Kişisel Gelişim Eğitimi

BAŞARI Derlemesi : 10 kitaptan 10 başarı alıntısı

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde Codex tarafından oluşturulan BAŞARI Derlemesi : 10 kitaptan 10 başarı alıntısı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 468 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı BAŞARI Derlemesi : 10 kitaptan 10 başarı alıntısı
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Başarı ve mutluluk konusunda ilişkiyi anlatan kitaplardan bölümleri sizin için derledik.
10 kitaptan 10 başarı alıntısı ile sizi bırakalım.

Başarı, istediğinizi elde etmenizdir. Mutluluk ise elde ettiğinizi istemeniz.
– Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören

Kapitalizmin ruhları ifsat eden gözbağcılığı, çalışma ile ihtiyaç arasındaki bağı koparmış olmasıdır. “Yeterli olan, iyidir” düsturu geçmişin küflü sandukalarına kaldırılmıştır artık, verimliliğinin nesnel ölçüsü olarak kazanç artışı belirlenmiştir. Sayılabilir, sayıya vurulabilir olan gerçektir ve başarı artık kazanılan para ve biriktirilen servet miktarı ile ölçülür. Fazla azdan iyidir, daha fazla kazanmayı başaran daha az kazanandan iyidir. Verimlilik en üst düzeye çıkarılmalıdır.
– Yavaşla, Kemal Sayar

“İş dünyasında başarı en zekice yanıta sahip olmakla ilgili değildir. Uygulanabilir bir çözüme sahip olmakla ilgilidir.”
– Yönetim 2.0, Harvard Business Review

Her başarıda bir başarısızlık ve her başarısızlıkta bir başarı gizlidir. Bu dünyada, form düzeyinde herkes er yada geç “başarısızlığa uğrar,” ve elbette, her başarı eninde sonunda başarısız olur. Tüm formlar geçicidir.
– Şimdi’nin Gücü, Eckhart Tolle

MESLEK BİLGİSİ İLE PROFESYONEL BAŞARI TEKNİKLERİ BİRBİRİNİ TAMAMLAR, İKİSİ AYNI ŞEY DEĞİLDİR. İYİ BİR OKULDAN ALINMIŞ MESLEKİ EĞİTİM BAŞARI İÇİN GEREKLİDİR, AMA TEK BAŞINA YETERLİ DEĞİLDİR. ÇÜNKÜ BAŞARILI İNSAN OLMAK BİR TAVIRDIR, DURUŞTUR, KARAKTERDİR. MESLEĞİNİZ GÖMLEK GİBİDİR; KARİYERİNİZ İSE TAKIM ELBİSENİZDİR!
– HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR, MÜMİN SEKMAN

İnsan kendini hoşluk haline ne denli bırakırsa, karşı kutbun potansiyeli o denli büyür. Mutluluğunu sağlığa bağlarsa, bir nezle bile onu mutsuz edebilir. Hep eğlence istiyorsa gönlü, bir saat sıkılmak onu mutsuz etmeye yeter. Hep genç kalmayı istese, yaşlanmak ona daha fazla acı verir. Hayat sırf zevk almak için mi yaşanır? Öyle ise, dişçide duyacağınız acı peşinen hayatınızın bir haftasını gölgeleyecektir. Sırf başarı mıdır önemli olan? O zaman tek bir başarısızlık bile hayattan bıktırabilir.
– Mutsuz Olmak, Wilhelm Schmid

Bir tecrübenin değeri başarı, sayılar, sıralama gibi sabit şeylerle ölçülmez; önemli olan bir eylemin içinde akışkan bir kavrayışa ulaşmaktır.
– Koşmasaydım Yazamazdım, Haruki Murakami

İnsanın meşakkatli bir işi istemeden yerine getirmesi ya da elde etmek istediği şeyi sevmemesi kendini tüm başarı şanslarından mahrum bırakması demektir. Başarmak için insanın yaptığı işi sevmesi gerekir.
– İrade Terbiyesi, Jules Payot

“Yoğunluk, istenç her şeydir, çünkü bu insana aittir, oysa başarı ve ün hiçbir şeye ait değildir, çünkü onu raslantı belirler.”
– Üç Büyük Usta: Balzac, Dickens, Dostoyevski, Stefan Zweig
 
Üst