ÇARESİZSEN ÇARE SENSİN!

• Konbuyu başlatan HASAN DAVUTOĞLU
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mustafa Kemal Atatürk kategorisinde HASAN DAVUTOĞLU tarafından oluşturulan ÇARESİZSEN ÇARE SENSİN! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,487 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mustafa Kemal Atatürk
Konu Başlığı ÇARESİZSEN ÇARE SENSİN!
Konbuyu başlatan HASAN DAVUTOĞLU
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
H

HASAN DAVUTOĞLU

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Güzellikler diyarından
Hayatı “çaresizliklerle” dolu bir adamın öyküsüdür!

7 yaşındayken babasını kaybetti ve yetim kaldı. Yalnız ve içine kapanık biri olarak yaşamaya, oradan oraya sürüklenmeye başladı.

8 yaşında okuldan alındı ve köyde yaşadı. Zamanını tarlalarda kargaları kovalamakla geçirdi.

10 yaşında yüzü kanlar içinde kalacak şekilde, yeni okulundaki hocasından dayak yedi. Ailesi onu okuldan aldı. Sinirden ve korkudan üç gün evinden çıkamadı.

17 yaşında hayalindeki okulun istediği bölümü için gerekli not ortalamasını tutturamadı.

24 yaşında tutuklandı, günlerce sorguya çekildi ve 2 ay tek başına bir hücrede hapis yattı.

25 yaşında sürgüne gönderildi.

27 yaşında kendisinden bir yaş büyük meslektaşı kendisinin de üyesi bulduğu derneğin çalışmaları ile kahraman ilan edilirken, o hiç önemsenmiyordu. Doğduğu şehrin merkezinde rakibi törenlerle karşılanırken, o kalabalık arasında yalnız başına olanları izliyordu.

30 yaşında kendisi başka şehirleri düşman elinden kurtarmaya çalışırken, doğduğu şehir düşmanların eline geçti.

30 yaşında amiri, onu kendisinden uzaklaştırmak için başka göreve atanmasını sağladı. Yeni görevinde fiilen işsiz bırakıldı. Aylarca boş kaldı.

37 yaşında böbrek hastalığından Viyana'da 2 ay hasta ve yalnız halde yattı.

37 yaşında komutan olarak yeni atandığı ordu, dağıtıldı.

38 yaşında Savunma Bakanı tarafından görevinden atıldı.

38 yaşında bir toplantıda giyebileceği bir tek sivil elbisesi bile yoktu ve başkasından bir redingot ödünç aldı. Ayrıca cebinde sadece 80 lirası vardı.

38 yaşında kendisi için tutuklama kararı çıkarıldı.

38 yaşında en yakın beş arkadaşından üçü, onu Kongre temsil heyetine üye olmaması için oy kullandı.

39 yaşında idam cezasına çarptırıldı.

Sonra ne mi oldu?

42 yaşında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı oldu!

Okuduğunuz öykü efsanevi lider Mustafa Kemal Atatürk'e aittir. Şimdi düşünün, sizin başarılı olmanızı engelleyen ama Atatürk'ün karşısına çıkmamış bir engel var mı? Başarınızın önündeki engel ne? Paranız mı Yok? Atatürk'ün de yoktu! Sağlığınız mı bozuk? Atatürk'ün de bozuktu! Çevrenizde sizi çekemeyenler mi var? Atatürk'ün de vardı! Bazı yakın arkadaşlarınız sizi arkadan mı vurdu? Atatürk'e de vurdular! Aileniz çok zengin değil miydi? Atatürk'ünki de değildi! Amirleriniz hakkınızı mı yiyor? Atatürk'ünkini de yemişlerdi! Sizden daha beceriksiz ama hırslı insanlar, sizden daha hızlı yükselip size amirlik mi yapıyor? Atatürk'ün de başına gelmişti! Geçmişte Bazı denemelerinizde başarısız mı oldunuz? Atatürk de olmuştu! Hakkınızda idam fermanı çıktığı için mi başarılı olamıyorsunuz? Atatürk'ün de başına gelmişti!

Kaynak: Her Şey Seninle Başlar!
Yazar: Mümin Sekman
Yayınevi: Alfa Yayınları

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Güzel Bir Paylaşımdı Teşekkürler.

P

Paradoks

Süper bir paylasımm tesekkürlerr.. HASAN DAVUTOĞLU. Hayata her kosullarda tutunabilmeliyizz ne olursa olsun!

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
o kitap başucu kitabımdır, paylaşım için sağol..... asla vazgeçmeyelim o vazgeçmedi ve neler başardı :)

A

AnaliZ

Kullanıcı
1 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çaresizsek çare biziz...
hah...
Ne güzel cümleler kuruyoruz öyle,ne de kolay bahsedebiliyoruz başarıdan,hiçbir zaman vazgeçmememiz gerektiğinden... Böyle oturduğumuz yerden ahkam kesmekle olmuyor ki ama...İşte bu lüksümüz varken biz daha çoook ahlar çekeriz...
Biz toptan çaresiziz kendimizden bir çıkarım yapmayalım sadece... Atatürk gittiği günden beri hem de...

D

dervis_23

Kullanıcı
29 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
Atatürk'ün ne kadar güçlü bir insan olduğunu burdan rahatlıkla anlıyoruz teşekkürler. :nabiz

R

R@ZİYE

Kullanıcı
14 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Denizli
bu yazıyı Mümin Sekman'ın HERŞEY SENİNLE BAŞLAR'adlı kitabında okumuş ve çok beğenmiştim.her okuyuşumda bana azmin gücünü htırlatıyor.paylaşım için teşekkürler :D

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu yazıyı çok zaman öncesinden okumuştum kimi anlattığını bilmeden,okurken içim çok acımıştı yani yazıya o kadar odaklanmıştım,yazının sonuna doğru yaklaştıkça içimdeki acıma birden kendime olan öfkeme dönüştü,çünkü ideolim olan birisine acıyordum ve yazı bittikten sonra uzun uzun düşündüm de atamın yaşadıkları ve benim yaşadıklarımı onun başına gelenler ve benim başıma gelenler diye 2 sınıfa ayırdım..
Onun başardığı büyük zaferi ben başaramam
Onun kadar ideolist biri olamam
Onun kadar çok ince düşünüp büyük işler belki yapamam
vs.vs.vs çok şey ama şu var ki ona layık bir tük kızı genci olmam için önümde hiç bir engel yok !

Tşkler paylaşımınız için..

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler paylaşım için...
Çektiği sıkıntıların fazlası var,eksiği yok..
Annesinden yana da sıkıntıları olmuş bir insan..Bana göre mutsuzmuş :-[

I

içtnlik

Kullanıcı
17 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
cok guzel paylasım için tesekkurler

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Çok iyi çok.
Bu aralar can dündar'ın 'mustafa' isimli belgeselide bunu iyi anlatıyor diye duydum.
İzlemek lazım.
Çok daha güzel şeyler öğrenicez gibime geliyor.
Konu için teşekkürler.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
  Çaresizliğiniz, Başarılı olmanızı engellemez..
Hırs, azim ve kendinize olan güveniniz. Sizin, ailenizin ve ülkenizin başarılı olmasını sağlar.
İşte şimdi tam zamanı
Kendinizi en çaresiz, en aciz, en şanssız hissettiğiniz anda bize hür yaşama şansını veren o büyük dahiyi ,yüce önderi ,Atatürk’ü düşünün.
Video
Atatürk: çaresizsen çare sensin!
http://www.muzikmatik.net/aramatik/m%C3%BCmin+sekman/video/page/1