Kişisel Gelişim Eğitimi

BAŞARINI İLGİNÇ YÖNÜ

  • Konbuyu başlatan kackarlar08
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kackarlar08 tarafından oluşturulan BAŞARINI İLGİNÇ YÖNÜ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,909 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı BAŞARINI İLGİNÇ YÖNÜ
Konbuyu başlatan kackarlar08
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M
K

kackarlar08

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Daniel Huffman, liseyi bitirmek üzere olan 18 yaşında bir genç. Bir Amerikan futbolu yıldızı ve hayali de ünlü bir üniversite takımında oynadıktan sonra profesyonel olarak bu sporu yapmak. Tüm bunlardan, büyükannesine yaşayabilmesi için böbreğin! vermesiyle vazgeçmiş oldu.

Babası, büyükannesi ve büyükbabası tarafından yetiştirilen Huffman, büyük annesin! iki yıl boyunca haftada üç gün diyalize götürdü. Büyükannenin durumu kötüye giderken, o hemşirelerle ve doktorlarla konuşup kararını verdi. Böbrek verecek bir bağışçıyı beklemeyi göze alamazdı.

Açıklaması, onun durdurulmaz olacağının güçlü bir tarifiydi: "Büyükannemi çok seviyorum, ama bunu onun için olduğu kadar kendim için de yaptım çünkü ben onu kaybetmek istemiyorum.

Başarının bir başka ilginç yönü de ona bağımlı hale gelmektir. Yani, sizi tamamen esir alana dek şan ve şöhreti elde tutmak uğruna önceki başarılarınızın üzerinde bir başarı elde etme gayretine girmek. Böylece, aslında bize nerede hata yaptığımızı göstermek açısından başarısızlık çok yardımcı olabilecekken, başarısız olmaya karşı bir toleranssızlık eğilimi oluşturulur.

ALINTI
 
Üst