Doğum Sıranız ve Kişiliğiniz

• Konbuyu başlatan derman86
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde derman86 tarafından oluşturulan Doğum Sıranız ve Kişiliğiniz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,037 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Doğum Sıranız ve Kişiliğiniz
Konbuyu başlatan derman86
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan çiçek
D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Doğum Sıranız ve Kişiliğiniz

Tek Çocuk Olanlar

Olumlu yönleri: Tek çocuk olanlar dünyanın büyük hareketlileridir. İşleri yönlendiren, iyi organize eden, çok özenli ve dikkatli, güvenilir kişilerdir. Gerçekleri, fikirleri ve detayları, sorumluluğu severler.

Olumsuzlukları: Tek çocuk olanlar yönlendirilebilirler. Onlar sıklıkla affetmezler, ilgiye ihtiyaç duyarlar, hatalarını itiraf etmekten nefret ederler, genellikle eleştiriye açık değildirler. Bazıları ise çok hassas görünürler, duyguları çok çabuk incinir.

İlk ÇocuklarOlumlu yönleri: Doğal liderlerdir. ABD’nin başkanı, astronot ve yönetici olabilirler. Sıklıkla duygularıyla, üstünlük hareket ederler. Fedakar ve vericidirler, agresif hareket edebilirler.
Her iki şeyi kontrol etmek için farklı methodlar kullanırlar. Kural olarak ilk doğanlar seçilmiş, kusursuz kişilerdir, detaylara dikkat harcamayı severler, zamanında, organize ve beceriklidirler. Bazı şeyleri ilk kez yapmak ister. Sürprizlerden hoşlanmazlar.

Olumsuz yönleri: Sıklıkla değişkenlik ve alınganlık. İnsanları çok zorlayan, gözü kara olabilirler ya da öğüt dinlemeyi sevmeyebilirler. Bazen ‘her şeyi ben bilirim’ havasında olabilirler, temsilcilikte zayıftırlar, kendilerine inandıkları kadar diğer insanlara inanmazlar.

Ortanca Çocuklar
Olumlu yönleri: Klasik ortancalar çok iletişimcidir, insanların memnuniyetini önemser ve nefretlerini göğüsler. Hayat okyanusunda tutunmaya çalışırlar, özdeyişleri ise “barışın bedeli yoktur”dur. Genellikle çok sakindirler, yumuşak başlıdırlar, iyi dinleyicidirler. Problemi çift yönlü görebilme yetisine sahiptirler, herkesi mutlu etmek için isteklidirler. İyi arabulucu ve görüşmecidirler.

Olumsuz yönleri: İlk doğanlardan daha az yönlendiricidirler, herkesin ondan hoşnut olmasını sağlama ya da onları daha az mutlu etme tutkusu vardır. Sınırları belirleme de sıkıntı yaşarlar. Herkesi mutlu etme gibi bir bağlılık duruma sürüklenebilir. Başkalarını gücendirmeden, iyi kararlar alamazlar. Başkalarının hataları yüzünden kendilerini suçlarlar.

En Küçük Çocuklar

Olumlu Yönleri: Dünyadaki amigolardan biri olabilirler. Güçlü insanlara özgü yeteneklere sahip ve eğlenmeye, insanlarla konuşmaya aşıktırlar.Yabancılık çekmeyecek tiptedirler, bir yere gittiklerinde kendilerini hemen evlerinde hissedebilirler. Dışa dönük, diğer insanlara enerji veren ve şimdi ya da daha sonra risk almaktan korkmayan kişilerdir. Biraz bencil, kendini düşünen kişilerdir. Çoğu ilişkilerinde gerçekçi olmayan beklentileri sebebiyle
zaman zaman üzülebilirler. Bu nedenle ilişkileri uzun süreli olmayabilir

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hoş paylaşım.
Desenize her ailede sonuçta ilk çocuk vardır ve hep aynı özelliklere yatkın olacaklar sanırım bu yazıya istinaden  :D :D

D

drtanerengin

Kullanıcı
19 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ilk çocugum ve burada yazılan her sey bana uyuyor 8)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sanırım seni leylekler getirdi masalına inanmam lzaım,çünkü bana uymuyor :)

R

rapunzel

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
küçük çocukların olumsuz yönleri yok mu

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben ilk çocukları bazı yönlerden şanssız olarak değerlendiriyorum.Aile ilk çocuklarının ilklerini yaşamalarına biraz müdahalede bulunuyorlar.İzin konusu,hastalıkları,eğitimi,meslek seçimi,arkadaş ...vs.her konuda çocuğun hayatına müdahale ettiklerini hissediyorum.Kendi başına ayakta durmasını sağlamaktan çok hep arkasından iterek,kucaklayarak,yön vererek destek olma çabasındalar.Örneğin İlk çocuklar yetişirken her gittiği yer,saat sorun olurken diğer kardeşler onun açtığı yoldan sorgusuz sualsiz ilerleyebiliyorlar.Bana göre anne baba da ilk çocukla,annelik babalık kavramlarını öğreniyor. :-\

H

huseyin16

Kullanıcı
5 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
Tek çocuğum bir kardeşim olacakmış ölmüş. Yazanların bazıları uyuyor bazıları ise uymuyor ben kendimi kısaca tarif etmeye çalışayım.

İşleri yönlendiren, iyi organize eden, çok özenli ve dikkatli, güvenilir kişilerdir. Gerçekleri, fikirleri ve detayları, sorumluluğu severler.
Herkes güvenmeyebilir ama çevremdekilerin %75 i güvenir. Parti , eğlence gibi sosyal aktivitelerde iyiyimdir nasıl eğlenilir , nerelerde eğlenilir hallederim. Sorumluluğu severim ama sonunda yapamadıysam beni çok etkilemeyecek. Ailem çok sıkıyor , derslerim kötü sayılır keşke biraz daha rahat büyüsem

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
İlk çocuğum ve bunu şans olarak görüyorum çünkü bütün ilgiyi sevgiyi en fazlasıyla yaşadım kardeşim benden arta kalanlarla yetinmek zorunda kaldı. ::) Bunu kardeşimi kızdırmak için önceden çok söylerdim ve yukarda ilk çocuğun özelliklerini üzerime alınmıyorum çünkü çoğu tutmuyor bende :)

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ortancayım ama ne bileyim alakası var mıyki.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
En Küçük Çocuklar
Olumlu Yönleri: Dünyadaki amigolardan biri olabilirler. Güçlü insanlara özgü yeteneklere sahip ve eğlenmeye, insanlarla konuşmaya aşıktırlar.Yabancılık çekmeyecek tiptedirler, bir yere gittiklerinde kendilerini hemen evlerinde hissedebilirler. Dışa dönük, diğer insanlara enerji veren ve şimdi ya da daha sonra risk almaktan korkmayan kişilerdir. Biraz bencil, kendini düşünen kişilerdir. Çoğu ilişkilerinde gerçekçi olmayan beklentileri sebebiyle
Kısmen uyuyor bana güzel bi paylasım saol.. ;)

Z

zuzu835

Kullanıcı
26 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Tek Çocuk Olanlar
Olumlu yönleri: Tek çocuk olanlar dünyanın büyük hareketlileridir. İşleri yönlendiren, iyi organize eden, çok özenli ve dikkatli, güvenilir kişilerdir. Gerçekleri, fikirleri ve detayları, sorumluluğu severler.

Olumsuzlukları: Tek çocuk olanlar yönlendirilebilirler. Onlar sıklıkla affetmezler, ilgiye ihtiyaç duyarlar, hatalarını itiraf etmekten nefret ederler, genellikle eleştiriye açık değildirler. Bazıları ise çok hassas görünürler, duyguları çok çabuk incinir.
doğru gibi....

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yaş ilerleyince böyle konulara gülümsüyor insan yanıt yazarken. :)
Ama eksik kalmayayım yani.

4. ve son çocuğum, üstelik çok uuzn yıllar sonra doğduğum için farklı ilde yatılı lisede okuyan ağabeyim ve ablam beni arkadaşlarına "evlatlık aldık" filan diye tanıtmışlar. Hainler işte. :)
Ama sonradan canları oldum o ayrı tabi. Şimdilerde her konuda yardımlarına koşan sizlerin itiyar ablası, onların küçük kardeşi olarak çokta itibar görüyorum. :D

En Küçük Çocuklar
Bencil asla değilim yav ben, ama bunun dışında yazılanlar doğru gibi gibi. "Gerçekçi beklentiler nedeniyle hayal kırıklığı yaşamak" belki daha doğru bir ifade olurmuş kendi adıma.