASIL DÜZELİR.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,231 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı DÜNYA NASIL DÜZELİR..
Konbuyu başlatan M
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bir dost
M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Baba, pazar sabahı neşeyle uyandı. Bütün gün miskinlik yapıp evde oturacak, elinde kahve, pencere kenarında gazeteleri evire çevire okuyacaktı.
Ama daha kahvaltıda oğlu, sinemaya ne zaman gideceklerini sordu. Oğluna verdiği sözü tamamen unutmuştu. Bu pazar onu sinemaya götürecekti. Hay Allah! Bir bahane bulmalıydı.
Birden masanın yanında duran gazetenin, promosyon olarak dağıttığı dünya haritası gözüne ilişti. İşte bahanesi yanıbaşındaydı. Haritayı alıp odaya gitti, onu makasla küçük parçalara ayırdı ve tekrar mutfağa dönerek :
-"Tamam oğlum, ama önce sana bir görev, bu haritayı düzelt, ondan sonra gidelim" dedi. Sonra da ,"kendim bile bu haritayı düzeltemem artık" diye düşünüp, keyifle pencere kenarına kuruldu.
Ama on dakika sonra çocuğu yanıbaşında bitmiş, sevinçle:
- "Haritayi düzelttim baba, hadi sinemaya gidelim" diyordu.
İnanamadı ve görmek istedi. Ve hayretle içinde gördü.
- "Bunu nasıl yaptın oğlum?"
"Bana verdiğin haritanın arkasında bir insan vardı. İnsanı düzeltince dünya kendiliğinden düzeldi. 

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Bu yazıyı daha öncede okumustum.çok güzeldi.Her sey insanla baslıyor zaten,düzeltmek te bizim elimizde .tabi önce kendimizden baslamalı...

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
mükemmel...dünyanın düzenini bozanlar insanlar olduğuna göre düzeltmekte insanların elinde.

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Evet herşey bizim elimizde . Kendi ellerimzle daha da kötü yapabiliriz bunun için de irademize sahip çıkıp dünyanın düzenine katkıda bulunmalı.. Herşey bizle başlıyor  ;)