AWATADASHİİ OMUKO(ŞAŞKIN DAMAT)

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan AWATADASHİİ OMUKO(ŞAŞKIN DAMAT) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,391 kez görüntülenmiş, 31 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı AWATADASHİİ OMUKO(ŞAŞKIN DAMAT)
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan senarist081
S

senarist081

Japonya'ya bir Türk şirketinde çalışmaya giden bir Türk gencinin başından geçen komik,macera dolu bir japonya serüveninin anlatıldığı bir dizi film projesi.Tolga bir japonya meraklısı uçuk kaçık,oldukça da zeki ve de marjinal karizmatik bir türk gencidir.Bilkent Üniversitesinin Uluslar Arası İlişkiler bölümünü bitirir.İşadamı olan babası Fatih bey,Japonya'da bir Tür şirketinin başında olan eski ortağı Zafer bey'e bir gün telefon açar.

SAHNE-1                                                                                                   OFİSTE/İÇ/GÜN

Fatih bey,Japonya'da bir Türk şirketinin başında olan eski ortağı Zafer bey'e bir gün telefon açar.

FATİH:"Zafercim,konnichi wa(Merhaba), ogenkidesuka(nasılsın görüşmeyeli)der japonca gülerek..

ZAFER:İlahi Fatih der Zafer gülerek,sen hiç değişmeyecekmisin!!Sen boş yere yere aramazsın söyle bakalım yine ne derdin var.

FATİH:Nasıl da tahmin ettin der Fatih gülerek.Bizim keratayı tanırsın..

ZAFER:Tolgayı,evet tabiiki tanıyorum o eşşek sıpasını tanımam mı.

FATİH:Üniversiteyi bitirdi ve artık ayaklarının üzerinde durması lazım.Geçenlerde seninle konuşurken bana Uluslararası İlişkiler mezunu bir adam lazım demiştin hatırlıyormusun?

ZAFER:Evet hatırladım,ne oldu buldun mu yoksa?

FATİH:Evet der Fatih,bizim kerata eti benim kemiği senin?

ZAFER:Yaa,Fatih olmasına da olur da!!

FATİH:Eee,lafı geveleme de söyle !!

ZAFER:Tolga yine aynı değil mi?Nasıl yani?Yine kızlarla bir o barda bir bu barda...Benim şirketteki kızları da baştan çıkarmasın sonra..

FATİH:Orasını bilmem der Fatih ,ben adam edemedim.Sen bana göre biraz daha kuralcısın,sana mecbur uymak zorunda...

ZAFER:peki tamam o zaman anlaştık,gelsin o halde...

ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI

Ankaradan ayrılmaya sayılı saatler kaldı.Tolga artık hayallerinden birini daha gerçekleştirmiş oldu,okulunu bitirdi hem de en iyi dereceyle ve alkışlarla,övgü dolu sözlerle.

Peki şimdi ne olucak?İstanbula geri dönücek,ailesinin yanına..

OFİSTE/İÇ/GÜN
Zafer bey bir düşünce girdabında,elinde viski bardağı masasında oturmuş bir hayli düşünceli...

Tolganın yolunu gözlüyor,artık yaşı da bir hayli ilerledi.Yıllara meydan okuyan o beden artık yavaş yavaş güç kaybetmeye başladı.Şu anda tek düşüncesi her zaman övgüyle herkese bahsettiği Tolganın artık şirketlerinin başına geçmesi,tek düşünce ve gayesi bu.

Ama bir sorun var hem de büyük bir sorun,Tolgayı bu yaşına kadar el bebek gül bebek yetiştirip bir hayli de şımarttılar.Ve acaba Tolga bu büyük yükü kaldırabilecek mi,çünkü bu büyük bir sorumluluk gerektiriyor.Onca şirket,holdingler ,oteller hepsi Tolganın himayesinde birleşecek.Zafer beyi tek düşündüren şey işte bu,Tolganın bu yükün altından kalkıp kalkamıyacağı..Ve de Tolganın kızlara olan düşkünlüğü,Bu kocaman bir soru işareti...Ama o oğlunun bir beğendiği yönünün bu açığı fazlasıyla kapatacağını düşünüyor.İnatçı ve de azimli,hırslı oluşu.Bu yönüne güveniyor işte...

VİLLA/İÇ/GÜN
Tolganın Annesi Türkan hanımda'da heyecanlı bir bekleyiş var.Çok sevdiği üstüne titrediği biricik oğlu gelicek bugün.Ve ona kendi eliyle en sevdiği yemekleri hazırlama gayesinde,bu yüzden de evin aşçısına bugün için bir günlük izin verdi.Mutfak bugün onun emrinde.Birden aklına oğlunu arama fikri geliveriyor,sarılıyor telefona..

HAVALİMANI/DIŞ/GÜN
İstanbula kalkacak olan THY uçağının anonsu yapılıyor,Tolga yavaş yavaş uçağa binmek üzere hızlı adımlarla piste ilerliyor.Bir ara telefonu çalıyor,arayan annesi Türkan Hanım..

SAHNE-2

TOLGA-Efendim Türkan Sultan,annelerin birtanesi...

TÜRKAN-Oğlum canım benim uçağ'a bindin mi?Seni çok özledim!En sevdiğin yemekleri kendi ellerimle hazırladım sana.Allah kazasız belasız yolculuklar ihsan eylesin sana ve uçakta bulunan herkese...

TOLGA-Türkan Sultan!Birazdan uçağa binicem anons edildi.Bir aksilik olmazsa 1 saat içinde yanındayım ama İstanbul trafiğini hesaba katmıyorum.Babamı ara da beni almaya bir araba göndersin.

TÜRKAN-Tamam canımın içi söylerim tabi,hadi çabuk gel ve uçaktan iner inmez de ara beni!

TOLGA-Offf Anne,yine aynısın ben çocukmuyum yaa hala beni merak ediyorsun.Tamam tamam ararım seni iner inmez..

Tolga telefonu kapatır,uçağa doğru ilerler.Uçağ'a biner en ön koltukta cam kenarına oturur.Ve en çok sevdiği bölüm başlar.Hostesler çıkagelir,uçaktaki bilirsiniz oturma ve güvenlikle alakalı talimatlar vücut diliyle anlatılıyor.Hostesler,talimatları göstermeye başlarlar.Sarışın mavi gözlü,sütun bacaklı alımlı çok çekici ve güzel bir hostes gözüne ilişir hemen.Hostese kaş göz hareketleri yapmaya başlar,onu etkilemeye çalışır ama hostes hiç oralı bile olmaz,dik dik bakar gözlerine Tolganın..Tolga kendini tutamaz basar kahkahayı uçaktaki herkes ona bakar garip garip..

Amaç Türk adetleriyle-Japon adetlerinin karşılaştırılması..Ortaya çok komik sahneler çıkacağı kesin..Dizinin tamamen bitmiş halini de en yakın zamanda foruma eklemeyi düşünüyorum..Bİraz Yabancı Damat dizisinden esinlendiğimi söyleyebilirim ayrıca..

Şu anda bu eklemiş olduğum benim bizzat yazmış olduğum bir dizi film çalışmasıdır..Halen yazımına devam etmekteyim,bendeki Japonlara karşı olan merakı bu projemde daha iyi anlıyacaksınız..Sizlerde ne kadar ilgi uyandırdı onu merak ediyorum ve illaki aranızda hayal dünyası geniş arkadaşlar vardır diye düşünüyorum,ilerleyen safhalarda kendime forumdan çalışma arkadaşı seçebilirim...Şimdi sizlerden yorum istiyorum,izleyici,yapımcı veya yönetmen gözüyle bakmanızı istiyorum..

A

ayben

Senarist teşekkürler.
Japonlara olan ilgin yaptığın paylaşımlardan belliydi zaten. Bende severim kendilerini narin insanlardır ki en çok samurayları severim...
Neyse güzel bir çalışmaya benziyor, zahmetlide. Hayata geçemesi durumunda katkı sağlayacağıda benzer. Japon kültürü hep ilgi çekici olmuştur. Çünkü onlar kadar sadık ve geleneklerine bağlı birkaç millet var ve bize de yakınlar...
Umarım istediğin gibi olur.
Tolga'nın kız düşkünü olması başına bela olur. Japonya'ya gidince de akıllı, narin ve cesur bir Japon kızı onu adam eder. Hayatlarına girmeye çalışırsa o zaman daha etkileyici olur :)

S

senarist081

Resmen kurguda düşündüklerimi yazmışsınız böyle tatlı bir tesadüf olamaz..Sizin de ilginizi çektiklerini avatarınızdan anlıyabiliyorum..Bence sizde de bu hayal gücü fazlasıyla var şaka yapmıyorum gayet ciddiyim bir deneyin isterseniz..

S

senarist081

Tolga ilerleyen safhalarda Bir japon kızıyla karşılaşacak zaten..Ama çok çaba sarfedicek,akla karayı seçicek Japon kızı ikna edebilmek için..Kız en son ikna oluyor ama şartları var,Japon adetlerine göre hareket ederse...Bu arada Japon Kızın ismi de ''Ai''

A

ayben

Bir aralar şiir yazıyordum ama hevesim kırıldı sanki sustu kalbim bu aralar konuşmaz oldu neyse teşekkür ederim sizinle fikir alış-verişi yaparız bol bol...
Başarılarınızın devamı gelir inşallah :)

A

ayben

senarist081' Alıntı:
Tolga ilerleyen safhalarda Bir japon kızıyla karşılaşacak zaten..Ama çok çaba sarfedicek,akla karayı seçicek Japon kızı ikna edebilmek için..Kız en son ikna oluyor ama şartları var,Japon adetlerine göre hareket ederse...Bu arada Japon Kızın ismi de ''Ai''
Dişli birisi demek Ai güzel.
Hayırlısı bakalım :)

S

senarist081

İnşallah..İlham perisini bekleyin,bilemiyorum aranızda ne gibi bir problem olduğunu..Şu kadarını bilin ilham en olur olmaz zamanlarda gelir size..O an kağıt ve kalemi hazır tutmalısınız elinizde...İlhamın gelmesi bir tarafa bence şiir yazmak tamamen insanın o anki ruh haliyle alakalıdır..Ben bazen akıp coşan bir nehire,bir deli çağlayana benzetirim kendimi içimden geçen duygular binbir hevesle sözcüklere dönüşüp mısralarda kendilerini bulmak isterler..Bendeki olan sizde de böyledir,bir başkasında da böyledir..Durum hep aynıdır,tamamen yoğunlaşma ve o duygu anını yakalamayla alakalıdır bu...

A

ayben

senarist081' Alıntı:
İnşallah..İlham perisini bekleyin,bilemiyorum aranızda ne gibi bir problem olduğunu..Şu kadarını bilin ilham en olur olmaz zamanlarda gelir size..O an kağıt ve kalemi hazır tutmalısınız elinizde...İlhamın gelmesi bir tarafa bence şiir yazmak tamamen insanın o anki ruh haliyle alakalıdır..Ben bazen akıp coşan bir nehire,bir deli çağlayana benzetirim kendimi içimden geçen duygular binbir hevesle sözcüklere dönüşüp mısralarda kendilerini bulmak isterler..Bendeki olan sizde de böyledir,bir başkasında da böyledir..Durum hep aynıdır,tamamen yoğunlaşma ve o duygu anını yakalamayla alakalıdır bu...
Kesinlikle haklısınız size katılıyorum.
Kağıdım, kalemim, kalbim... Bekliyoruz yeni bir buluşmayı, tekrardan beyaz kağıtta kavuşmayı.
Dediğiniz gibi akan suyun önünde duramıyorsunuz ama ben bu sıralar durgunlaştım nehrim gölüne kavuştu galiba. Buhar olmayı bekliyorum artık, tekrar o döngüde yer almayı ;)

B

bıldırcın

senarist081' Alıntı:
okurken benimde aklımdan bunlar geçmişti :)
eminim çok güzel olacak
devamını merakla bekliyorum :)

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
filim seyretmek en büyük zevkim olduğu için keyifle okudum. izin verirseniz okurken aklımdan geçenleri  paylaşmak isterim   :)

S

senarist081

Tabii içinizden ne geliyorsa çekinmeden paylaşabilirsiniz..Ben özellikle fikirlerinizi almak için zaten ekledim bu senaryo örneğini..Bu dizi hayata geçtiği zaman gönlümden öyle geçiyor sizlerinde bu projede tuzunuz,biberiniz olmasını isterim..Yapıcı eleştirilere her daim açığım..

S

sakusha

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Japan
Sen simd de bizi cinema malzeme yapican,sen cok ukala ve de bilgisi.

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
sakusha' Alıntı:
:eek:

noluyo ya şüpheci davranmak istemiyorum ama
kekleniyor olabilirmiyiz acaba.....
Kimsenin kimseye kastı yok burda  ???

A

ayben

sakusha' Alıntı:
Yanılıyorsunuz efendim üyemiz sizi çok seviyor ve sizin kültürünüzü de ama siz nerden acaba Türkiye mi?

H

humyra

Kullanıcı
2 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
UğurOnur' Alıntı:
sakusha' Alıntı:

nedense da  bana öyle geliyor.. kekleniyor olabilirmiyiz acaba.....

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
humyra' Alıntı:
UğurOnur' Alıntı:
sakusha' Alıntı:

nedense da  bana öyle geliyor.. kekleniyor olabilirmiyiz acaba.....

ben de sizinle aynı fikirdeyim  ??? bana da öyle geliyor  :-\

S

senarist081

Bence de kekleniyoruz,ben de artık yavaş yavaş o kanıya varmaya başladım..Benim gördüğüm Japonda bir surat var mahkeme suratı gibi,benim bildiğim Japonlar sevecen olur,gerçekten de öyle ama..O resmi de onun sanmayın sakın,%100 eminim bu her kimse sitenin huzurunu kaçırmaya çalışıyor.Özellikle benim memleketinden olması beni oldukça üzdü..Yazık böylelerini anlıyabilmek mümkün değil her nedense,ruhsal bir hasta olduğu kesin de teşhisini tam koyamıyorum..