büyük güç / piramit kitabımdan alıntı

  • Konbuyu başlatan muraturkom
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde muraturkom tarafından oluşturulan büyük güç \/ piramit kitabımdan alıntı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,982 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı büyük güç \/ piramit kitabımdan alıntı
Konbuyu başlatan muraturkom
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan muraturkom
M

muraturkom

Kullanıcı
12 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
PİRAMİT / BÜYÜK GÜÇ

BÜYÜK GÜÇ:
1*Kendinizden çok üstün bir güç düşünün. İyi şeyler olduğunda ona teşekkür edin. Kötü olaylarda ise ondan yardım isteyin. Sürekli yanınızda olduğunu varsayın. Siz  istemeseniz de gayret göstermeniz koşuluyla iyi olan her konuda size yardım ettiğini düşünelim. Görmediğiniz  ama size yardım eden bir güç olsun.

2* Mükemmel bir vücut ve akıla sahipsiniz, bunlara sahip olmak , biraz yakışıklı veya güzel olduğunuz için, biraz uzun,biraz akıllı,biraz şişman,biraz esmer olmak . İşte bu farklar , kendinizi ayrıcalıklı, diğerlerinden üstün olduğunuz anlamına geldiğini sanmayın. Büyük güç size renginiz ırkınız güzelliğinizi dikkate olmaz.O sizin yaptığınız iyi faaliyetleriniz oranında size yardım eder. Tembelleştiğinizde  ise size bir süreliğine veda eder, en küçük bir çalışmanızı görse yine yanınıza gelir,size yine yardım etmeye devam eder.
3*Babanızın, annenizin zengin yada üst düzey bir bürokrat olması da sizi  diğer  insanlardan üstün kılmaz,ancak diğerlerinden daha aciz daha akılsız daha güçsüz olduğunuz anlamına da gelmez. Büyük  güç zengin fakir ayırt etmez.kendine ve başkalarına iyi faaliyetlerin yoksa biraz tatile çıkar.uzaktan sizi izler.
4*  Türk  vatandaşı olmak , vatandaş olup farklı etnik , din farklılıklarınız hiçbirinizi diğerinden üstün kılmaz.kimliği ne olursa olsun büyük güç her insanın yanındadır.siz büyük güce inanmasanız bile iyiyseniz o sizi sürekli takip eder.
5* Eşitiz ancak; fırsatlarda gayret göstermede çalışmakta mutlu olabilmekte birbirimizden ayrılıyor farklılaşıyoruz.. Herkes kendi yaşam haritasındaki yolları kendisi belirler kat edilecek yol uzunluğu bir ömürdür,ama yol tercihleri kendi elimizdedir.
6*Günlük yaşantımızda bir çok görevlerimiz vardır. Ellerimizi yıkamak,diş fırçalamak,günlük işlenen dersleri evde tekrarlamak,çöp dökmek,ayakkabılarımızı boyamak vb. saymakla bitiremeyeceğimiz kadar çoktur. Bir  şeyler yolunda gitmiyorsa önce kendinizi sorgulayın. Ben hangi sorumluluklardan kaçıyorum. Kaçtığım sorumluluklara hangi mazeretleri buluyorum. Listeleyin odanızda göreceğiniz bir yere yapıştırın.Tembelin  karşılaştığı olumsuzlukla ilgili daima bir mazereti bulunurken,çalışkan kişinin ise daima soruna karşı önereceği ve hemen harekete geçeceği önerileri vardır.
7* Her insan istediği gibi yaşar.ömrü boyunca bazı başarıları yakalar bazılarını da ıskalar. Mutlu olmak sadece her şeyin en başarılısı olmak anlamına da gelmez. Her başarı çok iyi not almak mıdır? Her zenginlik çok para mal mülk sahibi olmak mıdır? Bazen sınıfı orta halli geçmek sınıfta kalmaktan iyidir. Bazen çok parası olmaktan huzurlu bir aile yaşamına sahip olmak zenginlik sayılmaz mı?ders çalışmak için iki saat ayırmak yerine 30 dk. ayırdığınız olmadı mı?
8* Büyük güç size her zaman yardım edecektir.ondan isteyip o uğurda çok çalışmak şartıyla elbette. Büyük güç kimi zaman size mutsuzluğunuzu unutturacaktır. Bazen işinizi kolaylaştıracaktır,kimi zamanda zorlaştırıp size daha çok çalışmanız daha güçlü olmanız gerektiğini hatırlatacaktır.
9*Gençler hayat sınavının ilk sorunlarını yaşıyorsunuz.Bugün yaşanan sorunlar size zormuş gibi geliyor. İlerleyen zamanlarda daha zor sorunlar sizi bekliyor. Karşılaştığınız  her türlü günlük yaşanan problemler her yıl bir öncekinin belki de iki katı çoklukta olacak. Yolda giderken çarptığınız beton bir direk ömür boyu size dikkatli yürümeyi önünüze bakarak yürümeniz gerektiğini öğretir.küçükken yanan sobaya elinizi uzattığınızda onu sizi yakacağını bilmiyordunuz değil mi? Annenizin hışımla size yaklaşma sobaya dediğini unutmadınız sanırım? Ya size kızmasaydı ya bunu öğrenmeseydiniz ne olurdu?büyüklerin size kaşlarını çatarak seslerini yükseltmelerini şöyle yorumluyoruz. Kızarken  şunları düşünüyorlar,yanlış yapıyorsun senin için kaygılanıyorum,sana bir şey olursa ben çok üzülürüm. Söylemeseler de buna benzerlerini akıllarından geçirirler.anne yada babanıza sorun sakinleştiğinde seninle bir konuşacağım bana bağırırken beni sevmiyor muydun? Bana hala kızgın mısın? Diye sorunuz. Aldığınız cevapları not edin.  lütfen eleştirin
 
U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yazınız güzel fakat değinmek istediğim bir bölüm var.  " Küçükken yanan sobaya elinizi uzattığınızda onu sizi yakacağını bilmiyordunuz değil mi? Annenizin hışımla size yaklaşma sobaya dediğini unutmadınız sanırım? Ya size kızmasaydı ya bunu öğrenmeseydiniz ne olurdu "  Aslında bazı şeyleri bir başkasının demesiyle değilde kendi tecrübelerimizle yaşadığımızda öğreniyoruz.Misal, annemin bana kızarak beni bişeylerden koruması ne kadar doğru?Onun kötü olduğunu bana zarar vereceğini ancak yaşadığım zaman hata yaptığımda anlarım ve ister istemez bidaha aynı harekete yönelmem çünkü bana zarar verdiğini kendim görmüş olurum.Bence tam tersine bi başkası bana kızdığında o yasak şey bana daha çekici gelir bazen biçoğumuz inadına üstüne gideriz yasakların,biz de merak uyandırır. Hayat hata yaparak öğrenilir bence yeterki telafisi olsun.Yeterki tekrarını bir daha yapmayalım hatamızdan ders çıkaralım ;) Paylaşım için teşekkürler :)
 
M

muraturkom

Kullanıcı
12 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
bu bir bütün kitabın sadece bir başlıkta olan kısmı.o nedenle size katılıyorum yaşanmışlık dersi çok daha etkili olduğu bir gerçek.konunun sonunda gençlerin büyüklerinin onlara kimizaman kızarak söylediği sözleri isyankar dinlemez bir tavırla değil,büyüklerine kulak vermeleri,zamanında onların belkide bu tecrübeyi elini yakarak edinmiş olabileceği,büyüklerin rehberliklerinden şikayetçi olmamaları vurgulanmak isteniyor. bu metodu(piramit) heryıl 200 civarında genç üzerinde uyguluyor.onların kendilerini keşfetmelerine yardımcı olmak istiyorum selamlar
 
Üst