Bize Büyük Geldin MUSTAFA KEMAL..

• Konbuyu başlatan crt
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mustafa Kemal Atatürk kategorisinde crt tarafından oluşturulan Bize Büyük Geldin MUSTAFA KEMAL.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,441 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mustafa Kemal Atatürk
Konu Başlığı Bize Büyük Geldin MUSTAFA KEMAL..
Konbuyu başlatan crt
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hurigül
crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul

BİZE BÜYÜK GELDİN
MUSTAFA KEMAL!

Bize büyük geldin sevgili Mustafa Kemal Atatürk, bize büyük geldin… Sen gideli 70 yıl geçmiş aradan…Bugünlerde senin içtiğin rakıyla uğraşanlar şimdi bunu fırsat bilip; “70 haa, 70’lik dediğin bir büyük rakı demektir” diyecekler belki de… Ne de olsa şimdilerde senin büyüklüğünden çok içtiğin rakının büyüklüğünün peşindeyiz… Ne de olsa şimdilerde senin büyüklüğünden çok, her anlamda “küçüklüğünü” anlatma derdine düştük. Seni küçültme peşinde, senin yarattığın ama seni bir türlü hak etmeyen bu akla ziyan ülke… Seni anlattığını sananlar aslında senin değil, kendi küçüklüklerinin peşindeler 70 yıl sonra…

Ne de olsa, aynada zaman zaman kendimize bakıp seninle aramızda herhangi bir benzerlik göremediğimiz için, seni insandan öte tanrılaştırıp öyle bir yere koyduk ki, şimdi içine sıkıştığımız o kendi küçük dünyalarımızda seni anlatamıyoruz… Seni anlayamadığımız için anlatamıyoruz da… Çünkü senden sonra gelenler seni anlamaktan çok, anma peşinde oldular… Seni hep andık ama anlayamadık, anlatamadık… Böylece aradan 70 koca yıl geçti…

“Neden böyle oldu” dersen, başta da dediğim gibi sen bize çok büyük geldin sevgili Mustafa Kemal… Bize öylesine büyük bir ayakkabı bıraktın ki, onunla yürüyemedik izinden… Palyaço gibi kalakaldık o büyük ayakkabıyla dünyanın ortasında… Yüzümüze, gözümüze bulaştırdık bıraktığın her mirası… Ayakkabı öylesine büyüktü ki senin gidişinle birlikte ayağımızdan çıktı… Bir daha da giyemedik…

Dedim ya, bize çok büyük geldiğin için, birileri şimdilerde küçüklüğünün izindeler… Kargaları kovaladığın Selanik günlerinin…Oysa bugün kargalar Selanik’te değil, buradalar… Ortada tarla filan da kalmadı üstelik, lakin aç gözlü kargalar bu topraklarda gene de çok fazla sevgili Mustafa Kemal… Ortalık gördüğü her ranta dalan leş kargası kaynıyor. O kargalar ki, bizi, geleceğimizi, yiyeceğimiz aşı kemiriyorlar sürekli…

Geride bıraktığın ülkeye devrimlerin de büyük geldi sevgili Mustafa Kemal… 624 yıllık ümmet toplumu, 15 yıla sığan, yüzünü Batıya dönmüş bir aydınlanmayı kaldıramadı… Halkıyla ve daha da acısı “aydınlarıyla” o aydınlanmanın altında kaldı… Ardından hep ense yaptı bu topraklar… Sırt üstü yatıp, senin resimlerini, heykellerini seyretti… Başı sıkışınca Anıtkabir’e gidip, sana birilerini şikayet etti, iş başa düştüğünde kendisi hiçbirşey yapmayarak…

Bize büyük geldin sevgili Mustafa Kemal… 15 yıla sığdırdığın 2 asırda yapılacak devrimlerinle, enkazdan yarattığın bir ulusla, ileri görüşlülüğünle, yaptıklarınla, kazandırdıklarınla, duruşunla, bakışınla bize çok büyük geldin…

Kendini Atatürkçü sayanıyla, devrimci, ulusalcı, solcu, liberal, milliyetçi göreniyle, ayrım yapmadan söylüyorum hepimize büyük geldin… O yüzden şimdi kendi “küçük” kompleksli dünyamızın içinde, hiç kimseleri beğenmez bir vaziyette, kendi kendimize kalmış bir halde “dinci”lerin elindeyiz… Üstelik en acısı; sıkıştıkça, oy derdine düştükçe, seçim günü yaklaştıkça; “Tek vatan, tek millet, tek bayrak” diyerek, ülkede yabancılara satılmadık “tek kurum” bırakmayan gözü rantla dönmüşlerin elindeyiz…

Bize büyük geldin sevgili Mustafa Kemal… Başta da dedim ya, 70 yılda bize daha layıkıyla büyüklüğünü anlatamayanlar, 70 yıl sonra her anlamda “küçüklüğünü” anlatma derdine düştüler… Yeni bir olay değil bu, 70 yıldır aynı film oynuyor bu ülkenin hayat sinemasında… Anlayacağın senin o filmde bıraktığın yerde bile değiliz… Yerdeyiz aslında, ama senin bıraktığın o yerde değil…
Evet, bize çok büyük geldin ama gene de İYİ Kİ GELDİN, SEVGİLİ MUSTAFA KEMAL… Her şeye inat İYİ Kİ GELDİN…

(Bu yazı ölümünün 70. yılında sevgiyle andığımız MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün anısına, herhangi bir sponsor kullanılmadan Mustafa Cihan Demirci tarafından yazılmıştır… )

N

neslican

Kullanıcı
1 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çok güzel bi paylaşım olmuş..
palyaço ayakkabısı benzetmesi çok derin ve içten olmuş..
teşekkürler..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Neslican:) Beğenmene sevindim..
(kural gereği linkini veremiyorum) İstersen faili meçhul bombalı saldırıda yaşamını yitiren Atatürkçü Ahmet Taner Kışlalı'nın "Atatürk Suçludur"   makalesini de okuyabilirsin..

N

neslican

Kullanıcı
1 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kesinlikle çok güzel bir makale..
'en güzel cevap' birilerine..
önerin için teşekkür ederim crt ablacım.. bende bu vesileyle herkese öneririm bu makaleyi..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Neslican:) Makaleyi beğenmen benim için bir onurdur..
Sevgilerimi gönderiyor ..
Bu arada devrim şehiti Ahmet Taner Kışlalı'yı da saygı ve rahmet ile anmak istiyorum..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Az önce lise yıllarımdan kalma bir arkadaş  liseliler gurubumuzda Atatürk hakkındaki en görüşlerini beyan etmiş...

"Atatürk'ü sevmek güzel..şükran ve minnet borçluyuz amenna..ama lütfen sadece bu kadar olsun..lütfen abartmayalım...biz türk milletiyiz asla kimseye boyun eğmedik eğmeyeceğizde..ilelebet bu böyle devam edecek...ama lütfen Ata'yı putlaştırmayalım.."vs.vs.yazmış ...............

Ona yanıt vermeye gerek duymadım ...Atatürk'e saldırmanın dayanılmaz hafifliğine kapılarak hadsizleşmesine  üzüldüm sadece..

H

hurigül

Kullanıcı
13 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
Sakarya
Atatürk'üm hakkinda Güzel söylenmis sözler! Aslinda kahroluyorum Atatürk'le ugrasmalarindan..
Türkiye öyle bir karanliga hizli bir sekilde sürükleniyorki, öyle bir aldatiliyorki benim artik midem
bulaniyor bu gidisattan! Ellerinden gelse kurtulus savasini yargilayacaklar..Durup dururken ortaya gecmiste yasanmis bir olay atiliyor, artik biz o olayla yatip o olayla kalkiyoruz! Diger taraftan Türkiyenin ici oyuluyor ic ve dis AZILI düsmanlar tarafindan ve bunu benim dindar milletim anlayamiyor.."Din deyince akan sulari durduran bir milletiz" ama aslinida dinimizi hic bilmedigimiz ortada... Cünkü dinimizi kendimiz okuyup kendimiz arastirmadigimiz gibi din tüccarlarinin agina düsürülüyoruz "Sen okuma anlamazsin ben okuyup sana anlatirim" diyen seyhler, SIHLAR, insan avinda  hayli cahil insanimizi bu sekilde avladilar!!! Bu ideolojileri, amaclari olan bir cemaate bir baglandinmi? kisisel iraden ve  özgürlügün diye bir sey kalmiyor!!! Artik herseyi camaatin amaclari belirliyor! Bu ideoloji disinda bildigini, gördügünü unutmak sartiyla seyhin irsdesine iradeni teslim ediyorsun..Sadece ve sedece sana anlatilan dogrudur!!! Bu ugurda Anani babani bile tanimayacaksin!!!...Bunlari neden yazdim? Bu hükümeti yücelten bu seyhler ve müridleridir! Cünkü bu hükümet bu seyhlere serbestlik sagliyor! Bunlarda istedikleri gibi at oynatiyorlar ve Recep beye oy kaydiriyorlar! Cünkü "düsmanlari ortak" Yegane düsmanlari "Atatürk"! El birligiyle Atatürk cumhuriyetini yok etmek tek arzulari!. Tek dilegim Türk milletinin gaflet uykusundandan uyanmasidir!

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Sevgili Hurigül..
Sizler gibi bilinçli ve duyarlı gençler olduğu sürece Türk Ulusu kolay teslim olmayacaktır.!
Güzel yorumun için teşekkürler.