Bir Çift Yürek

• Konbuyu başlatan senolgk
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde senolgk tarafından oluşturulan Bir Çift Yürek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,068 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Bir Çift Yürek
Konbuyu başlatan senolgk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan feride kar
S

senolgk

Kullanıcı
2 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
KİTABIN YAZARI                      Marlo MORGAN
YAYINEVİ VE ADRESİ Dharma Yayınları Sirkeci / İSTANBUL
BASIM TARİHİ                        Mayıs 1999
KİTABIN YAYIM MAKSADI    Tüm Varlıkların, Aynı Evrensel Birliğin Bir Parçası Olduğunu, Var Olan Her Şeyin İnanılmaz Derecede Güzel Ve Hassas Bir Karşılıklı Bağımlılık Dengesinde Bulunduğu Anlatılmaktadır.

KİTABIN ÖZETİ :

Amerikalı kadın doktor, sağlıkta koruyucu hekimlik üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bir gün Avustralyalı hekim arkadaşı arayarak araştırmaları ile ilgilendiklerini söyler ve kendisini Avustralya’ya davet eder. Buraya ulaştığında ülkenin asıl yerlileri olan ve Aborijin adı verilen kişilerin ayrıma tabi tutulduğunu görür. Bir akşam melez Aborijin gençlerinin benzin doldurdukları kutuları koklayarak yürüdüklerini ve sonradan bu gençlerden birinin zehirlenerek öldüğünü öğrenir. O gece kendisi de dahil hiç kimse onları durdurmak için parmağını kımıldatmamıştır. Bu olaydan etkilenerek Aborijinlere yardım çalışmalarına başlar. Bu çalışmaları kısa zamanda yayılarak anakaranın öte yakasında yerleşmiş olan bir Aborijin kabilesinden davet alır.

Nomadik kültürden Aborijinler eşliğinde, kabilenin kendilerini adlandırdıkları şekliyle,”Gerçek İnsanlar”la birlikte dört ay süren ve çölü boydan boya katettikleri uzun bir yürüyüşe çıkar. Bu süre boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağan dışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı yolculukta, bu insanların 50 000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliğiyle tanışır.

Macerasının ilk gününden itibaren bu çetin yolculuğun zorlukları ile mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığın her gün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte ruhu da değişime uğrar. Aborijinler onu, büyük bir alçak gönüllülükle kendilerinden biri olarak kabul eder ve onun şefkat dolu öğretmenleri olurlar. Öğretmenlerinden, her insanın eşsiz niteliklerini ve içsel ruhunu takdir etmeyi ve kutlamayı öğrenirken bir yandan da güçlü doğal şifa yöntemlerine tanık olup onların canlılar ile ilgili fikirlerinin ne kadar derin ve anlamlı olduğunu da anlamaya başlar.

Yolculuğu bittiğinde yaşamında derinlemesine değişiklikler olur. Amerika’ya döndüğünde çocuklarının ve yakın arkadaşlarının desteği ve yüreklendirmesi ile Avustralya anakarasının yüreğindeki çölde yaşadığı deneyimlerini yazmaya başlar. Ulaşabildiği her yerde konuşmalar yapar. Yaşamının geri kalanını Gerçek İnsanlardan öğrendiklerini uygulamaya adar.

bestseller olmuş bir kitaptır. okumak isteyen arkadaşlar mutlaka kendinizden birşeyler bulacaksınız. hiç birşey bulamazsanız bile sorgulayacağınız şeyler olacak kafanız karışacaktır.

A

ayben

Teşekkürler çok sevdiğim bir kitaptı bu da ben de herkese tavsiye ederim harika bir kitap.

K

Kristal

Kitabı bitirdiğimde nerdeyse tamamına yakınının altı çizili olduğunu farkettim ;)
Harika bir kitaptı...

E

esm@

Kullanıcı
3 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
ist
gerçekten çook guzel bır kıtaptı bana şükretmem gerektığını isteyınce hayatta her seyın olabıleceğını hatırlata nbı kıtaptı  içimdeki umut meşalesinin tekrar yanmasını sağlayan bir kitaptı
mutlaka okunması gereken bır kıtap ben kitabı 4 -5 saatte bıtırmıstım  okuması cok kolay bır kıtap sızı yormayacağına emınım

İ

İŞLETMECİ

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
ben bu kitabı 6 sene önce okumuştum genelde okuduğum kitabın adını unutur mutlaka not ederdim ama bu kitap çok farklı akılda kalan çok güzel bir kitaptı

H

hilal gülay

Kullanıcı
17 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
mersin
severek okudugum kitaplar arasında BİR ÇİFT YÜREK tavsiye üzerine okudum ve  okumayan herkesin okumasını isterim kendinizden birşeyler bulmanız büyük olasılık paylaşım için tşk ederim..

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
bende okudum bu kitabı süper ötesi gercekten okuyun deger ;) ;)

G

grkm

Kullanıcı
13 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
van
çok güzel bi kitap tek solukta okunan kitaplardan

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Güzel bir kitaptır gerçekten ama ikincisni okumadım onu merak ediyorum.

O

olcimik

Kullanıcı
25 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İz bırakan, unutulmayan, keyifle okunan muhteşem bir kitap. Tavsiye ederim.

E

Emine düzgün

Kullanıcı
17 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
paylaşim için teşekkürler ..... :) :) :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bu kitabı ve devamı olan " Sonsuzluğun Mesajı" adlı kitabını da okudum ve anlatım dili çok etkileyiciydi.
Aslında etkileyici olan doğaya karşı duydukları saygı idi.
Düşününce, insanlar daha birbirlerine saygı/tahammül edemezken; Aborjinler'in doğaya duydukları saygı ve yaşam biçimleri güzeldi.

Teşekkürler paylaşım için. :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bende okuduğumda çok etkilendim ve beğendim...
Aborjinlerin dogayla bütünleşip,çogu yerdede secret yaparak,hayatlarına verdikleri yönleri görmek etkileyiciydi..

Devamı niteliğinde olan " Sonsuzluğun Mesajı" yeni öğrendim...
En kısa zamanda onuda alıp büyük bir zevkle okuyacagım..
Teşekkürler Gülşah ve senolgk  :)

J

Jim_Jime

Kullanıcı
11 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
sıkılmadan bir solukta okunan çok güzel ve etkileyici bir kitap
Aborjinlerin yaşam biçimi beni çok etkilemişti
devamı olan  "Sonsuzluğun Mesajı"  kitabını burdan öğrendim mutlaka okucam  :)

M

mydestiny

Kullanıcı
31 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Bu kitabı ben de çok severek okumuştum. Devamı olduğunu bilmiyordum. Okumaya çalışacağım. Merak ettim.

B

berkaymutlu

Kullanıcı
25 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
senolgk' Alıntı:
KİTABIN YAZARI                      Marlo MORGAN
YAYINEVİ VE ADRESİ Dharma Yayınları Sirkeci / İSTANBUL
BASIM TARİHİ                         Mayıs 1999
KİTABIN YAYIM MAKSADI    Tüm Varlıkların, Aynı Evrensel Birliğin Bir Parçası Olduğunu, Var Olan Her Şeyin İnanılmaz Derecede Güzel Ve Hassas Bir Karşılıklı Bağımlılık Dengesinde Bulunduğu Anlatılmaktadır.

KİTABIN ÖZETİ :

Amerikalı kadın doktor, sağlıkta koruyucu hekimlik üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bir gün Avustralyalı hekim arkadaşı arayarak araştırmaları ile ilgilendiklerini söyler ve kendisini Avustralya’ya davet eder. Buraya ulaştığında ülkenin asıl yerlileri olan ve Aborijin adı verilen kişilerin ayrıma tabi tutulduğunu görür. Bir akşam melez Aborijin gençlerinin benzin doldurdukları kutuları koklayarak yürüdüklerini ve sonradan bu gençlerden birinin zehirlenerek öldüğünü öğrenir. O gece kendisi de dahil hiç kimse onları durdurmak için parmağını kımıldatmamıştır. Bu olaydan etkilenerek Aborijinlere yardım çalışmalarına başlar. Bu çalışmaları kısa zamanda yayılarak anakaranın öte yakasında yerleşmiş olan bir Aborijin kabilesinden davet alır.

Nomadik kültürden Aborijinler eşliğinde, kabilenin kendilerini adlandırdıkları şekliyle,”Gerçek İnsanlar”la birlikte dört ay süren ve çölü boydan boya katettikleri uzun bir yürüyüşe çıkar. Bu süre boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağan dışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı yolculukta, bu insanların 50 000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliğiyle tanışır.

Macerasının ilk gününden itibaren bu çetin yolculuğun zorlukları ile mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığın her gün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte ruhu da değişime uğrar. Aborijinler onu, büyük bir alçak gönüllülükle kendilerinden biri olarak kabul eder ve onun şefkat dolu öğretmenleri olurlar. Öğretmenlerinden, her insanın eşsiz niteliklerini ve içsel ruhunu takdir etmeyi ve kutlamayı öğrenirken bir yandan da güçlü doğal şifa yöntemlerine tanık olup onların canlılar ile ilgili fikirlerinin ne kadar derin ve anlamlı olduğunu da anlamaya başlar.

Yolculuğu bittiğinde yaşamında derinlemesine değişiklikler olur. Amerika’ya döndüğünde çocuklarının ve yakın arkadaşlarının desteği ve yüreklendirmesi ile Avustralya anakarasının yüreğindeki çölde yaşadığı deneyimlerini yazmaya başlar. Ulaşabildiği her yerde konuşmalar yapar. Yaşamının geri kalanını Gerçek İnsanlardan öğrendiklerini uygulamaya adar.

bestseller olmuş bir kitaptır. okumak isteyen arkadaşlar mutlaka kendinizden birşeyler bulacaksınız. hiç birşey bulamazsanız bile sorgulayacağınız şeyler olacak kafanız karışacaktır.
Çok güzel anlatmışsın, teşekkürler.
kitabı okumuştum, ancak bu paylaşımla devamı olan kitabı da öğrenmiş oldum, onu da okuyacağım. İlk kitap çok başarılıydı, okumayan tüm arkadaşlara tavsiye ederim.