Kişisel Gelişim Eğitimi

Çocuklar bu habere çok sevinecek!!

  • Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Çocuklar bu habere çok sevinecek!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,924 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı Çocuklar bu habere çok sevinecek!!
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Çocuklar bu habere çok sevinecek!!Şirinler beyaz perdeye aktarılıyorÜnlü çizgi film Şirinler Sony Pictures tarafından sinemaya uyarlanıyor.Şirinler ve ezeli düşmanları Gargamel. Animasyonun film haklarını satın alan Sony Pictures, filmin senaryosunu yazması için Shrek adlı gişe rekortmeni yapımın senaristleri David Stim ve David Weiss'a teklif götürdü.

Sinema sektörü yayın organı Variety'nin haberine göre, animasyonun film haklarını yapımcı Jordan Kerner aracılığıyla Lafig Belgium'dan elde eden Sony şirketi, Şirinlerin beyazperde versiyonuyla ilgili çalışmalar konusunda kolları sıvadı.

Gişe rekortmeni animasyon Shrekin ikinci ve üçüncüsünün senaryolarını yazan David Stim ile David Weiss'e teklif götüren şirket, ünlü senaristlerle görüşme masasına oturdu.

Şirinlerin film haklarını 2002 yılında elde eden ve animasyonu Shrek adlı filmde de uygulanan 3-D CGI tekniğiyle çekmeyi düşünen Kerner, finansman ve uluslararası dağıtım konusunda Columbia Pictures ve Sony Pictures Animation ile bir araya geldi.

Kerner, Belçikalı çizer Pierre Culliford tarafından yaratılan ve Hanna-Barbera tarafından 1980'li yıllarda ekrana gelen Şirinler ile ilgili Sony şirketinden Michael Lynton ile görüştüğünü söyledi. Lynton'ın çizgi filmi bir başka animasyon tekniği olan live-action/CG formunda çekilmesini önerdiğini aktaran Kerner, yapımın seri haline getirilmesinin de ihtimal dahilinde bulunduğunu ifade etti.

Columbia Şirketinin Başkan Yardımcısı Doug Belgrad, Şirinler'in en iyi bilinen ve çizgi film dünyasının en sevilen karakterlerine sahip olduğunu belirtti. Belgrad, yapımla ilgili duydukları heyecanı da, Şirin Baba'nın, Şirine'nin ve diğer tüm şirinlerin yeni jenerasyonunu sunmaya hazırlanıyoruz ve bu konuda heyecanlıyız diye özetledi.

'KOMÜNİST OLDUKLARI İDDİA EDİLMİŞTİ

Çocukluğunu 1980'li yıllarda yaşamış olanlar için unutulmaz çizgi filmler arasında bulunan Şirinler, 1958 yılında Peyo olarak da tanınan Belçikalı çizer Pierre Culliford tarafından yaratıldı.

Televizyon ekranlarında 1981'de gösterilmeye başlanan ve 1990'a kadar küçük seyirciyle buluşan Şirinlerin orijinal ismi Schtroumpfs idi. Karakterlerin yaratıcısına göre orijinal ismi bir dil sürçmesi eseri tesadüfen ortaya çıkan sevimli mavi yaratıkların maceraları, yıllarca Türkiye'de de gösterildi ve beğeniyle izlendi.

Şirinler hakkındaki bir ilginç iddia da bir dönem tartışma yarattı. Bu iddiaya göre, Şirinler'in İngilizce adı olan Smurf, kızıl bayrak altında yaşayan küçük adamlar veya kızıl şapka altındaki sosyalist adamlar kelimelerinin baş harflerinden türetilmişti.

Şirin babanın kırmızı şapkası, şirinlerin köyünde herhangi bir mabet veya tapınağın olmayışı, tüm şirinlerin komünal bir yaşam sürmesi, her şeyin el birliği ile yapılışı ve para kullanmayışları bu iddiaları tetikledi. Baş kötü karakter Gargamel'in paraya karşı olan hırsının da, komünal toplumun düşmanı olan kapitalizmi sembolize ettiği iddia edildi.

Şirin Baba, Şirine, Tembel Şirin, Ressam Şirin, Somurtkan Şirin, Müzisyen Şirin, Hayalci Şirin, Obur Şirin, Şakacı Şirin, Süslü Şirin, Şair Şirin gibi onlarca küçük mavi yaratığın köylerindeki sevimli yaşantıları ve şatosunda kedisi Azman ile yaşayıp tüm gününü Şirinler'i yok etmeye adayan Gargamel'in maceraları, 234 bölüm halinde ekrana gelmişti.


Alıntı
 
Üst