Bir Dostunuz Olsun

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Bir Dostunuz Olsun başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,564 kez görüntülenmiş, 39 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Bir Dostunuz Olsun
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gül46
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
GERÇEK DOSTLARA

Hani, diyorum da, insanın gerçekten mükemmel bir dostu olsa... "Ona",  şöyle, icine sindire-sindire, kocaman bir sarılsa...
Yüreklilikle söyledigğniz... "Canım benim!..dediginiz... Telefonda bile saatlerce konustugunuz, sıcacık biri...
  Özlediginizde, hayal kurdugunuzda yanınızda o var mi? Sizi hic yalniz birakmayan biri...
  Cesur, sempatik, azimli,kararlı,.. Arayan, soran,"Seni özlüyorum" diyen biri.

Böyle bir canlı ile her seyi konusabilir, paylasabilirsiniz. Yanıltmaz! Anlayışla karşılar herşeyi... Hataları, günahları-sevapları, her bir seyi konuşabilirsiniz onunla... bir arayış icinde olmanıza gerek yoktur.
  O kendiliğinden çıka gelir zaten. Bir gün bir bakarsınız karşınızda... Bir de bakmışınız sımsıcak sohbetler, derin konular, sırlar, paylaşımlar...
  Kimseye söyleyemediginizi, en yakınınıza anlatamadıgınızı, geçmisteki izleri, gelecege dairlerinizi, sadece ona anlatır olursunuz.
  Kadın,erkek. Bir dost bulun! Ama gercek olsun. Aradiginda isinizi degil, sizi soran... Kötü gününüzde ev sahibi, iyi gününüzde kiracınız olsun.

Anlatsın, konussun, acık-seçik, korkmadan yaşasın.
  Güvensin! Cinsiyeti olmasin! Bir kartal kadar haşin, bir maymun kadar şaklaban, bir ceylan kadar narin olsun.
  Doğruları söylesin.  Gözleriyle ve kalpten  konussun.
  Yaşasın! Doya-doya yaşasın, doya-doya yaşatsın. Beyninden degil, yüreğinden versin. "Olsun varsin! Paylasirim.", desin.

Bir dostunuz olsun. Sizi ve benliğinizdekileri paylaşsın...

Dost olsun!

Ama... Gercek bir dost..

D O S T C A K A L I N...

Can DÜNDAR

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Böyle bir canlı ile her seyi konusabilir, paylasabilirsiniz. Yanıltmaz! Anlayışla karşılar herşeyi... Hataları, günahları-sevapları, her bir seyi konuşabilirsiniz onunla... bir arayış icinde olmanıza gerek yoktur.

hani ruh ikizi derler ya bizim dostluğumuz öyle yaşadıklarımız duygularımız acılarımız hüzünlerimiz mutluluklarımız hep paralel gitti.
         en güzel günleri ve de en kötü günleri beraber yaşadığım, herşeyi ama herşeyi sınırsızca paylaştığım dostum var ne mutlu bana.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
'''''''''' dost olsun ama gerçek olsun ''''''''''''

insanların gerçek dostlara ihtiyacı var ve sanıyorum benim sayamayacağım kadar çok gerçek dostum var__

::)            :)

B

bıldırcın

Ne kadar uzakta olsalarda her zaman yanımda hissettiğim dostlarım :)
bir de kendinigeliştir.com var ki....
içine girdiğim kısa süre içinde bana bir çok dost kazandırdı :)

A

ayben

Can dostum benimm :-[

Seni çok ama çok seviyorum unutma sakın ve böyle bir dostum olduğu için çok şanslıyım.Rabbim herkese nasip etsin inşallah :)
En zor anımda yanımda olan beni koruyan ve her zaman birbirimize aynı hislerle yaklaşan dostluğumuza zarar gelmez inşallah :-[

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Anlatsın, konussun, acık-seçik, korkmadan yaşasın.
  Güvensin! Cinsiyeti olmasin! Bir kartal kadar haşin, bir maymun kadar şaklaban, bir ceylan kadar narin olsun.
  Doğruları söylesin.  Gözleriyle ve kalpten  konussun.
  Yaşasın! Doya-doya yaşasın, doya-doya yaşatsın. Beyninden degil, yüreğinden versin. "Olsun varsin! Paylasirim.", desin.
ne çok isterim biliyormusun demek isterdim Can Dündar'a..
Bu konuda çok fakirim..

Paylaşımın için teşekkürler Zep.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sevgili Safari, yazıda bir cümlesi var Dündar'ın; "Dost kendiliğinden gelir"... Bir gün bakarsın karşında ;)

Benim bir "dostum" var, gerçekten "canımsın sen" sözcüklerini kullanırken bazan gözlerimi yaşartan, bazan gülümseten ama kısaca hep içimi titreten ve benim için içinin titrediğini çok iyi bildiğim bir dostum, herşeyim. Uğruna çok uzun yolları göze alabileceğim ve benimle bu yollarda yürürken elimi hiç bırakmayacağına inandığım, "canımın içi"...

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
benim böyle çok dostluklarım oldu
aramızdan su bile sızmayan
hep bitti bir süre sonra
sorguladım niye bitti diye
anladımki ben dost olamamışım dostlarıma

çok çıkarcıyım ya :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
alparslan' Alıntı:
benim böyle çok dostluklarım oldu
aramızdan su bile sızmayan
hep bitti bir süre sonra
sorguladım niye bitti diye
anladımki ben dost olamamışım dostlarıma

çok çıkarcıyım ya :)
Eeee? Kusurunun farkındaysan neden düzeltmek için çaba sarfetmiyorsun ki?:)
Bu arada ciddi değildin umarım?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Neyse ki sorgulamayı başarıyorsun alpaslan. Bir de bunu hiç yapmayanlar var:(

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
hayatı sorgulanmadıktan sonra ne önemi kalır ki
yatağa uzanıp başını yasladığında yastığa, eğer o gün yaptıkların aklına gelmiyorsa ve bundan birşey çıkaramıyorsan hayatın için
o zaman niye yaşıyorsun ki

çok mu sert oldu ya
:)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
alparslan' Alıntı:
hayatı sorgulanmadıktan sonra ne önemi kalır ki
yatağa uzanıp başını yasladığında yastığa, eğer o gün yaptıkların aklına gelmiyorsa ve bundan birşey çıkaramıyorsan hayatın için
o zaman niye yaşıyorsun ki

çok mu sert oldu ya
:)
Çok doğruydu. Bence yani.
Her gece yaparım bunu, hatta gün içinde de.
Olayları nedenleriyle tartışırım kendimle ama kendim yaşamamışım gibi, 3.bir gözle:)

S

sude19811981

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
GERÇEKTEN ÇOK GÜZELDİ.
BENİMDE ÇOK SEVDİĞİM BİR DOSTUM VAR.MORALİM BOZUK OLDUĞUNDA HEMEN SES TONUMDAN ANLAYAN VE HER ZAMAN OLUMLU DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞAN ARKADAŞIM.CAN YOLDAŞIM.ÇOCUKLUK ARKADAŞIM.İYİ Kİ VARSIN.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
benimde var KENDİİM en iyi dostum ??? ??? ???

bide benden baska cok güzel dostlukarım var onları  cok seviyorum tılsımımız insallah hiç bozulmaz....

herkese uzun gercek dostlar  bulması dilegiyle ;) ;)

A

angel_in_me

Kullanıcı
22 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
    Çok arkadaşım yok bu hayatta ama çok vefalı dostlarım var... Sadece neşeli anlarımda yanımda olacak, üzgün olduğumda işe yaramayacak yüzlerce arkadaşım olacağına 10 tane dostum olsun bu bana yeter...

T

tera_1032

Ayben' Alıntı:
Can dostum benimm :-[

Seni çok ama çok seviyorum unutma sakın ve böyle bir dostum olduğu için çok şanslıyım.Rabbim herkese nasip etsin inşallah :)
En zor anımda yanımda olan beni koruyan ve her zaman birbirimize aynı hislerle yaklaşan dostluğumuza zarar gelmez inşallah :-[
bu dostluğa da zarar veren de dostun ta kendisidir eger yanlıs düşünüyorsam söyle neyse sen anladın onu

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Öncelikle çok güzel bir yazıydı..
Teşekkürler..