Çocuk olma!!!

• Konbuyu başlatan tnctrkcell
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde tnctrkcell tarafından oluşturulan Çocuk olma!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,712 kez görüntülenmiş, 37 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Çocuk olma!!!
Konbuyu başlatan tnctrkcell
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tnctrkcell
T

tnctrkcell

Çocuk olma!!!

Kendini adam sanma, sen daha çok gençsin çocuk. Kapılırsın bu girdaplara, alır götürür seni bu fırtınalar, gölgeler çeker yüreğini en derinlere, boğulursun. Bilmediğin uzaklara gitme çocuk, yanılırsın. Anlayamıyorsun henüz beni. Çünkü daha çok küçüksün. Dinlemiyorsun beni, inat edip kendi bildiğini okuyorsun. Peki öyle olsun. Sen soğuk yaratıklara, insan sandığın mahluklara, melek gördüğün şeytanlara inanmaya devam et. Görülen şu ki, yükselmeye çalıştıkça taşlanıyorsun. Madem beni dinlemiyorsun, o zaman dene de öğren çocuk. Adam olana kadar, o kadar itilip kakılacaksın ki... Dev sandığın her şeyin sadece bir yanılsamadan ibaret olduğunu anladığında umarım iş işten geçmiş olmaz. Dinlememeye devam et beni çocuk. Serseri bir yürekle nerede barınacaksın, nereye kadar onlara tapacaksın? Böyle kör adımlarla ilerleme yolunda. Karanlıklara tutunma, yüreğini fener yapıp yoluna tut. Ne o? Güneş yok mu? Zifirî duygular mı çökmüş şehrinin üstüne? Korkma, ilerle. Ve seni yolundan çevirmeye çalışanlara sakın inanma. Kendi yanlışın bile onların doğrusundan daha doğrudur. Bunu unutma!

Kendini bul çocuk, benliğini kaybetme! Güneşi tekrar tepeye dik. Hiç kimsenin onu oradan indirmesine izin verme. Ayağındaki prangaları kır, tutsaklıktan kurtul, kaybolup gitmene izin verme bu adi labirentte. Savaş ve çek kendini geri. Sen de görüyorsun, düzen yok burada, batan batana. Ama sen sakın onlardan olma.

Gencecik bir fidanken kurutmaya çalışacaklar seni. Suyunu kesecekler, dallarını kesecekler, sesini kesecekler. Seni zehirlemeye uğraşacaklar çocuk, seni batırmaya çalışacaklar kendi çukurlarına. Seni alet edip, üstüne sürmeye hazırlanacaklar kendi pisliklerini. Sana kötü gelen şeyleri “Adam olmak” adı altında gösterecekler. “Bir kereden bir şey olmaz.” diyerek beynini yiyecekler. Hayallerini yıkmaya, kanatlarını kırmaya çalışacaklar. Ama eğer sözümü dinlersen bunda başarılı olamayacaklar! Oyuna gelme çocuk. Ruhunu çalmak isteyenlere dur de. İlla bir şeyin ardından koşmak istiyorsan ideallerinin ardından koş. Ya da maviler büyüt uçsuz bucaksız denizlerde. İçindeki nefsi kumdan bir kale yap, yıkılacağını bile bile. Yıkılsın ki sen de bu haysiyet yoksunu nefisten kurtul. Yelkenler aç sonra okyanuslara. Uzaklara uzan. Yolculuklar büyütür insanı, eğer doğru yoldaysan...

Sen çocuk değilsin çocuk! Gün gelecek yorulacaksın, gün gelecek kanayacaksın, gün gelecek yavaşlayacaksın ama asla durmayacaksın. Çünkü sen çok uzaklara yolcusun. Hedefinde sebat edeceksin. Bütün ambargolar, tüm bu yıldırma çabaları seni hiçbir zaman alakadar etmeyecek. Dinlemeye devam et beni. Ben yalnızım çocuk. Sen benim gibi olma. İnsanları karşına değil, arkana al. Güçlen, gücüne güç kat! Ben yalnızım çocuk, sen yalnız kalma. Diren hayata, diren zamana, diren onlara! İstediğin kadar uzak olabilirsin hayvandan daha aşağılıklara, ama asla ırak olma insan gibi insanlara! Ve son kez söylüyorum, asla çocuk olma!

ALINTI

A

ayben

Yolculuklar büyütür insanı, eğer doğru yoldaysan...

...Ben yalnızım çocuk, sen yalnız kalma. Diren hayata, diren zamana, diren onlara! İstediğin kadar uzak olabilirsin hayvandan daha aşağılıklara, ama asla ırak olma insan gibi insanlara! Ve son kez söylüyorum, asla çocuk olma!
Teşekkürler...

Hayatta hiçbirşey kimsenin önüne gümüş tepsilerle sunulmaz. Sunulmuşsa bu kişinin kaderidir.
Çabalamak gerekir istenilen yere ulaşmak için, tırmakmak gerekir. Kimide işte bu yolda sana tuzaklar kurar. Nedenini bazen bilmezsin, bazende apaçık bellidir. Ama en önemlisi darbenin nerden gelebileceğini sezmektir...

K

Kristal

Kendini bul çocuk, benliğini kaybetme! Güneşi tekrar tepeye dik. Hiç kimsenin onu oradan indirmesine izin verme.
Hata yapmadan öğrenilmeyeceğini,yaşamın bir yolculuk olduğunu ve bu yolculukta düşe kalka ilerlemek gerekeceğini öğretmek gerek.
Bu denli karamsar olmadan.

C

cnslmst

tnctrkcell' Alıntı:
Çocuk olma!!!

Sen çocuk değilsin çocuk! Gün gelecek yorulacaksın, gün gelecek kanayacaksın, gün gelecek yavaşlayacaksın ama asla durmayacaksın. Çünkü sen çok uzaklara yolcusun. Hedefinde sebat edeceksin. Bütün ambargolar, tüm bu yıldırma çabaları seni hiçbir zaman alakadar etmeyecek. Dinlemeye devam et beni. Ben yalnızım çocuk. Sen benim gibi olma. İnsanları karşına değil, arkana al. Güçlen, gücüne güç kat! Ben yalnızım çocuk, sen yalnız kalma. Diren hayata, diren zamana, diren onlara! İstediğin kadar uzak olabilirsin hayvandan daha aşağılıklara, ama asla ırak olma insan gibi insanlara! Ve son kez söylüyorum, asla çocuk olma!

ALINTI
teşekkürler tnctrkcell...

T

tnctrkcell

umarım faydalı olmuştur benim çok hoşuma gitti yazı sizlerinden hoşuna gideceğini düşündüm...

K

kamuran

Çok teşekkürler, her satırı için  :)
"Gencecik bir fidanken kurutmaya çalışacaklar seni. Suyunu kesecekler, dallarını kesecekler, sesini kesecekler. ... Oyuna gelme çocuk. Ruhunu çalmak isteyenlere dur de. "

T

tnctrkcell

kamuran' Alıntı:
Çok teşekkürler, her satırı için  :)
"Gencecik bir fidanken kurutmaya çalışacaklar seni. Suyunu kesecekler, dallarını kesecekler, sesini kesecekler. ... Oyuna gelme çocuk. Ruhunu çalmak isteyenlere dur de. "
:)

S

semazen

Kullanıcı
19 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
harika bir yazı..bizimle paylaştığın icin teşekkürler çocuk :) :) :)

Oyuna gelme çocuk. Ruhunu çalmak isteyenlere dur de. İlla bir şeyin ardından koşmak istiyorsan ideallerinin ardından koş. Ya da maviler büyüt uçsuz bucaksız denizlerde. İçindeki nefsi kumdan bir kale yap, yıkılacağını bile bile. Yıkılsın ki sen de bu haysiyet yoksunu nefisten kurtul. Yelkenler aç sonra okyanuslara. Uzaklara uzan. Yolculuklar büyütür insanı, eğer doğru yoldaysan...
şaka bir tarafa teşekkürler tnctrkcel

K

Kardelen

Kendini bul çocuk, benliğini kaybetme! Güneşi tekrar tepeye dik. Hiç kimsenin onu oradan indirmesine izin verme. Ayağındaki prangaları kır, tutsaklıktan kurtul, kaybolup gitmene izin verme bu adi labirentte. Savaş ve çek kendini geri. Sen de görüyorsun, düzen yok burada, batan batana. Ama sen sakın onlardan olma.

sen çocuk değilsin çocuk! Gün gelecek yorulacaksın, gün gelecek kanayacaksın, gün gelecek yavaşlayacaksın ama asla durmayacaksın. Çünkü sen çok uzaklara yolcusun. Hedefinde sebat edeceksin. Bütün ambargolar, tüm bu yıldırma çabaları seni hiçbir zaman alakadar etmeyecek. Dinlemeye devam et beni. Ben yalnızım çocuk. Sen benim gibi olma. İnsanları karşına değil, arkana al. Güçlen, gücüne güç kat! Ben yalnızım çocuk, sen yalnız kalma. Diren hayata, diren zamana, diren onlara! İstediğin kadar uzak olabilirsin hayvandan daha aşağılıklara, ama asla ırak olma insan gibi insanlara! Ve son kez söylüyorum, asla çocuk olma!

çok güzeldi paylaşım için tşkler emeğine sağlık ....

T

tnctrkcell

ah ahhh... bazen keşke hiç büyümeseydim diyorum kendi kendime :)

S

still_gir

Kullanıcı
5 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Gerçekten çok güzel bi yazı çok etkilendim. :) ::)

T

tnctrkcell

o sizin güzelliğiniz şimdi  bir başlarım güzel gören güzel düşünür,güzel düşünen hayatından lezzet alır diye... :) ben teşekkür ederim...

G

Gül46

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
Çok Hoş bir yazı  her satırı  anlam yüklü emeklerinize sağlık