"Diriliş" rekora koşuyor...

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan \"Diriliş\" rekora koşuyor... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,371 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı \"Diriliş\" rekora koşuyor...
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Türk kahramanlığını anlatan romanı “Diriliş”, 92. baskısını da yaptı.
Turgut Özakman’ın Bilgi Yayınevi tarafından basılan ve Çanakkale’deki Türk kahramanlığını anlatan romanı “Diriliş”, 92. baskısını da yaptı.

Birkaç gün içinde 100. baskısını da tüketmesi beklenen kitap, Özakman’ın üçlemesinin ilk kitabı. Özakman, öncelikle Çanakkale’yi, sonra Milli Mücadele’yi, devamında da Cumhuriyet’i yazmak istediğini belirterek, “Çanakkale’yi yazma konusunda hazırlığımın yeterli olduğuna inanmadığım için, bu romanı yazmaya ara verip, önce Şu Çılgın Türkler’i tamamladım. Sonra Çanakkale’yi yazmak için yeniden çalışmalara başladım” dedi.

Kitabının önsözünde Çanakkale’ye ilişkin çok sayıda hurafe dolu eser olduğunu, malum çevrelerin Mustafa Kemal’i yok sayan ya da küçümseyen yorumlarla Çanakkale kitapları yazdıkların, hatta bunların bazılarının Kültür Bakanlığı tarafından yayınlandığını belirten yazar, kitabında Çanakkale’yi ilişkin son derece zengin bir kaynakça da veriyor.

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
şu çılgın türkleri okudum ama bunu okuyamadım. çoğu kişi bu adamı eleştirsede adam çok güzel yazmış insan çok etkileniyor. gözlerimden şapır şapır su akarken bile okumaya devam ettim sürükleyici

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Şu çılgın türkleri çıktıgında aldıgım halde,yeni fırsat buldum..Okurkende kendime kızdım,neden bu kadar geç okudun,neden bizim için canlarını gözlerini kırpmadan feda edenlerin hislerini tekrar hissetmedim diye...İlk sayfalarındaki ama okurken o kadar duygulanıyorum,o kadar etkisi altında  kalıyorumki,kitabın sonuna kadar daha ne hisler içinde kalacagım...
Kitabı bitirdikden sonra,Diriliş  geçikmeden okuyacagım...

Olumsuz eleştiri kim yapmış merak ettim,biraz araştırayım ne konuda, okurken degerlendimiş,gözlemlemiş olurum..