Bebeklerde Egzama Tedavisi Nasıl Olur?

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sağlık kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Bebeklerde Egzama Tedavisi Nasıl Olur? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 29,452 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sağlık
Konu Başlığı Bebeklerde Egzama Tedavisi Nasıl Olur?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
Anne sütünü erkenden kesmeniz bebeğinizde egzama oluşumuna sebep olabilmektedir. Bebeklerde egzama genelde inek sütünden kaynaklanmaktadır. İnek sütüyle beslenmeye başlayan bebekler buna karşı alerjik tepki geliştirerek egzama hastalığına yakalanabilirler.

Egzamayı, 6 ay – 2 yaş arası çocuklarda görmekteyiz. Anne sütü ile beslenen çocuklarda daha az rastlanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü gibi kuruluşlar bebeklerin uzun vakit anne sütüyle beslenmesi gerekliliğini söylemektedir.
Katı besinlere geçildiğinde ansızın bebeklerde egzama oluşumu görülebilmektedir. Yetişkinlere göre daha basit geçebilen bir hastalıktır.

Özellikle 5 yaşına kadar geçmektedir. Fakat sonradan tekrarlanma ihtimali vardır.

Egzama hastalığına yakalanan bebeklerde genelde tıbbi tedavi uygulanır. Arada sırada da hastalık kendi kendine geçebilir.

Egzama yaşamış bebekler ileri ki senelerde diğer türlü alerjik hastalıklara yakalanabilmektedir.

Bu hastalıkta tedavi yöntemi olarak genelde bebeklere bir diyet uygulaması uygulanır. Eğer hekiminiz direk antibiyotik tedavisi uygulamaya başladıysa, bebeğinizde enfeksiyon söz konusu demektir.

Enfeksiyonluk bir hali yoksa kortizonlu merhemler kullanılabilir.Kaynak : listever.com
 
Üst