B12 yaşlılarda Hafıza Kaybını Önlüyor

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan B12 yaşlılarda Hafıza Kaybını Önlüyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,903 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı B12 yaşlılarda Hafıza Kaybını Önlüyor
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
B12 VİTAMİNİ YAŞLILARDA HAFIZA KAYBINI ÖNLÜYOR

İngiliz bilim adamları, et, balık ve sütte bulunan B12 vitaminin, yaşlılarda hafıza kaybını önlediğini ortaya çıkardılar. Oxford Üniversitesi'nden araştırmacıların, Neurology dergisinde yayımladıkları çalışmaya göre, B12 vitamini seviyesi ortalamanın altında bulunan yaşlılarda beyinsel küçülme altı kat daha fazla meydana geliyor. Bilim adamlarının 61 ve 87 yaşları arasındaki 107 sağlıklı gönüllü üzerinde 5 yılı aşkın yaptıkları gözlemlerde, B vitamininin beyindeki etkilerinin yeni boyutları ortaya çıkarken, yaşlandıkça beyindeki büzülme oranına kısmen gıdaların etkisinin olabileceği anlaşıldı.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sitemizde bu yaşlarda üyemiz olmadığını elbette biliyorum ama aile çevrenizde ve yakınlarınız arasında bu yaşta olanlar mutlaka vardır diye aktardım.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Belki sitede yaş ortalaması genç olabilir Zeynep ama çok yararlı bir bilgi belirtildiği gibi.
Aslında yaşlılığa yatırımlar bu yaşlarda yapılmalı ki belirli bir yaşa geldiğimizde hala dinç,hafızamız güçlü ve hareketlerimiz seri olacaktır.

Bu yüzden teşekkürler paylaşım için Zeynep  :)

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
ben daha çok genç olmama rağmen geçen sene hafızamla ilgili problem yaşadım öyleki herşeyi unutuyordum B12 vitamini alarak tedavi oldum gerçi yanında bir kaç ilaç daha kullandım ama en ağırlıklı B12 vitamini alıyordum yani yaşlılarda daha çok görülsede gençlerdede olabiliyor ilginize.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu sanırım kafa doluluğu ile ilgili bir problem tutankhamon. Geçmiş olsun.

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
geçti canım şu anda çok iyiyim teşekkür ederim

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Teşşekkürler. Şimdi lazım olmasa bile ilerde mutlaka olacaktır. ;)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Faydalı bilgi,teşekkürler...
Yalnız ilaç içmekten nefret eden bir kişi olarak,naçizane tavsiyem bu vitamini ilaç ile değil,besin yolu ile alalım...
Tıbbi mümessil bir arkadaşım var,kendi ilaç tanıtıyor ama içmeyin diye uyarıyor ;D

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
b12 vitamini sadece yaşlılarda değil gençlerde de eksikllikleri  görülüyor.özellikle de kansız insanlarda :)