Çekicilik için gözünün içine bakıp, gülümseyin !!

• Konbuyu başlatan lostcontrol
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde lostcontrol tarafından oluşturulan Çekicilik için gözünün içine bakıp, gülümseyin !! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,891 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Çekicilik için gözünün içine bakıp, gülümseyin !!
Konbuyu başlatan lostcontrol
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan agokalper
L

lostcontrol

Kullanıcı
24 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
;)

Fiziksel özellikler değil, gözünün içine bakmak kişiyi çekici kılıyor...
İngiltere’de yapılan yeni bir araştırma, kişiyi, fiziksel özelliklerinin değil, karşısındakinin doğrudan gözünün içine bakmasının ve gülümsemesinin çekici kıldığını ortaya koydu.

Her şeyin gözlerde olduğunu belirten araştırmacılar, bir kişinin gözlerinin içine bakmanın kişiyi daha da çekiciği kıldığını belirtiyor.

Aberdeen Üniversitesi Yüz Araştırmaları Laboratuvarı tarafından yapılan araştırma, çekiciliği, simetrik yüzlerin, kadınlarda büyük kalçaların ve erkeklerde güçlü çene hatlarının tercih edilmesi gibi fiziksel özelliklere bağlayan önceki çalışmalara meydan okuyor.

“Royal Society of Proceedings” dergisinde yayımlanan araştırmayı yapanlardan doktor Claire Conway, “Göz içine bakmak ve gülümsemek sizi daha çekici yapıyor” diye konuştu.

Conway ve meslektaşları, araştırmalarında çekicilikte göz etkisini, yüz ifadelerini ve cinsiyeti analiz etti. Araştırmaya katılanların, mutlu yüzlerden, gözlerinin içine doğrudan bakanlardan ve karşı cinsten daha çok etkilendiği tespit edildi.

Çekici yüz özelliklerine örnek verilmesi istendiğinde birçok kişinin, sağlıklı görünen cilt ve güçlü bir çene hattı gibi fiziksel özellikleri aklına getirdiğini belirten araştırmacılar, bu noktada, gözün içine bakmanın da çekicilik için önemli olduğunu göstermek istediklerini ifade etti.

Doğrudan göze bakanların, kaçamak bakış atanlardan daha çekici olduğunu belirten araştırmacılar, bunun, çekiciliğin yalnızca fiziksel güzellik olmadığını gösterdiğini bildirdi.

B

Bülent

Teşekkürler lostcontrol.
Zaten insanın içini ısıtan, hatta eriten, içten bakış ve tatlı bir gülüş değil midir...

B

bıldırcın

Ben konuşurken gözünü kaçıran insanlara çok kızarım :mad:
Kesinlikle göz teması çok önemli benim için zaten yazıda çok güzel açıklamış :)
Teşekkürler lostcontrol :)

B

Bülent

Sezen Aksu'nun dizeleri geldi aklıma;

Altın, gümüş, pırlanta
Zümrüt, sedef, yakutla
Kim mutlu olmuş dünyada
Bir tek içten gülüş
Bir tatlı söz, bir öpüş
Sevdalı bir tek bakış yeter bana

L

lostcontrol

Kullanıcı
24 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Tanrı bizi diğer canlılardan ayırmış...duygularımızı en güzel şekilde paylaşamadıktan sonra ne anlamı kalır insanoğlunun...

M

MustafaSANDAL

Gözler Yalan Söylemez...Gözler Kalbin Aynasıdır...

gibi sözler duymuşsunuzdur.
Bu da öyle olsa gerek...

Teşekkürler lostcontrol

E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
hmmm...yani etkilemmek istediğimiz insanın gözünün içine bakmak  yeterli....deneyelim bakalım... teşekkürler... :) :)

K

Kristal

Sadece etkilemek için değil,iletişim kurmanın temel prensibi gözlerinin içine bakmaktır.
Dinlediğinizi ve dinlenildiğinizi farkedersiniz.
Gözlerinin içine bakarak bir nevi göz hapsinde tutuyorum. ;)

K

kamuran

Kristal' Alıntı:
Sadece etkilemek için değil,iletişim kurmanın temel prensibi gözlerinin içine bakmaktır.
Evet bunu yapıyorum, fakat gerçekten de iletişim kurmanın bir yolu bu, sözlerden daha etkili olduğu ve sözlerle birlikte daha anlamlı olduğu kesin. :)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
kamuran' Alıntı:
Kristal' Alıntı:
Evet bunu yapıyorum, fakat gerçekten de iletişim kurmanın bir yolu bu, sözlerden daha etkili olduğu ve sözlerle birlikte daha anlamlı olduğu kesin. :)
aynen öyle gözler vücut dilinde kullanılması en kolay ve en etkili araç
bunu doğru kullanabilmek dileğiyle  ;)

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
teşekkürler....

S

SUNFLOWERS

insanın içini ısıtan,  eriten, içten bakış ve tatlı bir gülüştür ;)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
dogru bi bulus hakketen kimin gözünün içine baksam teklif ediyo daha kimsenin gözüne bakmıom ;D ;D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bıldırcın' Alıntı:
Ben konuşurken gözünü kaçıran insanlara çok kızarım :mad:
Tamamen katılıyorum, hatta ben konuşurkende başka taraflara bakan insanlara bile kızarım. :)