Bir isteğim var...

• Konbuyu başlatan *layla
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde *layla tarafından oluşturulan Bir isteğim var... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,784 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Bir isteğim var...
Konbuyu başlatan *layla
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan *spinoza*
L

*layla

Kullanıcı
23 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
textilerep.blogspot.com
Bir isteğim var.Hani kısaltmlar yapıyor bazı üyeler,şikayetçiyim.Örneğin;Evet yerine "evt","ewt" veya "ok" yazılması.Bazı kişiler de böyle kısaltmaları anlamayarak yanlış cevaplar veriyorlar.Daha sonra bu üyeyi şikayet ediyorlar.Boşu boşuna olmuyor mu?Ben bir forum sitesinde böyle bir sorun yaşadım.Burada yaşanmasını istemiyorum.

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
o kadar benimsedik ki bu chat dilini günlük konuşmalarımıza bile yansır oldu. umarım herkes bu konuda biraz özen gösterir.

G

GÜLBANU38

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
inşallah ama uzun yazmakta insanın vaktini alıyor ::) inşallah bundan sonra senin bu isteğine uyarım :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Duyarlılığınız için teşekkürler.

Site olarak/ kişisel olarak da bizler bundan şikayetçiyiz.
Önemli olan "Türkçe" mizi doğru kullanmak.
Fakat "sms" olayından sonra bu kelimeleri kısaltma, daha uzun sms yazma durumlarından dolayı yaygınlaştı.

İnşallah bu konu da daha duyarlı olacağız :)

L

*layla

Kullanıcı
23 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
textilerep.blogspot.com
barisya' Alıntı:
o kadar benimsedik ki bu chat dilini günlük konuşmalarımıza bile yansır oldu. umarım herkes bu konuda biraz özen gösterir.
GÜLBANU38' Alıntı:
inşallah ama uzun yazmakta insanın vaktini alıyor ::) inşallah bundan sonra senin bu isteğine uyarım :)
Gülşah' Alıntı:
Duyarlılığınız için teşekkürler.

Site olarak/ kişisel olarak da bizler bundan şikayetçiyiz.
Önemli olan "Türkçe" mizi doğru kullanmak.
Fakat "sms" olayından sonra bu kelimeleri kısaltma, daha uzun sms yazma durumlarından dolayı yaygınlaştı.

İnşallah bu konu da daha duyarlı olacağız :)
Ama maalesef herkes sizin gibi duyarlı değil böyle şeylere.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Herkes değil derken;
bir çok kişi kendi çevresindekilere, hayatında ki yakınlarına ve en önemlisi kendi yazı ve konuşma diline dikkat etse bir şey değişir *Layla :)

G

GÜLBANU38

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
gerçekten bundan sonra kısaltma yapmıyacağım hani önceki yazımda inşallah demiştim ya iste insallah simdi tamama döndü..

I

imposibilidad

Kullanıcı
7 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bu kısaltmalar abartılmadığı sürece ben karşı değilim. Kendim asla kelimeleri kısaltarak yazmıyorum, hatta cümleye büyük harfla başlamayı ve imla kurallarına dikkat etmeyi unutmuyorum. Ama yazılan kısaltmalar abartılıp ne anlatmaya çalışıldığını anlamamızı zorlaştıracak seviyeye gelmiyorsa karşı değilim. Yalnız Türkçe karakter dışındaki harflerin kullanılmasına çok karşıyım..

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Bu sitede dilimize gayet güzel tedbirller alınıyor ve üyelerin çogu kuralara uymaya çalışıyor.Bu istekte bulunmadan önce sitede biraz geziınseydin bunu daha iyi anlardın..  Teşekkürler..

G

GÜLBANU38

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
Bu sitede dilimize gayet güzel tedbirller alınıyor ve üyelerin çogu kuralara uymaya çalışıyor.Bu istekte bulunmadan önce sitede biraz geziınseydin bunu daha iyi anlardın..  Teşekkürler..
bu kurala uymayanlarda var dikkatini çekerim  ;)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
GÜLBANU38' Alıntı:
bu kurala uymayanlarda var dikkatini çekerim  ;)
İstisnalar her zaman olur. Gördüğümüz zaman uyarıyoruz ve sizler de yanlış, eksik kullanımlar gördüğünüzde lütfen düzeltmeye çalışın. Dilimizi doğru kullanalım.

Teşekkürler.

G

GÜLBANU38

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
İstisnalar her zaman olur. Gördüğümüz zaman uyarıyoruz ve sizler de yanlış, eksik kullanımlar gördüğünüzde lütfen düzeltmeye çalışın. Dilimizi doğru kullanalım.
yani LAYLAda bir yanlışımızı düzeltmek istemiş teşekkür ederiz ona :)

S

*spinoza*

Kullanıcı
29 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
eskişehir
artık özenti o kadar ilerledi ki iyice dilimizide içine sardı.bende kısaltmaları kullanıyorum daha çabuk yazma açısından fakat "süfer,kophtum vs" gibi iice abartanlarıda anlayamıyorum maalesef....