Bu ay neler mi okudum?

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Bu ay neler mi okudum? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,404 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Bu ay neler mi okudum?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Neler okudun şu aralar? diye sormuştun.

Şöyle bir baktım da bu ay her telden okumuşum. Günışığı Kitaplık’tan çıkan “Yetişkinler Ejderhalardan Neden Korkar?” kitabından sana daha önce uzun uzun bahsetmiştim. Geçelim.

Bunun dışında, yine aynı yayınevinden çıkan Behiç Ak’ın “Kedilerin Kaybolma Mevsimi” de çok cici bir kitap.

Aynı gün bir mahalle sakinlerinin kedileri birden ortadan kayboluyor. Kedilerin nereye gittiği sorusu sürpriz bir şekilde cevap buluyor.

Bir çocuk kitabı daha okumuşum. Can Yayınları’ndan Cemil Kavukçu’nun “Bir öykü yazalım mı?”

Cemil Kavukçu, yazarlık hayalleri kuran küçük bir kızın ilk yazarlık denemesini anlatırken çaktırmadan öykü yazma ve kurmaca hakkında bir çok bilgiye de veriyor. Keşke ben çocukken de böyle bir kitap olsaymış:)

Murathan Mungan’ın “Aşkın Cep Defteri” bir çırpıda bitti.

Aşk hakkında daha önce yayımlanan yazıların yanında, Aşkın Cep Defteri bölümü ilk defa bu kitapla okurla buluşuyor.

Gelmiş geçmiş bütün aşklarımı hatta arkadaşlarımın yaşadıkları aşkları bir kez daha andım kitap boyunca. Mungan aşkın her halini sakınmadan yazmış yine. Aşk hakkında söylediklerini mutlaka okumalısın. Pişman olmazsın.

Murat Gülsoy bu ayıma damgasını vurdu. Can Yayınları’ndan çıkan iki kitabını arka arkaya okudum.

1. Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık (ufkumu açan bir kitap oldu)

2. Bu kitabı çalın (baş ucumda her gece uyumadan önce bir doz aldım. Yaratıcı rüya görme garantisi olmalı bu kitabın)

Her telden okudum dedim ya sırada Seth Godin var.

“Tribes” isimli kitabı Türkçe’ye çevrilmedi sanıyordum meğer “Takım Oyunu” diye çevrilmiş. (Ne alaka!)

Kitap bir işi yönetmektense liderlik etmenin kazançları üzerine yazılmış faideli bir eser:)

Son olarak da Okuyanus Yayınları’dan Steven Pressfield’ın “Yaratma Savaşı”nı okumuşum.

Bu kitabın yazarının bir senarist olması kitabın ilgimi çekmesine neden olmuştu.

Yaratıcılık aşamasında karşılaştığımız direnç ve onu aşmanın yollarını konu eden ve kolay okunan bir kitap. Bir kaç tavsiyesi oldukça işime yaradı.

Bu kadar:) Önümüzdeki ay okumalar edebiyat ağırlıklı olacak