Başladığınız her kitabı bitirmeyin...kitaplar üzerine küçük bir sohbet ne drsnz

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Başladığınız her kitabı bitirmeyin...kitaplar üzerine küçük bir sohbet ne drsnz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,385 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Başladığınız her kitabı bitirmeyin...kitaplar üzerine küçük bir sohbet ne drsnz
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mavili
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
.....Nedense her başladıgımız kitabı bitirmek zorunda hissederiz.binbir güçlükle kazandıgımız paramızla aldığımız kitabın sonuna ulaşmassak,içimizi büyük bir şuçluluk hissi kaplar...ancak her kitap tümüyle okunmayı hak etmez.francis bacon"un dedigi gibi : bazı kitaplar tadına bakmak içindir,bazıları yutmak,çok azıda çigneyip hazmetmek içindir;yani,kimi kitapların bazı bölümleri okunur,bazı kitaplar okunur,ancak çok az kitapta da dikkat ve özenle tümüyle okunmalıdır...

..... Ben satın aldıgım her kitabı baştan sona okumam gerektiginin şuçluluk hissini yaşarım.kısa bir süre sonra okunacak kitaplarımın kontrolüm dışında yığışdıgını ancak okumaktan git gide daha az zevk aldıgımı fark ettim.bitirecegim kitaplar konusunda daha şeçiçi olmaya başladıktan sonra,sadece onları okumakla kalmadım,her birinden daha fazla şey ögrendim...

.....Eğer bir kitabın ilk üç bölümünü okuduktan sonra,kayda deger hiçbir bilgi edinmediginizi düşünüyorsanız ya da ilginizi çekmeyi başaramadıysa,kendinize bir iyilik yapın.kitabı bir kenara koyun ve (kitaplarınız içinden başka bir tane seçerek)zamanınızı daha iyi degerlendirin...

...ROBIN SHARMA....sen ölünce kim ağlar?....

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aslında ben de aynı sorunla karşı karşıyayım .Okuduğum çoğu kitabı ortalara geldiğinde bırakmaya başladım ama bunda hiçbirinin suçu yok.Çünkü hepsi bilgi yönünden tatmin edici.Uzun zaman önce bilim kurgu ve polisiye gibi kitaplar yerine kişisel gelişime dayalı ve bir kurgusu olmayan edebi kitaplar okumaya karar verince bu durum gerçekleşti.Daha da kötüsü ortasına gelip de okumayı braktığım kitabı, pişman olup tekrar elime almam ve bir önce bıraktığım yerden en fazla bir 10 sayfa sonra tekrar bırakmam.Bu yüzden şimdi beni bir kitap ordusu bekliyor.Okumam gereken ancak okuyamadığım kitaplar ... :(

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bazen hiç okumadığımız bir yazarın kitabını alırken öncelikle kitabın arkasında  bulunan kitap özetineden etkilenerek alınır kitap...

fakat okumaya başladığımda, kurulan cümleler yada konu başlıkları farklı olsada ,lerleyen sayfalarda içerik hep aynı şeyi anlatıyorsa kitabı sonuna  kadar okumanın bir espirisi yok bence.Galiba bu tarz yazılan kitaplar yani içeriğin birbirini takip eden konular daha çok kşisel gelişim kitaplarında yada psikoloji kitaplarında oluyor...

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
ben de her kitabın okunmaması ve okumaya başlanan her kitabın da bitirilmemesi taraftarıyım.Çünkü bazen kitap hakkında kandırılmış olabiliyorsunuz (arka kapak yazısı,reklam,tavsiye vb.) buyüzden kitap ilk zamanlar hariç canınızı sıkmaya devam ediyorsa ve size birşey katmadığını hissediyorsanız bırakmalısınız.

paragrafımı okudum çok ukalaca olmuş kusura bakmayın :-\

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
erhan1067' Alıntı:
ben de her kitabın okunmaması ve okumaya başlanan her kitabın da bitirilmemesi taraftarıyım.Çünkü bazen kitap hakkında kandırılmış olabiliyorsunuz (arka kapak yazısı,reklam,tavsiye vb.) buyüzden kitap ilk zamanlar hariç canınızı sıkmaya devam ediyorsa ve size birşey katmadığını hissediyorsanız bırakmalısınız.

paragrafımı okudum çok ukalaca olmuş kusura bakmayın :-\

Neresini ukalaca buldunuz?  Gördüğüm kadarıyla görüşleriniz bir yazarımızla...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
"bazı kitaplar tadına bakmak içindir,bazıları yutmak,çok azıda çigneyip hazmetmek içindir"

Ah bir onu becerebilsem:) Bütün kitapların tadına bakarım ayırt edemem ..Hepsinden ayrı bir tad lezzet alırım..bazılarını çerez niyetine,bazıalrını hafif bir yemek gibi,,bazılarını ana yemek olarak vazgeçilmezim,bazılarınıda yemek üzeri tatlı niyetine yerim içerim...Bu arada sıvıları unutmayalım etkisi çabuk geçer,bazıları mideme oturur hazmetmek için çok çabalarım  :)
Her tür kitabı da çok severim.Sonuçta tek bir yol üzerinde yürümesini sevmem,yollar kavisli olabicak,taşlı,yozlu topraklı olacakki, gittigimiz gitmek istedigimiz düzgün yolu bulalım de mi?

T

tnctrkcell

çok mantıklı  :) mesela ben şimdi istediğiniz kişiye 8 dakikada evet dedirtin isimli kitabı okuyorum (nedense  sizin "ama daha evet dedirtmeyi öğretemedi cümlesini kurmamı beklediğiniz hissine kapıldım  ;D")kitap gayet güzel  :) konumuzla ne alaksı var bu kitabın anlamadım ama çok mersi ;D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
bende "yerim seni oss" adlı kitabı okuyorumda  ;D daha yiyemedim  :D yemede yanında yat gibi bir şey miş bu  :D

T

tnctrkcell

su perisi' Alıntı:
bende "yerim seni oss" adlı kitabı okuyorumda  ;D daha yiyemedim  :D yemede yanında yat gibi bir şey miş bu  :D
sen ye tadı iyiyse bende acıktım  :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
tnctrkcell' Alıntı:
çok mantıklı  :) mesela ben şimdi istediğiniz kişiye 8 dakikada evet dedirtin isimli kitabı okuyorum (nedense  sizin "ama daha evet dedirtmeyi öğretemedi cümlesini kurmamı beklediğiniz hissine kapıldım  ;D")kitap gayet güzel  :) konumuzla ne alaksı var bu kitabın anlamadım ama çok mersi ;D
Zevkler ve renkler degişmezmiş tnctrkcell :)
Yine söylüyorum tek bir kitap bile ayırt etmeden hepsinin tadına bakarım  :) bazıalrı tadı damagımda kalır doymam tekrar tekrar okurum.. ;) bazıları agzımda mahoş bir tad bırakırsada bir dahaki sefere tecrübe olmuş olur:)

EVET DİYORUM EVETTTTTT :D
KAÇ DK OLDU ACABA ;D

T

tnctrkcell

TADINDAN YİYEMİYORUM, BİTECEK DİYE KORKUYORUM:))
hmm tıpta tipik "tadı çok güzel ama yesemmi ama biterse n yaparım " hastalığı diyolar buna o n demekse  :D  seni bugün çok kararsız gördüm aaaaa yiyecekmisin yemeyecekmisin karar ver sende ama aaa

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Başladığım her kitabı bitirmeye niyetim yok vesselam:) hayatımın sonuna kadar okusam bıkmam,sona gelmeden tekrar başa dönüyorum.. ;D

T

tnctrkcell

su perisi' Alıntı:
Başladığım her kitabı bitirmeye niyetim yok vesselam:) hayatımın sonuna kadar okusam bıkmam,sona gelmeden tekrar başa dönüyorum.. ;D
hah tmm işte böyle de acıktım diyorum ya bişeyler yemem lazım madem kitabı yemeyeceksin amaaan okumayacaksın ben gidip başka bişey yiyim o zaman  ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
8 dk yı geçti evet dedirttemedin.. Halen okuyormusun başladıgın kitabı  ;)

T

tnctrkcell

su perisi' Alıntı:
8 dk yı geçti evet dedirttemedin.. Halen okuyormusun başladıgın kitabı  ;)
ne yani ben şimdi sana bana bir "evet" sesi verirmisin desem sen hayır mı dersin...?  :doverim

S

sessiz_lik25

Kullanıcı
28 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
teşekkür ederim su perisi. bazen gözden kaçırdığım bir noktayı hatılattığın için.

açıkçası bir kitabı seçerken çok irdeliyorum. aldıktan sonra da bu kitabı mutlaka okumam gerekiyor gibi bir hisse kapılıyorum. severek okumayınca okumanın hızı ve verimi düşüyor. hele kalın bi kitapsa bazen bir aydan fazla sürüyo.

ama beğenmediğimiz bir kitabı hemen bırak severek okuyacağımız kitapları bulmaya çalışsak daha çok ve verimili bir okuma yaparız.

tekrar teşekkürler!

S

s_safiye

Kullanıcı
20 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zaten kitap hoşumuza gitmedikten sonra zorla da okunmuyo..Yarım bırakınca verilen paranın boşa gittiği hissi uyanır insanda ama sırf bundan kurtulmak için ya da sadece okumuş olmak için ite kaka ne kadar okunurki kitap. En azından ben yapamıyorum.En son The Secret'i yarım bıraktım..Psikoloji kitaplarının geneli mi böyle bilemiyorum ama sanki bütün sayfalar birbirinin kopyası, bisürü tekrar var..Bu tür kitaplarda bi noktadan sonra anlatılmak isteneni anlayıp geriye kalan sayfalarda da aynı şey var nasıl olsa diye yarım bırakıyosunuz..Ama romanlarda böyle bi durum yoktur sanırım  :-\

H

hanedeyim

zevkler ve renkler tartışılmaz denirya o yüzden tavsiye üzerine okunmaya başlanılan kitaplarda bazen güzel olmuyo ve ben bi kitaptan sıkılrsam daha ileri sayfalarına gidip ordan okumaya başlıyorum ordanda sıkılırsam kitabı okumayı bırakıyorum ama bazende sarıyo ilk başa dönüp okumaya başlıyorum :)