Dış Ticaret Ve Gümrük Sahası :Hakkında

• Konbuyu başlatan arayış
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde arayış tarafından oluşturulan Dış Ticaret Ve Gümrük Sahası :Hakkında başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,179 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı Dış Ticaret Ve Gümrük Sahası :Hakkında
Konbuyu başlatan arayış
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ecirnas
A

arayış

Kullanıcı
24 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Arkadaşlar ben İthalat-İhracat mezunuyum okulumu bıtıremedım henuz alttan derslerim var bu derlser İngilizce ve M.İngilizce bütün bu olumsuz faktörlere ramen bi iş buldum (xxx) Gümrük Müşavirliğinde ama kendimdeki potansiyeli ve azmi hırsı yerinde ve zamanında kullanma imkanı bulamadım için yada ilerleme kaydedemediim için işden ayrılmama sebeb davranışlar yaptım şimdi işsizim ama benim asıl sorunum iş değil nasıl bir iş bulacağım nerden başlayacağımı bilemiyorum bu sektörde ilerlemek buyumek istiyorum mesela İngizilizce öğrenme konusunda o kadar cok azimliyim okadar çok planım var ama uygulamaya ıcraate gelındığınden hedeflerimin önünü kesen kaygılarla karsılasıyorum ve basaramama yarıda bırakma kuskusu yuzunden vazgecıyorum demem o ki bu sektör yada iş hayatında gerçekten sağlam adımlarla yol almanın ılerlemenin yollarını gösterebilecek biri varmı acaba aramızda

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
önü açık bir alandan mezunsunuz.bu fırsatı çok iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.sizin mesleki hayatınız için gerekli olan dil öğrenimine isteğiniz olduğunu belirtmişsiniz..bu çok güzell,,dil,istek dahilinde öğrenilir. başarısız olma korkusu sizi mesleki hayatınızda ve dil öğrenme konusunda önünüzü kesmiş olsada bu korkularınızın üstüne giderek onları aşabilrsiniz.başaracağınıza inanmalısınız çünkü bu alanda eğitim almışsınız-alıyorsunuz..mesleğiniz için gerekli olan yabancı dil öğrenerek önünüzdeki ırsatları artırabilirsiniz.. ,,ama bu süreçte başarısız olma korkusunu aklınızdan çıkarmanız gerekir.emin olun siz isteklerinizi uygulamaya geçirmeye çalıştığınız sürece,,yabancı dil öğrenmeye istekli olduğunuz sürece ,kimse sizden daha iyi olamaz..türkiyede dil öğrenimi çoğu zaman büyük bi sorun olmakla birlikte bu sorun, pratik yapma alanlarının kısıtlı olmasından kaynaklanmakta..emin olun bu sorunla türkiyede dil öğrenmeye çalışan herkes karşı karşıya bu alanda hiç kendinizi başaramam diye düşünmeyin çünkü herkesin pratik yapma sıkıntısı var çok az bi kesim yabancı dili konuşulan yerde öğreniyor. bu açığı kendi çabalarınızla kapatabilir,içinde bulunduğunuz şartlar altında da ingilizceyi gayet güzell öğrenebilir ve konuşabilir hale gelirsiniz...mesela uygun bi kursa yazılarak,hedeflerinizi gerçekleştirme doğrultusunda bir adım atmış olursunuz,bununla beraber ingilizce filmler izleyip,,ingilizce hikaye kitapları okuyarak pratiğinizi arttırabilirsiniz,bu doğrultuda internettende online ingilizce ders veren siteler bulabilir daha fazla pratik yapma fırsatı yakalayabilirsiniz..zaten dil öğrenimini başarılı bir şekilde hallettikten sonra bir çok şirkette güzell yerlere gelebilme imkanınızı arttırırsınız...inş. kendinize olan güveninizi arttırır , dil öğreniminizi başarıyla tamamlar  ve hedeflerinize başarıyla ulaşırsınız..bu uğurda yolunuz açık ,,şansınız bol olsun..kolay gelsin....başarılar..

A

arayış

Kullanıcı
24 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
teşekkür ederim tavsiye ve yönlendirmeleriniz için bunu basarabıleceğime daha cok ınanmaya basladım

F

frk_che

Kullanıcı
5 May 2010
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
bende bu bölüm öğrencisiyimm ama dha lsiedeyim tabi ki ama bnım de staj yerı sorunumm var dha bulamdım ve saylı gunler kaldı staj dosyasını ımlzatmmm içinnn :(

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
frk_che' Alıntı:
bende bu bölüm öğrencisiyimm ama dha lsiedeyim tabi ki ama bnım de staj yerı sorunumm var dha bulamdım ve saylı gunler kaldı staj dosyasını ımlzatmmm içinnn :(
Staj dosyanı imlalayacak firmanın dış ticaretle ilgili olması şart mı? Ben dış ticaret mezunuyum dosyamı ymm imzalamıştı ve züccaciyeye staj dosyası imzalatanları biliyorum. İlle de dış ticaretle ilgili olacaksa ihracat yapan firmaları tek tek gezeceksin zor durumda olduğunu söyleyip imzalatacaksın.

E

ecirnas

Kullanıcı
22 Eki 2010
En iyi cevaplar
0
0
çince ögren hemen :)