DENİZDE BOĞULAN BALIK

  • Konbuyu başlatan feride_frd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde feride_frd tarafından oluşturulan DENİZDE BOĞULAN BALIK başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,404 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı DENİZDE BOĞULAN BALIK
Konbuyu başlatan feride_frd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan *layla
F

feride_frd

Kullanıcı
24 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
       Bir gün adamın biri sandalla avlanırken,sandala yakın yüzen bir balığıelindeki ağla yakalar.Balık o kadar hoş ve diri görünüyordur ki,bundan balıkçı çok etkilenir.Hemen kovasına deniz suyu doldurarak balığı ölmemesi için kovanın içine koyarak evine getirir.Balığı deniz suyu doldurduğu akvaryuma koyar ve balığın orada yüzmesini hayranlıkla izler.Fakat hergün balığa denizden su getirmekten bıkınca akvaryuma yavaş yavaş tatlı su eklemeye başlar.Bir süre sonra balık tatlı suyla yaşamaya alışmıştır.Adam bu defa tatlı su koymaktan sıkılıp,balığın suyunu azltır,taa ki akvaryum susuz kalıncaya kadar.Şaşılacak şeydir ki balık su olmadan yaşamaya alışır.

       Derken bir gün adam elinde balığı olmak sureti ilekıyıya güneşlenmeye gider.Balığı da adamla birlikte güneşlenmektedir.Adam kısa bir süreliğine balığın yanından ayrılmıştır ki,bir anda büyükçe bir dalga gelir.Adam dalganın gelişini görsede yapacak bir şey yoktur.Dalga balığın üzerinden geçmiştir.Dalganın altında kalan balık ise suyun altında oracıkta boğulur .


         Tıpkı birçoğumuz gibi.............Birçoğumuz üretici olacağımız yaşlarda iken,büyük denizlerde kulaç atmamız gerekirken sudan çıkmış balığa dönüp sonrada suda boğuluyoruz.
 
Üst