Çöpten pet şişe toplayan Euro milyoneri

  • Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Çöpten pet şişe toplayan Euro milyoneri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,534 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Çöpten pet şişe toplayan Euro milyoneri
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan spiritualsigns
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sırtında, kollarının ucu aşınmış, dirsekleri yıpranmış eski mi eski mavi bir ceket, başında bir kasket bisikletiyle çöplükleri dolaşıyor, meşrubat kutularıyla, pet şişeleri topluyor sonra bunları satıyordu. Adı Curt Degerman'dı... İsveçli... Sabah gazetesinin haberine göre, bir milyoner olduğu öldükten sonra anlaşıldı. Eşi dostu yoktu. Bir tek kuzeni dışında bütün akrabaları mahallenin delisinden utandıklarından olsa gerek Curt ile selamı sabahı kesmişti. Annesini babasını tanıyanlar da Curt'u görünce, etrafına hiç de iyi kokular salmayan, pejmurde kılıklı bu adama selam vermemek için yollarını değiştiriyordu. Curt'un babadan kalma eski ama kentin iyi bir bölgesindeki bakımsız dağınık evde havadan sudan sohbet ediyorlardı. Ama bu sohbetler sırasında Curt, borsa haberlerinden, Lüksemburg'daki hisse senetlerinden de söz etmekteydi.
Kuzeni hisse senedi konusunda anlatıklarını aklı pek yerinde olmayan Curt'un hayalleri olarak kabul ettiğinden üzerinde durmuyordu. Curt Degerman geçen yıl sonbaharda öldü. 60 yaşındaydı oysa 85 yaşına kadar yaşayacağını sanıyordu. 85 yaşında öleceğine inandığından hastalandığında doktora bile gitmiyordu. Son hastalığı sırasında da kuzeninin ısrarına rağmen cimrilik ederek doktora görünmemişti. O kadar cimriydi ki öldüğünde gazetelere ölüm ilanı bile verilmemesini vasiyet etmişti. Ona göre ölüm ilanları pahalıydı ve bu gibi harcamalar gereksizdi. Ölümünden aylar sonra ortaya çıktı ki mahallenin bu cimri delisi 12 milyon İsveç kronu yani yaklaşık 1 milyon 100 bin Euro değerinde bir servet sahibi.

LUXEMBURG BORSASI'NDA YATIRIM YAPIYORDU

Curt Degerman öldükten sonra ise tüm anlattıklarının doğru olduğu ortaya çıktı. Üstelik mahallenin delisi sermayesini akıllıca yönetmeyi de bilmişti. Lüksemburg borsasında uzun vadede kar getirecek fonlara yatırım yapmıştı. Parasının üçte biri ile de külçe altın satın almıştı. Bankada 50 bin kron kadar da nakit tutmuştu. 1.1 milyon euronun üzerindeki servetini nasıl edindiğini öğrenen İsveçliler ise Curt'un yatırım stratejisini öğrenebilmek için kulaklarını kuzene çevirdi. 30 bin nüfuslu Skelleftea kentinde boşalan bütün meşrubat kutularını toplamış olamayacağına göre acaba ne kadar sermaye ile borsaya girmişti. Herkesin merak ettiği Curt gerçekten mahallenin delisi miydi yoksa o herkesi deli kabul ettiğinden huzur içinde yaşayabilmek için deli numarası yapan bir dahi miydi.

Kaynak:Habertürk
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bu ne cimrilik yav :d Adam doktora bile gitmemiş :d
 
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
ben pek inanmıyorum böyle hikayelere ama yinede saygılar  :)
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla bizde habertürk'ün yalancısıyız :d İnsanlar nelere inanmıyorki alper. :d
İnsanoğlu işte nedek.. Peynir satarak dolar milyarderi olanlar var inanıyoruz. Yağ satarım bal satarım deyip ülke satanlarada inanıyoruz.
Hem bu adamın edindiği servet gayet makul bir servet. bizim inandıklarımızın çocuklarına aldıgı araba parası. Pekte inanılmayacak gibi bişe deel.
Ama yinede yorumun için sağol.

 
S

spiritualsigns

Kullanıcı
20 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Bizim dilenci bir amca vardı anneannem yemek verirdi her gelişinde... arada para verirdi.. bir zaman sonra öldü diye haberi geldi bize... Muğladaki en büyük arazilerden birine sahipmiş.. yaklaşık 3 milyon dolara satışa çıkmıştı... birde oğlu varmış Yurtdışında bunlar bilmiyorduk biz tabii.. şok olduk...
 
Üst