Başrolde Mehmetçik

  • Konbuyu başlatan Feveran Estomp
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Feveran Estomp tarafından oluşturulan Başrolde Mehmetçik başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,646 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Başrolde Mehmetçik
Konbuyu başlatan Feveran Estomp
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Safari
F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Terör örgütüyle mücadele eden bir komando timinin öyküsünü anlatan Nefes filminin çekimlerine başladı. Filmin kadrosunda hiç yıldız oyuncu yok.


Ön hazırlıkları 1.5 yıl süren, kadrosunda yıldız oyuncu bulunmayan filmde, askeri eğitim görmüş 40 genç rol alıyor.

Bugüne kadar birçok büyük firmaya reklam filmi çeken Levent Semerci'nin yönettiği "Nefes"in senaryosu, Hakan Evrenselin Güneydoğu'dan Öyküler adlı kitabından yola çıkılarak kaleme alındı. Film için Niğde Aladağlarda 120 kişilik bir sınır karakolu inşa edildi. Özel efektlere yer verilen ve savaş sahneleri Hollywood normlarında çekilen filmde tam 12 kamera kullanılıyor.

Medyavizyon'un dağıtımcılığını üstlendiği film hakkında Semerci şu açıklamayı yaptı: "Bize göre o bölge ne Vietnamdır nede en taze örneği ile Irak... Kendine özgü dinamikleri olan, üç-beş kelimeyle açıklanmayacak bir dönem yaşanmıştır, yaşanmaktadır. İnanılmayacak olayların yaşandığı bir dönemin hikayesini tüm gerçekliğiyle beyaz perdeye aktarıyoruz."


Film için Uzakdoğudan, özel olarak üretilen demo silahlar ithal edildi. Filmde rol alan, çoğu konservatuvarda okuyan 40 genç oyuncu, bir ay askeri eğitim aldı ve dağda konakladı. Filmin bazı sahneleri, nefesfilm.net adlı adresten izlenebiliyor.Kaynak: www.hurriyet.com  "Mevlüt Tüzel"
 
A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
takip etmek lazım
güzel olur diye düşünüyorum
 
Üst