Bu filmleri kaçırmayın!

  • Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Bu filmleri kaçırmayın! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,942 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı Bu filmleri kaçırmayın!
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sinemaseverlerin bütün bir yıl heyecanla bekledikleri Uluslararası İstanbul Film Festivali, bu yıl 28. kez izleyicileriyle buluşuyor. Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayı'nda görkemli bir törenle açılan festival, renkli programıyla, yine film ve sanatla dopdolu geçecek iki hafta vaat ediyor...Bu festival ile 16 gün ve gece, dünyanın bin bir insanının bin bir yaşamı, avuçlarınızın içinde, yüreğinizin atışlarında, beyninizin kıvrımlarında, ruhunuzun derinliklerinde yer bulacak… Dış dünyanın her tür meselesinden bazen tamamen soyutlanırken, bazen tam ortasında yer alacaksanız. Özgürlüğünüzün tadını doya doya çıkarınız.

İKSV’nin web sitesinden her tür bilgiye ulaşmak olası. Sizler için, naçizane, 16 gün için 16 ülkeden 16 film

• 35 Tek Rom (35 Rhums) / Yön: Claire Denis
• Balık Çocuk (El Nino Pez) / Yön: Lucia Puenzo
• Bir Terör Filmi (Der Baader Meinhoff) / Yön: Uli Edel
• Çatı Katı (Loft) / Yön: Erik Van Looy
• Gir Kanıma (Lat Den Ratte Komma In) / Yön: Thomas Alfredson
• İt İti Isırır (Perro Come Perro)/ Yön: Carlos Moreno
• İz Sürücü (A Nyomozo) / Yön: Attila Galambos
• Kuzey (Nord) / Yön: Rune Denstad Langlo
• Ölümsüz Anlar (Everlasting Moments) / Yön: Jan Troell
• Piçler (Los Bastardos) / Yön: Amat Escalante
• Rövanş (Revanche) / Yön: Götz Spielmann
• Somers Town / Yön: Shane Meadows
• Son Durak 174 (Ultima Parada 174) / Yön: Bruno Barreto
• Takipçi (The Chaser) / Yön: Hong-Jin Na
• Yabancılar (Forasters) / Yön: Ventura Pons
• Ziyaretçi (Muukalainen) / Yön: Jukka-Pekka ValkeapaaBir kaçının özeti..

6 Nisan

Mamut
Daima Lilya ve Yüreğimde Bir Delik adlı çalışmalarıyla İsveç sinemasının dünyada adını en çok duyuran yönetmeni Lukas Moodysson, yüksek bütçeli, yıldız isimlerin rol aldığı, uluslararası bir yapımla beyazperdeye geri dönüyor. Yönetmenin bu ilk İngilizce filmi, New York'ta varlıklı bir yaşam süren Ellen ve Leo çifti ile kızları Jackie ve Filipinli bakıcısı Gloria'nın hayatını izliyor.


----------

50 Ölü Adam
Across the Universe / Seni İstiyorum'da Jude rolüyle çıkış yapan Jim Sturgess, şimdi de Kuzey İrlanda'yı otuz yıl şiddetiyle sarsan "Büyük Sorun" döneminin en çok tartışılan isimlerinden, hâlâ saklanan Martin McGartland'ın otobiyografisinden esinlenmiş bu politik gerilim filminde, Ben Kingsley'nin karşısına çıkıyor.7 Nisan

Andrev Rublev
Büyük Rus ikona ressamı Andrey Rublev'in hayatından esinlenen Andrey Tarkovski'nin bu şaheseri, aynı zamanda Ortaçağ Rusya'sının gerçekçi bir tasvirini sunuyor.

.---------


Kanun Benim
Ed Harris, senaryosuna katkıda bulunduğu, yapımcılığını üstlendiği ve yönettiği bu gelenekçi western'de, yardımcısı Everett Hitch ile batıdaki kanun hukuk yüzü görmemiş Appaloosa kasabasını kötü kalpli, katil çiftlik ağası Randall ve çetesinden korumak için kiralanan bağımsız kanun adamı şerif Virgil Cole'u canlandırıyor ve başrolü Viggo Mortensen ile paylaşıyor.


4 Nisan Cumartesi

Gir Kanıma
Tatlı gençlik filmlerinin en kanlısı, kanlı vahşet filmlerinin en sevimlisi. Newsweek, New York Post ve Washington Times'ın yanı sıra Roger Ebert'in de 2008 seçkilerinde yer alan film, on iki yaşındaki Oskar ile sonsuza dek on iki yaşında kalan esrarengiz komşuları, vampir Eli'nin sıradışı ve benzersiz arkadaşlığını, gençlik, dışlanma ve bağlılık temalarıyla yoğuran, huzursuz eden, karanlık ama bir o kadar da yumuşak bir korku fantezisi.

------------

Ölümsüz anlar
Jan Troell'in yedi yıllık bir aradan sonra çektiği ve İsveç'in 2009 Oscar adayı olan bu şiirsel film, sanayileşme ve kentleşmenin yanı sıra sosyalist ve evanjelist hareketleri de ele alırken kültürel değişimleri at sırtında bir şövalyenin gözünden değil de bir ev hanımının ailesi aracılığıyla irdeliyor.
5 Nisan Pazar


Ziyaretçiİhanet, aşk ve çatışan bağlılık değerleri üzerine kurulu, anlatımı güçlü ve insan algısının sınırlarını zorlayan, gizemli bir hikâye; derin sessizliğini Tarkovski'den miras almış trajik bir masal... Genç bir oğlan, Finlandiya kırsalının balta girmemiş ormanlarıyla çevrili bir çiftlikte annesiyle birlikte yaşar.

----------

Bir Terör Filmi
Çöküş ve Parfüm'ün de hem yapımcılığını hem yardımcı senaristliğini üstlenen Bernd Eichinger'a göre "sert, hızlı hatta nefes nefese koşturan bir sinema yapıtı" olan bu film hem şimdiye kadar çekilmiş en pahalı Alman filmi hem de Almanya'nın 2009 Oscar'daki temsilcisi.


İyi seyirler...Ekolay-sinema :)
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir kaç film önerisi daha..

Kızılırmak Karakoyun
Nâzım Hikmet'in öyküleştirdiği bu Anadolu efsanesi, 1947'de Muhsin Ertuğrul tarafından sinemaya aktarılmıştı. Bu yeniden çevrim, Ö. Lütfi Akad'la Yılmaz Güney işbirliğinin en çarpıcı örneklerinden biridir ve Güney'in kendi çektiği filmleri de etkilemiştir. Yılmaz Güney'in canlandırdığı çoban Ali Haydar, oba beyinin kızı Hatice'ye vurgundur.


Atları da Vururlar

Dokuz dalda Oscar adayı olan film, haftalarca süren ve para kazanmanın popüler bir yolu olan dans maratonlarının düzenlendiği Büyük Buhran döneminde geçmektedir. Jane Fonda'nın canlandırdığı Gloria, Robert'la çift olup 1.500 dolarlık ödülü kazanmaya kararlıdır, ancak sömürü


12 Nisan

Somers Şehri

İşte İngiltere Bu'nun küçük oyuncusu Thomas Turgoose bu filmde, evinden kaçıp Londra'ya giden Tomo'yu canlandırıyor. Tomo, Londra'dayken, şehrin kenar mahallelerinde emekçi babasıyla oturan, Marek adında çekingen Polonyalı bir genç çocukla tanışır. Marek, Tomo'nun yanında kalmasını
 
Üst