doğru yerde misiniz?

• Konbuyu başlatan ayrisim
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde ayrisim tarafından oluşturulan doğru yerde misiniz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,583 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı doğru yerde misiniz?
Konbuyu başlatan ayrisim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sarmut
A

ayrisim

Kullanıcı
17 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
anne ve yavru deve yemeklerini yerken birden yavru deve,anne deveye döner ve;
-sana bir sey sorabilir miyim,anneciğim?der.
-elbette yavrum sor.
-anne,neden bizim hörgücümüz var?
anne gururla:
-biz bu hörgücler vasıtasıyla su  ve yiyecek depolar ve bu sayede cöllerde cok daha uzun süre aclığa ve susuzluğa dayanabiliriz.
-peki anne,bizim bacaklarımız niye bu kadar uzun ve ayak tabanlarımız tepsi gibi büyük?
-evladım,der anne ve biraz daha gururlanarak,biz bu sayede cölün kumlarına batmadan herkesten daha rahat ve daha hızlı hareket edebiliriz.
-peki,kirpiklerimiz niye bu kadar uzun,bazen benim görüşümü bile bozuyorlar?
-hayatım,onlar gözlerimizi cölün kumlarından korur,gözümüze kum kaçmaz.
-anladım,hörgüçlerimiz cölde daha uzun süre dayanabilmemiz için yiyecek ve su depolar,bacaklarımız uzun ve  ayak tabanlarımız geniş,böylece cölde daha hızlı ve rahat hareket edebiliriz,kirpikleirmiz cölün kumundan gözlerimizi korur,benim anlayamadığım sey;o zman bizim burada ankara hayvanat bahcesinde ne işimiz var?
"hikayenin bize vermek istediği ana fikir;becerileriniz,yetenekleriniz,özellikleriniz ve tecrübeleriniz siz doğru yerdeyseniz işe yarar" ;)

A

ayrisim

Kullanıcı
17 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
;Drica edeirm arkadasım ;D

E

erdal_ergen

Kullanıcı
16 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Çok güzeldi bayıldım.Kesinlikle nereye ait olduğumuzu bilmemiz gerekiyor.
Paylaşım için teşekkürler
:) ;)

C

catzilla

her zaman doğru yerde, doğru zamanda, doğru insanla  birlikte olmamız dileklerimle...

Paylaşımın için teşekkürler...  ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
güzel bir soru:) annesi dumur olmuş heralde ki cevap bile verememiş:) teşekkürler.. :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
ana fikir;becerileriniz,yetenekleriniz,özellikleriniz ve tecrübeleriniz siz doğru yerdeyseniz işe yarar"

Teşekkürler paylaşım için.

Bu son cümle dikkate alınması gereken bir cümle.Önemli olan yeteneklerimiz bilip ona göre yaşamımızı sürdürmek ve geliştirmek.

M

muraturkom

Develerin hikayesi güzeldi.
Ömrünün sonuna kadar neden biz buradayız diyerek üzülmek yerine mevcut ortamda kendilerini mutlu edebilecek bir yaşam tarzı geliştirmek zorundalar.
Onlar için kaçıp kurtulmak doğal ortamlarına kavuşmak için bir şansları olamadığı için aklıma gelen çözüm ancak bukadar.

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
güzel bir hikaye ama develerin hörgücünde su olmaz 30 - 40 kg kadar yağ vardır ve su ihtiyacını yağ yakarak giderir.. paylaşım için tşk.ler  :)

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harika bir paylaşım olmuş.Çok anlamlı bir hikaye.Teşekkürler Ayrisim  :)

Y

yahaala

Kullanıcı
22 Eki 2010
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
güzel bir paylaşım.. ama bir cevabın eksik olduğunu düşünüyorum ben.. eğer bizde onlar gibi olsak yani nerde olmamız gerektiğini bilipte bir türlü orada olamasak? acaba çözüm ne olabilir?...

N

neslican

Kullanıcı
1 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
yahaala' Alıntı:
eğer bizde onlar gibi olsak yani nerde olmamız gerektiğini bilipte bir türlü orada olamasak? acaba çözüm ne olabilir?...
bir türlü orada olamıyorsak başka türlü orada olmayı denemek gerekir.. hedefe bağlı :))

H

hurigül

Kullanıcı
13 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
Sakarya
Cok güzel bir hikaye . Dogru zamanda "dogru yerde" olmak cok daha önemli .Tskkürler.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Hikayeden(bana göre) şöyle bi'sonuç çıkıyor...
  Yaşam seni öyle koşullandırır ki ..
İstesende istemesende bulunduğun ortama alışmak ,uyum sağlamak zorunda kalırsın ..
Uyumsuzluk içerisine düşmüşsen eğer yok oluş için ilk geri sayım başlamışsın  demektir.