Davetsiz Misafir

• Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zeka Soruları ve Bilmeceler kategorisinde Harun tarafından oluşturulan Davetsiz Misafir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,764 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zeka Soruları ve Bilmeceler
Konu Başlığı Davetsiz Misafir
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Ayşe fırtınalı ve yağmurlu bir gecede evde tek başına ders çalışmaktaydı. Anne ve babası büyük annelerini ziyarete gitmişlerdir. Ayşe' de gitmek istemiş lakin ertesi gün önemli bir sınavı olduğu için evde ders çalışmak zorunda kalmıştı.

Fırtına ve yağmur zamanla hızlanmakta ve rüzgarın sesi bazen ulumaya dönüşmekteydi. Tüm bu gürültüler Ayşe'nin konsantre olmasını güçleştirmekteydi.

Tam o sırada "Küt" diye bir ses duydu. Kendi kendine camların rüzgardan kapandığını düşündü. Ders çalışmaya devam etti.

Bir kaç ayak sesi duydu. Çalışmayı bırakarak odadan dışarıya doğru çıktı ve merdivenlerden yukarı baktı. Tam arkasını ders çalışmaya geri dönerken...,
Boynuna sımsıkı iki el yapışmıştı. Bağırmaya çalıştı fakat başaramadı.

"Paralar nerede" diye bağırdı adam.

Ayşe ağlayarak " Para falan yok burada" dedi.

Adam bu cevaba çok sinirlendi ve " Bana yalan söyleme" dedi ve kızın boynunu daha bir sıkmaya başladı. Neredeyse boğulmak üzereydi.

Tam bu sırada telefon çaldı. Ayşe adama "Telefonu açmazsam şüphelenirler dedi". Davetsiz misafirimiz ayşeyi serbest bıraktı ve telefonu cevaplamasına izin verdi. "Sakın şüpheli şeyler söyleme yoksa seni öldürürüm" dedi arkasından.

Ayşe derin bir nefes aldı ve telefonu açtı.

"Selam ayşe, nasıl gidiyor çalışmalar" dedi telefondaki ses.

"Selam, iyi gidiyor. Aradığın için teşekkürler. Sana geçen hafta verdiğim fizik notlarını hatırlıyormusun. Onlara ihtiyacım var. Lütfen çabuk geri getirirmisin. Çok acil ders çalışmam gerekiyor. Bu akşam getirirsen sevinirim. Şimdi ders çalışmam lazım dedi."

Telefonu kapattı.

"Birşey belli etmediğin için akıllı bir kızsın" dedi adam. " Şimdi bana paraların yerini söyle hemen "

Ayşe, "Paralar babamın odasında, üst katta" dedi.

Göster bana dedi adam. Birlikte gideceğiz.

Odaya gelmek üzerelerdi ki polis sirenleri duyuldu. Adam kızı bırakarak en yakın camdan dışarı atladı. Ayşe adamın arkasından baktığında, polislerin adamı kıskıvrak yakaladığını gördü.

"Akıllı kızlar" dedi polis. İyi geceler.

Nasıl oldu da polisler olayın farkında vardı ?

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Heralde  Ayşe arkadaşına  borç para vermişti fizik notları diye parayı kastederek şifreli konuştu ve arkadaşı durumu anlayıp polisi aradı şimdilik işlk aklıma gelen bu daha düşüneyim

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ailesi ne zaman bir yere gitse kontrol için bu tarz telefonlar açıyorlarmış ve aralarında şifre oluşturmuşlar.  :p

N

nil.dilek

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
arkadaşının babası polismi acaba ordan mı bilyor polisler

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harun yine yakaladım o "y" i. En sonunda farklı uygulamalara başvuracağım.  ;D

N

nil.dilek

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Selam, iyi gidiyor. Aradığın için teşekkürler. Sana geçen hafta verdiğim fizik notlarını hatırlıyormusun. Onlara ihtiyacım var. Lütfen çabuk geri getirirmisin. Çok acil ders çalışmam gerekiyor. Bu akşam getirirsen sevinirim. Şimdi ders çalışmam lazım dedi."

kız akşamın o saatinde getirmiyeceği içinmi anlamış yada fizik dersini görmüyorlar ordan yine bilemedim ama neyse ??? ???

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
nil.dilek' Alıntı:
Selam, iyi gidiyor. Aradığın için teşekkürler. Sana geçen hafta verdiğim fizik notlarını hatırlıyormusun. Onlara ihtiyacım var. Lütfen çabuk geri getirirmisin. Çok acil ders çalışmam gerekiyor. Bu akşam getirirsen sevinirim. Şimdi ders çalışmam lazım dedi."

kız akşamın o saatinde getirmiyeceği içinmi anlamış yada fizik dersini görmüyorlar ordan yine bilemedim ama neyse ??? ???
Malesef bu da değil.  :)

Yarın açıklarım. :)

S

spiritualsigns

Tahmin 1 : O yağmur ve fırtınada arkadaşından ders notlarını acil istemesi ve o fizik notlarını ayşeye daha önce verdiği için arkadaşı bir terslik olduğunu çözdü bence... hemen polisi aradı...

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
spiritualsigns' Alıntı:
Tahmin 1 : O yağmur ve fırtınada arkadaşından ders notlarını acil istemesi ve o fizik notlarını ayşeye daha önce verdiği için arkadaşı bir terslik olduğunu çözdü bence... hemen polisi aradı...
Cıks :) Arkadaşı tersliği çözüyor ama öyle değil. Başka türlü bir şey yapılması lazım. İyi okuyun konuşmayı. Kendinizi kızın yerine koyun.  ;D Ben başaramıyorum çünkü ben hırsıza dalarım direk  ;D

S

spiritualsigns

Kız boğulmaya ramak kalmıştı ki telefon çaldı... nefes alışları çok hızlı ve kesintisiz konuşması arkadaşını kuşkulandırmış olabilir..  :p

D

damla 8

Kullanıcı
15 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
Tam bu sırada telefon çaldı. Ayşe adama "Telefonu açmazsam şüphelenirler dedi". Davetsiz misafirimiz ayşeyi serbest bıraktı ve telefonu cevaplamasına izin verdi. "Sakın şüpheli şeyler söyleme yoksa seni öldürürüm" dedi arkasından.

bu konuşmayı yaptıktan sonra ayşe serbest kaldığı için polisi aradı  ???

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Değil :)

Veriyorum cevabı.

Selam, iyi gidiyor. Aradığın için teşekkürler. Sana geçen hafta verdiğim fizik notlarını hatırlıyormusun. Onlara ihtiyacım var. Lütfen çabuk geri getirirmisin. Çok acil ders çalışmam gerekiyor. Bu akşam getirirsen sevinirim. Şimdi ders çalışmam lazım dedi

Burada kırmızı ile belirttiğim kelimeleri söylüyor sadece. Diğer sözlerde telefonun ses kısma düğmesine basarak sesin karşı tarafa gitmemesini sağlıyor. Diğer taraftaki de o kelimeleri duyunca şüpheleniyor;

"Ara Lütfen çabuk Çok acil Bu akşam"

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Telefonun ses kısma özelliği mi varmış! Hımm.. İyiymiş:))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...