Cep telefonuna dikkat!!!

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Cep telefonuna dikkat!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,311 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Cep telefonuna dikkat!!!
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Cep telefonu beyin sıvısını ısıtıyor. Vücut elektrik yükleniyor. Bunu önlemek için şunları yapın;
Cep telefonu artık hayatın vazgeçilmezi oldu. Ama yanlış kullanımda vücudumuzun elektrik akımına maruz kaldığını bilseniz iyi olur. Bunu engellenmenin yolları da vaar.

Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halil Kumbur, cep telefonun zararlarından kurtulma yollarını anlattı.

GÖRME BOZUKLUĞU: Çok sık telefon görüşmesi yapan kişilerde vücut ısısının artmasına bağlı olarak işitme ve görme bozuklukları oluşuyor. Cep telefonu kanser riskini de artırıyor.

CEP TELEFONUNUN ZARARLARINI EN AZA İNDİRME YOLLARI;

*İLK ÇALIŞTA AÇMAYIN: ''Cep telefonu diğer birçok elektronik eşyalar gibi sadece alıcı değil aynı zamanda verici durumundadır. Bu nedenle aşırı derecede cep telefonu kullanan kişilere elektrik yüklemesi yapar. Telefona ilk sinyal geldiğinde doğrudan açılarak kulağa götürülmemeli, aksi halde kulağa götürülen telefonla vücut yüzde 50 daha fazla enerji saldırısına maruz kalır.

*ALO İÇİN BEKLEYİN: Telefon çalıp, açma düğmesine dokunduktan birkaç saniye sonra (alo) denmeli. Çünkü, cep telefonu çalmak üzereyken nasıl ki bilgisayarlarda titreşim oluyor, görüntü bozuluyorsa, insan vücudu da biz hissetmesek de cep telefonunun sinyalinden etkileniyor.''

*KAPSAMA ALANI DIŞI DAHA ZARARLI: ''Cep telefonu ile görüşmeler, baz istasyonlarındaki vericiler aracılığıyla oluyor. Kişinin bulunduğu yer en yakın vericinin kapsama alanının dışında kalıyorsa görüşme mümkün olmaz, ancak buna rağmen kişi cep telefonu ile bir yeri aramada ısrar ederse her aramada elektrik yüklemesine maruz kalır. Bu nedenle, ulaşılamayan telefonlarda şansı çok zorlamamak lazım.''

*YOLCULUKTA KONUŞMAYIN: Prof. Dr. Kumbur, yolculuk sırasında da cep telefonunun aracın geçtiği güzergahta sürekli baz istasyonu değiştirildiğini, bu değişimler sırasında da yüzde 50 daha fazla enerji yüklemesi olduğunu bildirdi.

*BEYİN SIVISI ISINIYOR:  ''Cep telefonu ile uzun görüşme sırasında beyin sıvısının sıcaklığı 0.1 santigrat derece artıyor.''

*YATARKEN UZAĞA KOYUN: Kumbur, cep telefonunun gece yatarken yakın bir mesafeye bırakılmaması, sürekli şarzda takılı bulunmaması gibi küçük önlemlerin de ihmal edilmemesini önerdi.

AA

^^

^^

^^

^^

^^

Halen ısrarcı  mı davranıyorsunuz,telefonunuzla samimiyette.... :) O zaman fazla samimiyetten ne doğar hep beraber görelim.... ::)

F

Frost

Kullanıcı
26 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İZMİR
www.yuphup.com
DAHA ÖNCE DE CEP TELEFONUNUN ZARARLARI HAKKINDA YAZILAR OKUMUŞTUM SANIRIM BİZ BİRAZ CEP TELEFONU KULLANIMINI ABARTIYORUZ GEREĞİNDEN FAZLA KONUŞUYORUZ BİLİYORSUNUZ MSNİ BİLE DÜNYA ÜZERİNDE EN ÇOK KULLANAN ÜLKE SEÇİLDİK, SARIRIM BİRAZ KENDİMİZİ FRENLEMELİYİZ, YOKSA Bİ PROBLEM OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
:eek: :eek: ayy basımın altına tutmuyorum artık cep telefonu ama onun dısında hep elimde vahim durum :D :D :D Saol bilgi için

F

Frost

Kullanıcı
26 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İZMİR
www.yuphup.com
geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımdan slayt aldım cep tel. şarja bağlı olarak yastığının altında tutan biri gece telefonunun patlamasıyla feci şekilde yanmış parmakları kolu ve yüzü çok kötü yanmış telefonun pilinde sıkıştırılmış kömür ve kimyasal kullanıldığı için patlamada çıkan etki büyük olmuş, artık telefonu şarja taktığım zaman genelde kapalı tutuyorum ve kendimden uzakta güvenli bölgede şarj ediyorum.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ben bu görüntüleri gördükten sonra,elimde konuşurken ısındığı zaman bile tedirgin olup hemen kapatıyorum...Canım tatlı ne yapayım.. :)

K

Kristal

su perisi' Alıntı:
Ben bu görüntüleri gördükten sonra,elimde konuşurken ısındığı zaman bile tedirgin olup hemen kapatıyorum...Canım tatlı ne yapayım.. :)
En güvenli olanı kulaklıkla konuşmakmış.  ;)

S

SUNFLOWERS

Bende bu görüntüleri daha önce görmüştüm :eek:
Telim şarjdayken kullanıyordum,
fakat bu görüntülerden sonra,asla bir daha kullanmadım!!
Teşekkürler peri..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kristal' Alıntı:
su perisi' Alıntı:
En güvenli olanı kulaklıkla konuşmakmış.  ;)
Oda tam dogru degil,ses dalgaları kulaklıklarla temasında daha yakın olduğu için,radyosyonlar daha çok maruz kalınabiliniyor..Kulaklığı çıkardığınız zamanki... ya kulaklıkları çıkardıgımızdaki çınlamaya,agrıya ne demeli:)
en güvenlisi telefondan uzak durmak,peki iletişimiz nasıl oalcak diyorsunuz:) eskisi gibi( bak postacı geliyor selam veriyor)  :)

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
walla son okuduğum kitapta (hayata sarılmak) cep telefonunun zararları için yapılan araştırmalarının asılsız çıktığı yazıyor...
yapılan en ağır eleştiri ise çok fazla konuşmanın çok doğru olmadığı yönünde olmasıda ilginç.
birde burdan buyrun  ;)
...saygılar

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
ben zaten cep telfonunu en uzak yere koymaya çalışıyorum.Allah başa vermesin.
:) ;)

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
ben telefonsuz kaldığımda diyalize girememiş bir böbrek hastası gibi davranıyorum
geceleri konuşurken sızıyorum kulağımda kalıyor kafama yaslı bir şeklde başkalarının babası gelir çocuğunun üzerini örter benimki kulağımdan telefon kaldırıyor
bir süre bluetooth kullandım sağ kulağımda duyma eksikliği var artık ne kadar zedelensemde seviyorum telefonu

uzaktan ilişki yürütmek kolay değil

S

sessiz_lik25

Kullanıcı
28 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
cep telefonuyla uzun konuşanlar mutlaka kulaklık kullansın. gerçi onun da kulağa zararı var. ama varsın kulaklar zarar görsün, beyin daha önemli. kulaklık kullanmaya başladığınızda kafanızda bir rahatlama olduğunu fark edeceksiniz. şiddetle tavsiye ediyorum.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sessiz_lik25' Alıntı:
cep telefonuyla uzun konuşanlar mutlaka kulaklık kullansın. gerçi onun da kulağa zararı var. ama varsın kulaklar zarar görsün, beyin daha önemli. kulaklık kullanmaya başladığınızda kafanızda bir rahatlama olduğunu fark edeceksiniz. şiddetle tavsiye ediyorum.
Ay o kulaklıkla sokakta, toplu taşıma araçlarında konuşanlar! :)
Kaç kişiye, "merhaba" dedim, keç kişiye "efendim anlayamadım, bir şey mi sordunuz?" dedim kimbilir? Benimle konuştuklarını sanarak... :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Zynep' Alıntı:
sessiz_lik25' Alıntı:
Ay o kulaklıkla sokakta, toplu taşıma araçlarında konuşanlar! :)
Kaç kişiye, "merhaba" dedim, keç kişiye "efendim anlayamadım, bir şey mi sordunuz?" dedim kimbilir? Benimle konuştuklarını sanarak... :)
;D ;D ;D çok tatlısın yaa

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
bluetooth la konuşurkn skağın ortasında kahkaha patlatsan ben minibüste okulda sürekli EFENDİM diyen insanlar

deli muamelesi görmek komik ayrıca bluetooth teknolojisi yeni bişimiş gibi davranıyorlar :D ::)