Bira nın faydaları

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde Harun tarafından oluşturulan Bira nın faydaları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,691 kez görüntülenmiş, 49 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Bira nın faydaları
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
1) Etlerinizi salamura yapın
Etlerinizi salamura yapmak için, şarap yerine birayı da kullanabilirsiniz. Sadece güzel bir tad vermekle kalmaz, etlerinizi daha yumuşak yapar.

2) Birayla banyo yapın
Yıkandığınız suya birkaç kutu bira dökün. İnansanız da inanmasanız da işe yarayacak. Çünkü biranın köpükleri cildimizi yumuşatmamıza yardımcı olur.

3) Yemek yapın
Karides kaynatırken, su yerine bira kullanın. Ancak fazla pişirmeseniz iyi olur.

4) Altınları parlatın
Bir bez parçasıyla altınlarınızı parlatabilirsiniz. Kurulamak için ikinci bir bez kullanın.

5) Fareleri öldürün
Biraz atmasyon gelebilir ama, bir bira bardağını etrafta bırakırsanız, meraklı fareler kokusundan dolayı içine atlayacak, bir daha da çıkamayacaklardır.

6) Eşyaları parlatın
Ne varsa birada var. Nemli bir beze biraz bira dökün, sonra mobilyalarınıza sürün. Bu yöntem onları cilalayacak, onlara daha parlak ve sağlıklı bir görüntü verecektir.

7) Haşeratı öldürün
Bir bira kutusunu bahçenizde yakarsanız, haşeratlar onun çevresine toplanacak ve öleceklerdir.

8) Çimlerin daha hızlı büyümesini sağlar
O çirkin gözüken kahverengi otlarinizin üzerine bira dökün, sağlıklı çimleriniz olsun. Neden mi? Çimler vitaminleri emerler. Aynı zamanda birann içindeki şeker ve enerji büyümelerine yardımcı olur.

9) Mide ağrınızı geçirin
Sadece oturun ve biranızı yudumlayın. Bu karbonatlı içki midenizi biraz toparlayacaktır. Aynı zamanda alkol acınızın azalmasına sebep olur. Tabii eğer ülser ya da gastritiniz yoksa...

kaynak : e-kolay.net

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
5) Fareleri öldürün
Biraz atmasyon gelebilir ama, bir bira bardağını etrafta bırakırsanız, meraklı fareler kokusundan dolayı içine atlayacak, bir daha da çıkamayacaklardır.
Çok yararlı ve tiksinç bir bilgi oldu harun bu:)
Geçen sabah ofisin önünde gördüm kocaman bir fare, gerçi bira bardağına sığmazdı o.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
dideM' Alıntı:
5) Fareleri öldürün
Çok yararlı ve tiksinç bir bilgi oldu harun bu:)
Geçen sabah ofisin önünde gördüm kocaman bir fare, gerçi bira bardağına sığmazdı o.
fıçı bira alıp koyuver önüne.  ;D

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
maxMESA' Alıntı:
Aynı zamanda alkol acınızın azalmasına sebep olur.
her türlü acıya faydası olacaksa... aşk acısı misal  :) ::) :p tşk bilgiler için Harun abi =)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
dideM' Alıntı:
fıçı bira alıp koyuver önüne. 
;D ;D ;D ;D
Benden kalırsa alıp koyarım:))
beraber içer takılırsınız, dertleşirsiniz.

morkiz' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
Aynı zamanda alkol acınızın azalmasına sebep olur.
her türlü acıya faydası olacaksa... aşk acısı misal  :) ::) :p tşk bilgiler için Harun abi =)
öyle acılara faydadan çok zararı olur :)

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
neyse zaten içecek değilim ya,yine de sağol

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
maxMESA' Alıntı:
6) Eşyaları parlatın
Ne varsa birada var. Nemli bir beze biraz bira dökün, sonra mobilyalarınıza sürün. Bu yöntem onları cilalayacak, onlara daha parlak ve sağlıklı bir görüntü verecektir.
hadi hepsi tamamda ev bira kokar yaaa

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
5. numaradaki sevimli yaratıklar nasıl kıyarım,ben almayım  ::)

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Su Perisi' Alıntı:
ya öyle deme ama ya bizim evin aşağıda lağım mı patlamış ne dün okuldan gelmişim apartmandan çıkıyorum yorgun argın son basamağı attım vee..fareyle gözgöze geldik  ;D :D  öyle bi an yok yani.ama fare tırstı benden  ;D

M

MeDyC

vega' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
6) Eşyaları parlatın

Aynen evi birahaneye cevirmek gibi bir şey ya  ;D

dolapta ve midemde daha iyi olduğunun kanısındayım..

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çimlerin daha hızlı büyümesini sağlar
O çirkin gözüken kahverengi otlarinizin üzerine bira dökün, sağlıklı çimleriniz olsun. Neden mi? Çimler vitaminleri emerler. Aynı zamanda birann içindeki şeker ve enerji büyümelerine yardımcı olur.
o zaman saçlarada iyi gelir,çabuk uzatır. :ahah

Epey faydası varmış biranın,teşekkürler

Y

yigitarslan

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ben içki içerek sağlığına kavuşan bir insan görmedim
içmeyin bence:)

eski bir yeşilaycı olarak bir tavsiye:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
morkiz' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
ya öyle deme ama ya bizim evin aşağıda lağım mı patlamış ne dün okuldan gelmişim apartmandan çıkıyorum yorgun argın son basamağı attım vee..fareyle gözgöze geldik   ;D :D  öyle bi an yok yani.ama fare tırstı benden  ;D
El kadarcık yaratıkdan ne diye korkarsınız bir anlasam ;D biz onun hapster cinsini elimizde jipsle besledik... :D
Sonunda ne oldu derrsin,nankör hapster balkona yaptıgımım 3 katlı evinin duvarını dişleyerek firar etti balkon deliginden...
Aşagısı bakkaldı sabahın erken saatlerinde gidip sorduk,burda bir fare gördünüz mü diye,onlarda "oyuncak fare mi" diye sordular  ;D Kim canlı bir fare sorarki :D O degilde biri normal fare sanıp süpürgesi ile öldürdü diye üzüldük,kaçmayıda bilmiyordu garibim  :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
yigitarslan' Alıntı:
ben içki içerek sağlığına kavuşan bir insan görmedim
içmeyin bence:)

eski bir yeşilaycı olarak bir tavsiye:)
+1  :serefe bende yeşilaycıyım Yigitasrlan  :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Thunder' Alıntı:
Dökmeyin abi öyle sağa sola yazıktır..  :p
Ben loovobaya dökmüştüm bir kere,iki gün mutfaga giremedim kokusundan,hiç eşyalara döker miyim ;D

H

hataboz

Kullanıcı
22 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bilginin kökünü merak ettim? Nereden gelmebir bilgi bu?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Heheh :d
Bir keresinde boş şişeyi arabanın camından atayım dedim :d Cam kapalıymış ne kadar içtimse artık :d
fark edememişim, o gece devlete makbuz karşılığı para vermiştik :d
Biranın böle faydalarıda var, ekonomiye destek yanları yani :d
Kimse bunu dile getirmemiş, faydaysa fayda işte :d