Dizilerde ki Mantık Hataları

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Dizilerde ki Mantık Hataları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,726 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Dizilerde ki Mantık Hataları
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan serkan06
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
KURTLAR VADİSİ

Polat, sırtına saplanan tırtıllı bıçağı on saniyelik bir hamleyle kapı aralığına sıkıştırıp çıkarttı. Ardından sırtından ameliyat olan Polat, hastaneden kaçırılırken sırtüstü sedyede taşındı.

EZO GELİN

Nurgül Yeşilçay'ın başrolünü oynadığı dizinin bir bölümünde hava daha aydınlıkken iftar topu patladı. İftardan sonra bahçeye çıktıklarında ise hâlâ günlük güneşlik bir hava vardı...

KÖPRÜ

Dizide komutan, askerle konuştuktan sonra emir veriyor. Kafasında kep bulunan asker ise başını eğip uzaklaşıyor. Oysa kafada kep varken el ile selam verilmesi askerlik kuralıdır.

BIÇAK SIRTI

Dizinin bir bölümünde Murat'ın öğretmeni iftara davet ediliyor. Oysa hava daha aydınlık. Daha da komiği iftar dönüşü öğretmen eve bırakılırken havanın hâlâ aydınlık olması.

BİNBİR GECE

Şehrazat'la Bennu'nun sabah kahvaltısı yaptıkları dakikalarda eş zamanlı olarak Onur Aksal'ın yasak aşkı Yasemin'le akşam yemeği yemesi gözlerden kaçmadı. Bir başka çekim hatası da Yasemin'in kaza sahnesiydi. Yasemin aracıyla bir hayvana çarptı. Arabanın farı bile kırılmadı.

DOKTORLAR

Doktor Zenan alt katta, Doktor Suat üst katta hastanenin camından dışarıya bakıyorken kamera aşağıdan yukarı çekim yapıyordu. Ancak bu sırada kamerayı çeken vincin gölgesi de aynen ekrana yansıdı.

HATIRLA SEVGİLİ

Rüya 1 9 6 1 ' d e doğmuştu. Dizi şimdilerde 1969'u anlatıyor. Ancak Rüya'nın hâlâ Ahmet ile Yasemin'in 1966'daki tren yolculuğunda karşılaştığı günkü gibi olması yani hiç değişmemesi dikkat çekiyor.

KAVAK YELLERİ

Efe, sevgilisi Su ile tartışırken "Adını bile benden sakladın" diye bağırdı. Diziyi kaçırmayanlar Su ile Efe'nin ilk tanışmalarında "Adım aslında Sultan, Su isim olarak daha iyi oluyor" dediğini de çok iyi biliyor.

SESSİZ FIRTINA

Erkan Petekkaya ile Arzum Onan'ın oynadığı dizide sürekli telefonlar dinleniyor. Oysa, telefon dinleme mahkeme kararıyla en çok üç ay için yapılabiliyor. Ama dizide mahkeme kararına ihtiyaç duymadan sürekli telefon dinleniyor.

MENEKŞE İLE HALİL

Dizinin 3'üncü bölümünde, ağabeyi ve kocası tarafından Menekşe'nin elleri önden bağlanıyor. Elleri rahatça hareket ettiğine göre ağzındaki bez parçasını çıkarıp, neden yardım istemediği ise hâlâ merak konusu.

Kod:
Milliyet

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ben bunların içinde bir tek köprüyü izliyorum
bu kadar hata kadıkızındada olur diyorum :) ;)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
dizilerde ve filmlerde tuhaf hatalar oluyor tabi ama ben bu dizilerden hiçbirini izlemiyorum hatta hiç dizi izlemiyrum deseemmm ::)

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
esranur' Alıntı:
dizilerde ve filmlerde tuhaf hatalar oluyor tabi ama ben bu dizilerden hiçbirini izlemiyorum hatta hiç dizi izlemiyrum deseemmm ::)
ya bence köprü yü izleyin
olağanüstü bir dizi
kurgusu müzikleri herşeyi süper tavsiye ederim

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
alparslan' Alıntı:
esranur' Alıntı:
olağanüstü bir dizi

evt tabii cok güsell dziiler var biliyorum ama tv konusunda akşam vakti benim dedğim olmuyoo ne yazıkkii.. :)

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
esranur' Alıntı:
alparslan' Alıntı:
esranur' Alıntı:
olağanüstü bir dizi

evt tabii cok güsell dziiler var biliyorum ama tv konusunda akşam vakti benim dedğim olmuyoo ne yazıkkii.. :)
evet benim ablamda bundan şikayetçi
;)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
alparslan' Alıntı:
esranur' Alıntı:
alparslan' Alıntı:
esranur' Alıntı:
olağanüstü bir dizi

evet benim ablamda bundan şikayetçi
;)

:)

C

cnslmst

alparslan' Alıntı:
esranur' Alıntı:
olağanüstü bir dizi
evet gerçekten güzel bir dizi bende izliyorum...

M

mybest__

Kullanıcı
16 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
köprü dizisindeki o olay benimde dikkatimi cekivermişti belki yanlış düşünüyorum diye düşündüm bir ara ama doğruymuş teşekkürler zeynep emeğine sağlık ;D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hatırla Sevgili ve Köprü gibi bir dönemi çok doğru ele alan dizilerde ki hatalara benim sözüm yok ta....
Diğer ıvırzıvır diziler, Binbir Gece, Hava Limanı falan filan baştan sona bir hata zaten:)

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ya sormayın
çok acayip çok saçma diziler var
hiç izlemiyorum ama şöyle bir göz atıyorum
bütün konuyu çözüyorum

çok basit bir altyapıları var

ama köprü çok farklı
kurgusu ve özellikle müzikleri çok güzel

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Kurtlar Vadisini bi kaç gez izlemişliğim var :)
Diğerini bilmiyorum ama iyiymiş :)

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
köprü çok güzel tavsiye ederim
kurgusu ve müzükleri harika
ve tabiki oyunculuklarda

B

bıldırcın

Kurtlar vadisi elemanları
onlarca defa bıçaklandı,vuruldu
yanlarında bomba patladı,
ofisleri tarandı vs vs
hala taş gibiler.......
birde doktorlar dizisinde başhekim evine gidiyor birgün
ev değil saray yavrusu bu ülkede ne zaman doktorların bu kadar yüksek satndartları oldu merak konusu

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bıldırcın' Alıntı:
Kurtlar vadisi elemanları
onlarca defa bıçaklandı,vuruldu
yanlarında bomba patladı,
ofisleri tarandı vs vs
hala taş gibiler.......
birde doktorlar dizisinde başhekim evine gidiyor birgün
ev değil saray yavrusu bu ülkede ne zaman doktorların bu kadar yüksek satndartları oldu merak konusu
Diziyi izlemiyorum ama eğer sözü geçen doktor büyükşehirde doktorsa, hiç şaşırmayın, çünkü gelirleri gerçekten çok yüksek doktorların.
Ama hemen bir ekleme yapmalıyım, çünkü benim de dikkatimi farklı bir dizide bir doktor evi çekmedi değil:) İzlemiyorum aslında, anımsadığım kadarıyla adı "Elveda Derken" dizinin ve doktor rolünde olan kişi henüz o kadar genç ki, Gökhan Tepe, evi dikkatimi çekmedi değil ama hemen kendi kendime , "ailesinden kalmıştır" diye bir açıklama getirdim:)

B

bıldırcın

evet bahsi geçen doktor büyükşehirde ben hep tv den kazandıklarından şikayetçi olan doktorları gördüğüm için bana oldukça garip geldi bu durum doktor arkadaşlarım da var ama hiçbirisi villa da oturmuyor.Seninde dediğin gibi baba yadigarı olabilir :)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
ben cumartesi menekşe ile halil çarşamba yaprak dökümü bu iki diziyi izliyorum ne yalan söyliyim  ;D cnbc-e de csı-ny , prıson break izliyordum sezon tatilindeler bi heroes var izlediğim(alt yazılı izlemeyi sevenlere bu dizileri tavsiye ederim  ;)) onun dışında hiç vaktim yok televizyon izlemeye aman olmasında şikayetçi değilim bizde pek kaliteli değil diziler aslında dünyanın en iyi dublajı bizim ve inanılmaz bir televizyon seyretme alışkanlığımız olmasına rağmen neden böyle basit konular işlenir ve neden böyle basit hatalar yapılır anlamam  :mad:

S

sterious

Kullanıcı
28 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
kavak yelleri ve bıçak sırtını izliyorum kavak yellerindeki hatayı farkrmiştim güzel ayrıntılar...