derdimi anlatamıyorum

• Konbuyu başlatan siesta78
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde siesta78 tarafından oluşturulan derdimi anlatamıyorum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,269 kez görüntülenmiş, 48 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı derdimi anlatamıyorum
Konbuyu başlatan siesta78
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nil.dilek
S

siesta78

Kullanıcı
2 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
cümleleri iyi kuramıyorum.konuşmamm kötü anlatmak istediğimi anlatamıyorum. bu eksikliğimi nasıl giderebilirim. sizlerden beni yönlendirmenizi ne yapmam gerektiği konusunda beni bilgilendirmenizi bekliyorum.cümle kurma konusundaki eksikliğimi nasıl giderebilirim?????? :'(

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Kitap okumalısın emin ol işe yarayacaktır ;)

S

siesta78

Kullanıcı
2 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kitap okuyorum ama pek işe yaradığını söyleyemiyeceğim.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
siesta78' Alıntı:
kitap okuyorum ama pek işe yaradığını söyleyemiyeceğim.
Kişisel gelişim kitapları okumalısın bence bide yabancılarlakonuşurken mi cümle kuramıyosun yoksa her zaman mı?

S

siesta78

Kullanıcı
2 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
geçen iş arkadaşlarıma çok sinirlendim. müdürle konuşmaya karar verdim. odasına girmeden önce diyeceklerimi kağıda döktüm defalarca okudum. daha sonra odasına girdiğimde diyeceklerimi unuttum saçma sapan şeyler söyledim sesimi yükselterek konuştum.bu ilk değil bunu hep yapıyorum .tanıdık tanımadık , anlatmak istediğimi anlatamıyorum ve kaybediyorum. enson müdüre aslında ben pozitif bir insanım dedim.o da bana hayır pozitif değilsiniz dedi.  bunu deme nedeni ne zaman odasına konuşmak için girsem parlıyor saçma sapan konuşuyorum, derdimi anlatamıyorum. offfff

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Hımm anladım şimdi yani sorun konuşma kısmında bu durumda cümle kurabilyorsun diye düşünüyorum...
Sanırım konuşurken pek rahat değilsin...Yapabileceğin tekşey rahat olmaya çalışmak...Sakin olursan gayet güzel konuşabileceğine inanıyorum...
Şimdi sorcan bana nasıl rahat olacağım diye...Bu konuda diyebileceğim pek bişi yok sadece seninde başkaları gibi rahat olabileceğini düşün ve hergün eskiden rahat yapamadığın bşi yapmaya çalış(insanlarla konuşmak konusunda)...
Bu arada kişisel gelişim kitapları sana yardımcı olabilir...

S

siesta78

Kullanıcı
2 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gökteki yılız ilgin için teşekkürler.okadar çok kişisel gelişim kitabı okudumki.gene kendimi geliştiremedim. işyerinde sürekli bağırıp çağırıyorum.herkes bana gıcık,ben de onlara tabiki

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
siesta78' Alıntı:
gökteki yılız ilgin için teşekkürler.okadar çok kişisel gelişim kitabı okudumki.gene kendimi geliştiremedim. işyerinde sürekli bağırıp çağırıyorum.herkes bana gıcık,ben de onlara tabiki
Umarım sorunun hallolur  :-\

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kendine güven ilk önce..Senin en büyük nedenin bu bence. Karşındaki insanın söyleyeceklerine nasıl bir tepki vereceğinden çekindiğin için beynin senin cümlelerini rahatça ifade etmeni engelliyor. Kağıda,kaleme ihtiyacın yokki. O zaman ister istemez insan kendini kasar.Söyleyecekleri varsa da bir anda unutuyorsun. Sana tavsiyem kendin gibi ol kendini nasıl ifade etmek istiyorsan öyle konuş. Sonuçta karşındaki de bir insan rahat ol.Saygı çerçevesinde hallolamayacak hiçbir şey yoktur. Zaten konuşmalarında sen ne kadar doğal olursan karşındaki de sana o kadar yardımcı olur. ;)

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
siesta78' Alıntı:

bu kötü bişey ama bi şu tavsiyeleri oku derim umarım işine yarar..

Dale Carnegie (24 Kasım 1888 - 1 Kasım 1955), Amerikalı yazar, hatip, kişisel gelişimci ve kişiler arası iletişim uzmanıdır.

İlk basıldığı 1936 yılında 30 milyondan fazla satış yapan ve günümüzde de hâlâ popülerliğini koruyan ve pekçok dile çevirilen "How to Win Friends and Influence People" (Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı) kitabının yazarıdır.

Etkili Konuşma Tekniklerinin Başarıdaki Payı
1.Hem başarı hem mutluluk büyük ölçüde kendimizi ifade etme yeteneğimize bağlıdır.
2.Basit sorular sorarak veya bariz gözlemlerde bulunarak ısınma tekniğini kullanma yöntemiyle işe başlayın.
3.İyi bir sohbetçi olmak için kusursuz olmaya çalışmayı bir kenara bırakın, sıkıcı olmaktan korkmayın.
4. Başkalarıyla ilginç konuşmalar yapmak için sorular sorun.
5.Karşınızdakini kendisi hakkında konuşmaya teşvik edin. Onun ilgi alanı üzerinde konuşun.
6. Ben de” tekniğini kullanarak konuşmacı ve ilgi alanları konusunda kendi özelliklerinizi belirtin.
7.Ancak karşınızdaki kişi tarafından davet edildiğinde kendinizden söz edin.
8. “Mutlu ifade” kullanın. Efkarlarınızı kendinizden saklayın.
9.Şaka yapmacı, takılmacı ve alaycı olmayı bırakın.

Bakış Açınızı Başkalarının Hemen Anlamasını Sağlama

1.Kendi görüşünü ifade etmesine olanak sağlayın. Yanıtlamadan önce duralayın.
2. Yüzde yüz yenmek konusunda ısrarcı olmayın.
3. Kendi görüşünüzü doğru ve ılımlı ifade edin.
4.Üçüncü şahıslar aracılığıyla konuşmayın.
5.Karşnızdakinin “onurunu kurtarmasına” olanak tanıyın.

Yüzde Yüz İşbirliğiyle Beyin Gücünüzü Arttırmak
1.Diğer insanların size yardım edip harekete geçmelerini istiyorsanız, onların hem bilek gücünü hem de fikirlerini istemelisiniz.
2.Karşınızdakinin sizin sorununuzun onun da sorunu olduğunu anlamasını sağlayın.
3.Çoğulcu yönetim prensibini kullanırken, takımdaki her oyuncuya takım nasıl çalışması gerektiği konusunda söz hakkı verin.
4.Birinin size bir lütufta bulunmasını istediğinizde onu takımınızın bir bireyi haline getirin.
5.Kendi beyin takımınızı kurun ve diğer insanların fikir, tavsiye örneklerinden yararlanın.
6.Tavsiye istediğinizde gerçekten tavsiye istediğinizden emin olun.

İnsanları İncitmeden Eleştirmek
1.Eleştiri mutlaka gizlilik içinde yapılmalı.
2.Eleştiriye nazik bir söz veya komplimandan sonra başlayın.
3.Eleştiriyi kişisel olmaktan uzak tutun.
4.Yanıt almayı sağlayın.
5.İşbirliği emretmeyin, işbirliği talep edin.
6. Bir suça bir eleştiri.
7. Kapanışı dostça yapın.

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Yukarıda yazılanlar gayet güzel ve başlamak için ideal fikirler olarak görülebilir. Her şeye rağmen hala sıkıntı çektiğini düşünüyorsan bunu kitaplardan çok gerçek hayatta öğrenebilirsin. Seni yakından tanıyan bir arkadaşına veya bir aile dostuna gidip böyle bir sorunun olduğunu ona anlatır ve biraz olsun onunla konuşma sanatı üzerine sohbet havasında belki biraz da ciddi konulara değinerek konuşursan eminim karşındakinin tavırlarına göre de hareket edip kendini kontrol altına almayı başaracaksındır. Yok eğer hala bu konuyu bir çözüme ulaştıramazsan iyi bir psikologa gidip derdini ona anlatmanı tavsiye edebilirim.

S

siesta78

Kullanıcı
2 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ya sağolun arkadaşlar.gerçekten benim sorunum kendime olan güvensizliğim.kendimi hiç beyenmiyorum. çevremden sürekli iltifat almama rağmen hala kendimi çirkin buluyorum (güzellik takıntım var ayrıca)kendimi hep yetersiz buluyorum.kesinlikle güven eksikliği var bende

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Gıcık davranmak yerine savunmanı yapmayı dene