DERT AĞACI

• Konbuyu başlatan ayçiçeği
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ayçiçeği tarafından oluşturulan DERT AĞACI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,786 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı DERT AĞACI
Konbuyu başlatan ayçiçeği
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ölüdeniz
A

ayçiçeği

Kullanıcı
31 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
  Eski çiftlik evini restore etmek için tuttuğum marangoz,işteki ilk gününü zorlukla tamamlamıştı.Arabasının patlayan lastiği onun işe bir saat geç gelmesine neden olmuş,elektrikli testeresi arızalanmış ve şimdi de eski püskü arabası çalışmayı reddetmişti.Onu evine götürürken yanımda adeta bir taş gibi oturuyordu.Evine ulaştığımızda beni,ailesiyle tanışmam için davet etti.Eve doğru yürürken küçük bir ağacın önünde kısa bir süre durdu,dalların uçlarına her iki eliyle dokundu.
  Kapı açıldığında;adam şaşırtıcı bir şekilde değişti.Yanık yüzü tebessümle kaplandı,iki küçük çocuğunu kucakladı ve eşine kocaman bir öpücük verdi.Daha sonra beni arabaya yolcu etmeye geldiğinde;ağcın yanından geçerken merakım daha da arttı ve ona eve giderken gördüğüm olayı sordum."O,benim dert ağacım,"dedi."Elimde olmadan işimde bazı sorunlar çıkıyor,ama şundan eminim ki o sorunlar,evime,eşime ve çocuklarıma ait değil.Bunun için bu sorunları her akşam eve girerken o ağaca asıyorum.Sabahları tekrar onları oradan alıyorum.Ama komik olan ne biliyormusunuz?Ertesi sabah onları almaya gittiğimde, astığım kadar çok olmadıklarını görüyorum."
            "Öfkeyle geçen her dakikanız,mutluluğunuzdan çalınmış 60 saniyedir."

Alıntıdır.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ne kadar güzel bir yöntem!
Bizler genellikle, sorunlarımız olduğunda, evimizde suratsızlaşırız, "nasıl olsa beni terketmezler" mantığıyla, dışarıda başımıza gelen olumsuzlukların intikamını en yakınlarımızdan almaya eğilimliyizdir.
Oysa ne güzel demiş...

Bunun için bu sorunları her akşam eve girerken o ağaca asıyorum.Sabahları tekrar onları oradan alıyorum.Ama komik olan ne biliyormusunuz?Ertesi sabah onları almaya gittiğimde, astığım kadar çok olmadıklarını görüyorum."
Teşekkürler ayçiçeği. :)

S

SUNFLOWERS

Ayçiçeği ne kadar güzel bir yazıdır bu!!!
Çok teşekkür ederim..

Bundan sonra daha dikkat edecem nu konuda :D

A

aslı hemşire

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
karabük
keşke benimde bi ağacım olsaydı keşke. :-[

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
evet olay budur ben sorunlarımı zaman zaman suya anlatmaya başlarım ve bilirimki onlarda su gibi akar gider

A

ayçiçeği

Kullanıcı
31 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
beğenmenize sevindim ben teşekkür ederim.