Bir Sinema Filmine Gitmenizdeki Ana Etken Nedir?

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Bir Sinema Filmine Gitmenizdeki Ana Etken Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,488 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı Bir Sinema Filmine Gitmenizdeki Ana Etken Nedir?
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
S

senarist081

1) Oyuncular
2) Konu
3) Yönetmen
4) Çok tavsiye edildiği için
5) Senaryo
5) Diğerleri...

NOT:Tek bir seçenek lütfen!

*Benim seçeneğim SENARYO olacak.

R

roze

Konu mu senaryo mu diye düşündüm. Konunun nasıl anlatıldığı önemli olduğundan senaryo deyim ;)

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
ASLINDA BUNLAR BİR BÜTÜN BİRBİRNDEN AYRILMAZ HEPSİNİN ÖNEMİ VAR ÇOK SEVDİĞİN BİR YÖNETMENDİR YADA SENERYO YAZARINI  YAPITLARINA GÜVENİYOSUNDUR VE OYUNCULARIN PERFORMANSLARINI MERAK EDERSİN BENCE BUNLARIN HEPSİ BİR BÜTÜN AYRILMAZLAR YANİ

S

senarist081

Konu mu senaryo mu diye düşündüm. Konunun nasıl anlatıldığı önemli olduğundan senaryo deyim
Bu sıraladıklarımın hepsini bir bütün olarak her ne kadar kabul etsek de,ben Senaryo'yu bir filmin,belgeselin yapı taşı olarak düşünüyorum.. :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Aslında bizi zora sokmaktan zevk alıyorsun degil mi senarist::) Yukarda sayılanların hepsi bir bütün..birisini bölsek,digeri eksik kalır..Oyuncular iyi olsa senaryo iyi degilse Etki bölünür...Senaryo iyi olsada Oyuncu iyi degilse  iyi degildir buda ikinci etken..

Şeçenekelre bakınca kendimde sinemaya gitmemdeki en büyük etken,oyunculardır.. :) Özelliklede begendiğim bir artıst ise,asla kaçıramam,kötüde olsa o film oyuncu için giderim.. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sadece tek bir nedenle sinema filmine gitmem.
Konusunu okurum, oyuncularına pek bakmam, ama bazı oyuncuların ve bazı yönetmenlerin filmleri her zaman tat verdiği için, bu kişiler film kadrosundaysa konuyada bakmam.
Aslında bir filme "çok iyi film" diyebilmek için sanırım düzgün senaryolaştırılmış bir öykü, yönetmen yeterli. İyi bir yönetmenin oyuncuları kötü yönetmeyeceğini düşünerek...
Arkadaşların dediği gibi, aslında bunların hepsi birbirini tamamlayan şıklar.
Öykü çok iyidir ama senaryo basittir, oyuncu rolünü bulamamıştır gibi.
Ancak soru bizim sinema filmine gitmemizdeki "ana etken" olarak sorulduğuna göre, ben daha farklı bir yanıt vereyim;
Sevdiğim için!
Dün sinemadaydım, efsanevi bir Çin Filmi.:)
Senaryo tanıdık, aksiyon sahneleri muhteşem, müzik filmle tam uyum içinde.
Ne oyuncuları tanıyorum, ne yönetmeni, ne öykü sahibini ne senaristi. Çok kişinin "çok basit bir film" diyebileceği türden bir film işte.:)
Ama ben çok sevdim.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Dün bende sinemadaydım.. Anesteziyi izledim. çokda güzeldi.. Oyuncularıda senaryosuda birbirini tam anlamıyla tamamlamıştı.. çok begendim.. tavsiye edebilirim.. şiddetle hemde:) durun vizyona giren filmlerede konusunu bilmeyenler için ekleyebilirim..:)
zyenpcim film güzel demişsin ama ismini yazmamışsın. insanı merak ettirmesene:) rica edelim ismi ne idi:)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Pardon su perisi.:)
Yasak Krallık filmin adı.
Bu arada Çin filmi değil, Çinli oyuncuların olduğu film demek daha doğru. Ama güzel sözler vardı, ve ben Kung Fu öğretisini hep çok sevmişmdir.:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
:) teşekkürler zynep yanılmıyorsam izledim... sonra yorum yapacagım şimdi acil çıkmam gerekli:(
anesteziyi ekeldim:) 10 üzerinden 9luk bir film :)

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
1 konusu
2 oyuncuları (konuyu beğensem de beğenmesem de Al Pacino , Robert De Niro, Matt Damon başroldeyse yeterli) 
3 türü
(* komediyse: cıvık komedi olmamalı şekil bir A:Korkunç Bir Film serisi , Borat
* korkuysa kan varsa gerçek renginde olmalı onun haricinde her türlü korku filmi kabul edilir
* macera veya fantastikse fazla bir kıstas gerekmez
* dramsa Oscar adayı veya Oscara layık görülmüş olmalı
* romatik komediyse üzerinde fazla düşünülmediği için dinlendirici bir film türüdür izleyecek bir film yoksa ve yorgun hissediyorsam tercihimdir )
4 afişi ( sinemanın kapısında karar verildiyse)

Ö

ölüdeniz

Ben sinemaya gitmiyom ki sinema bana geliyor nassıl olacak şimdi :D

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
5 diyorum ve bu konu için kendime zaman ayırmıyorum  ???

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Biri bana sinema filmerinde konu ve senar yonun ne oldugunu anlatabilirmi?
Konu ne senaryo ne ? Senaryo zaten konunun yazılmış hali değilmi abi neden 2 secenek siz daha senarist olamamışsınız vesselam.

Safariye aynen katılıyorum bu konu için ayırdıgım zamanada acıyorum.
Birde konumu senaryomu diye düşünenler var hayret sanki başka bir şey nasıl ayrı düşünüolar :)
Safari bi ara hatırlat alnından öpücem seni.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
Pardon su perisi.:)
Yasak Krallık filmin adı.
Bu arada Çin filmi değil, Çinli oyuncuların olduğu film demek daha doğru. Ama güzel sözler vardı, ve ben Kung Fu öğretisini hep çok sevmişmdir.:)
Biraz önce baktım filmin konusuna:) izlememişim:))Nasıl izleyebilirim gelmeden demi:) bu arada  başrolde jet li yi tanımıyorum deme zynep...
Aksiyon,komedi,fantastik,macera yani yok yokmuş:) tam aradıgım dörtlüymüşde birazcıkda duygusallık girseymiş içine  :)
Bu arada keşişlerile ilgili olduğunu duyunca,ŞİBUMİ adlı bir roman var duydunmu zynep.. tam film çekilmelik harika bir konusu var...ve benim aradıgım aksiyon,komedi,fantastik,macare,duygusal,gerilim,korku,ne ararsan içinde mevcut...Normalde okuduğum romanalrın filmine gitmeyi sevmesemde,o romanı tekrar tekrar okur,filmide çekilse koşa koşa giderim.. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sanırım, roman ve öykülerden senaryolaştırmadan sözediyor senarist?

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ölüdeniz' Alıntı:
Ben sinemaya gitmiyom ki sinema bana geliyor nassıl olacak şimdi :D
O nasıl bir şeymiş... Sakın istediğim filmin cdleri elimin altındadır deme...Sinemada izlemek apayrı,evde cd çalardan izlemek ayrı...Eğer öyle ise benim elimin altı son çıkan filmlerle dolu, ama sinemada izlemenin tadını asla vermiyor...